• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    THE_MIRACLE: Tak tenhle byl opravdu velmi dobrý!
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    A nesliboval nahodou nekdo, ze mytne brany nebudou nikdy vyuzivany jako radar???
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    HAMSTER: Čim pomaleji se pohybuješ, tim rychleji ti ubíhá čas...prostě taková teorie relativity naruby.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Nebuďme na Dana tak přísní. Jeho cíl bude nechat tam radary i po ukončení oprav. Každej resort přece musí vydělávat.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SAMOUT: Ne, kdyz pojedes pomalejc, nebudou kolony a budes v cili driv. A tech 10 minut zpozdeni te nezabije. Chape nekdo, co tim ten debil chtel rict??? Protoze na tohle moje hlava nejak nestaci....
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SAMOUT: A já blahový jsem si myslel, že kolony vznikají když někdo jede pomalu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Náš moudrý soudruh ministr opět úřaduje...

    Na dálnici D1 přibude radarů. Potrestají neukázněné, zkrátí kolony - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...ma-zkratit-kolony-d5c-/eko-doprava.aspx?c=A161004_2276953_ekonomika_fih
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    DYNK: Tak bacha ma Havířov. Zrovna dneska jsem tam byl sám kvůli 61/50 a když mi šel úředník nakopírovat spis, přišel další pán, tak jsem se ho žoviálně zeptal, kvůli čemu tam je, tak že kvůli 60/50. Oba v době okolo jedné ráno. Nevím, jak pán, ale u mě řídil jakýsi příkladně řekněme MASEMENO NASAKU, nebo OJE BALLSTROM, který teď zrovna jako na potvoru bude bydlet po dobu řízení u mě :D
    DYNK
    DYNK --- ---
    THE_MIRACLE: Nebal bych se. Jezdim na vsech radarech cca +10kmh podle gps.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    netušíte někdo, jak moc ppřísně měří ten radar před Brnem na D1? Dneska jsem tam jel a myslím, že jsem mohl mít průměr na tom úseku tak 90 kmh. Nějak jsem zapomněl, že tam měří... :-)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Strážníci v Brně vynalezli nový přestupek. Pokutovali řidiče parkující výfukem k chodníku – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...nalezli-novy-prestupek-pokutovali-ridice-parkujici-vyfukem-k-chodniku.html

    Hm, jak je to s pamětníky? U nás v rodině se taky traduje, že dřív se fakt tohle řešilo, a prostě zadkem se tam parkovat nesmělo.

    Tím nechci říct, že se to má nyní řešit. Kdyby jo, tak začnu volat měšťáky na zaměstnance, kteří kouří před budovou, ale občas kouř zavane i do třetího patra do okna dovnitř.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    DAVETESS: Ale v tom případě, co jsem popisoval, tam měl nejspíš jen silně svítící koncová světla a myslel si, že je to normální.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ano: (4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

    Takže jo, alibismus nebo obava z dohadování se s nějakým policajtem v tom může být.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    DAVETESS: To není problém zákona, je to problém nepoužívání mozku. Objevuje se to docela často.
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    PREVIT: Myslim si, že je to ve vyhlášce špatně napsaný (teď mě neroztrhejte, kdybych se plet). Lidi vědi, že maji povinnost zapnout za mlhy zadní mlhovku, viděj že je v dálce trochu mlha, tak jí zapnou. Nikdo z nich si neláme hlavu s tim, že je i bez mlhovky vidět 20 aut před nima. Je prostě mlha, a hotovo.
    T6MA
    T6MA --- ---
    Je to teda slovensko, ale tematicky to snad je.
    LaFerrari 300km/h+ on Slovak Roads - Michalovce
    https://www.youtube.com/watch?v=CMHtrp4XoiY
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Já se tuhle večer vracel z Belgie a někde před Berounem jsem jel za jinak nenápadným autem (něco, jako Ford Focus atd.) se slovenskou značkou. Blikám na něj, ať si ty mlhovky zhasne, vážně mě už docela vadily. On jen zablikal brzdovejma. Tak si říkám - nepochopil. Když začal v kopci zpomalovat, tak jsem ho předjel a zablikal jsem zadní mlhovkou, on dálkovejma. Pochopil jsem, že to vzadu sice mlhovky nejsou, ale jen svítěj, jako mlhovky. Debil.
    MVEK
    MVEK --- ---
    DAVETESS: Nerad očumuji kohokoliv a radši se věnuji řízení:-). Nicméně staře ta auta většinou nevypadají. Ale já se prd vyznám v zahraničních, takže možná to občas jsou nějaké cizí ojetiny (Škodovky ne), tentokrát to na mě působilo jako auto třeba pět let staré nebo mladší.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PHAILO: No jo, vypada to ze ty XC60 maj jeste xenony se clonou, myslel jsem ze do toho dostal ty LED. Ty jsou asi az v XC90 nebo ted v tech novejch modelech ...
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    MVEK: Však se koukni, když toho dotyčnýho předjíždíš, co je to za řidiče. Většinou je to nějakej strejda v brčálově zelený Fábii, nebo padesátiletá prvořidička s trvalou na hlavě. Oni totiž ani nevědi, co je to zadní mlhovka a jak se vypíná...natož pak, že jim to celou dobu svítí.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    ADMIX: Je velký (propastný) rozdíl mezi xenony a LED. U A8 jsem měl xenony, tam je systém clon a funguje to, ale oproti LED je to jiný sport. LED zhasíná a rozsvěcí segmenty a je schopen "vyříznout" jak protijedoucí, tak stejným směrem jedoucí auto. Vypadá to ultracool, wtz.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam