• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    MVEK
    MVEK --- ---
    HAMSTER: Tak pak nakonec Phailo i může mít pravdu, třeba je to majitel, nebo někdo, kdo chtěl ta místa na nějakou dobu zablokovat, než někdo dojede atp.

    Prasácky to vypadá, pomyslel bych si taky něco, ale jak sám píšeš, nemůžeme kvůli tomu lynčovat nebo o tom přemýšlet.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Tohle parkoviště ve Zborovský je pokud vím ve správě nějakýho soukromníka a je placený. Pokud si pán zaplatil tři místa, má tři místa. Pokud není možné pronajmout si tři místa (třeba jsou to poslední tři volná místa, což takle vedle sebe teda málokdy vyjde), má se o to postarat pohunek, kterej se o to parkoviště tam stará. Jinak nevidím problém.

    Jako jo, taky mi stačí krátkej pohled na to auto a majitele hned nemám rád (navíc toho chlapce, kterej se vozí tohle strašlivostí, sem viděl a můj názor na něj se jen potvrdil, sympaťák už od pohledu), ale zas nemůžu ho hned začít lynčovat....

    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    DYNK
    DYNK --- ---
    BLONDYNKA: Mas slozku na kazdyho nyxaka, nebo takhle sledujes jen id Phailo? ;)
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    MVEK: JJ, vyloženě uvěřitelné - je to auto ministra, který právě nabral meziplanetární delegaci, kterážto nemá nohy, pač jsou to slizovité chobotničky :-D :-D
    Ne, musím tě ujistit, že tyto RZ nemají ministři ani delegace ani ředitelé. Nejsou "vyhrazené", jsou jen za peníze.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    MVEK: No vida, konečně to někdo pochopil!
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ale zas myslím, že Phailo chce upozornit, že když to přeženu, na té fotce může být momentka z krátké chvíle, kdy řidič zastavil, aby někoho nabral, nebo něco nabral. Během minuty bude odjíždět. A tím něký myslím třeba delegaci, ředitele apod.
    Nebo má podržet místa, protože za deset minut přijede nějaká delegace či co (fér to možná pořád není, ale už to není taková sprostota).

    Fotka je v tomhle velmi matoucí věc, však o mediálně zneužitých fotkách s úplně jiným výkladem, než co se skutečně dělo, se dá dost najít.
    Každopádně nevím, jestli takováhle SPZ je dnes tedy normálně koupená, nebo může být vyhrazená pro speciální případy, a nemůže to tím spíš být auto třeba nějakého ministra apod.
    Když to přeženu, nevidíme značení, třeba je to reservé pro úřad, a tak je to celkem fuk, že tam takhle zastaví).


    Tudíž ano, jsem taky zásadně proti příliš siláckým řečem. Pokud by mi dotyčný bránil v parkování (a mohl jsem tam stát), nebyl by nikde vidět, budu uvažova to hlídce m. policie.
    A spíš beru komentáře: "nedivil bych se, kdyby mu někdo objel lak" nebo ten úsměvý o ukradené SPZ a její unikátnosti než ty, které s tím vysloveně sympatizují apod.
    RALI
    RALI --- ---
    PHAILO: ze on je to tvuj medak :)
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    PHAILO: Ptala jsem se "Jako že lak zrovna na tomhle je nějak cennější nežli lak jiných aut, tj. zrovna mercedes potřebuje speciální opatření a nemusí se tedy při parkování řídit předpisy a slušností?" a ty jsi odpověděl "Čistě ekonomicky - ano, zcela určitě."

    Na právníka věru fascinující odpověď.

    Ohledně vidláctví atd. bych si dovolila tak nějak poukázat na to, že když jsme debatovali o tom, zda je vhodné občas provést právní službu pro bono, argumentoval jsi tím, že kdybys to dělal, neměl bys na nájem. Následně jsi v jiné diskusi někomu doporučoval zavazadlo Louis Vuitton jako jedinou akceptovatelnou a kvalitní možnost a dosti jsi se ošklíbal nad tím že někdo poukázal na vyšší cenu.
    S tímto tvým příspěvkem do debaty to skládá celkem zajímavý obrázek. Chápu, že se tví klienti možná rekrutují z pánů, kteří parkují své mercedesy se značkami typu XXXXXX1 přes tři místa, nemůžeš možná tedy ani hovořit jinak. Ale každopádně mně spíš takové chování přijde jako projev vidláctví. Zbohatlického vidláctví, dlužno říct.
    Pokud jím ovšem je zastávání stejného přístupu ke všem, ať mají jakékoli auto, netolerování bezohlednosti a nevychovanosti, nepřiposírání se před někým "protekčním", pak ano, jsem vidlák a nevadí mi to.



    PHAILO
    PHAILO --- ---
    BLONDYNKA: Tak zaprvé: to, že jeho vlak je zcela jistě dražší, než vlak průměrného auta, je fakt. To znamená, že odpověď na tvou otázku je správná. Nechápu, co jiného se z toho snažíš dovodit.

    Za druhé: tvoje reakce odpovídá reakci klasického vidláka. Já se na rozdíl od tebe nesnažím celou situaci jakkoliv hodnotit, protože k tomu nemám dost informací. Na druhou stranu ty víš zjevně úplně všechno, stejně jako lidový soud.

    Za třetí: pokud ti připadá, že bych se za svou odpověď měl stydět, pak už tomu opravdu vůbec nerozumím. Na rozdíl od tebe já nehodnotím a nesoudím, pouze konstatuji. To, že ty s tím máš problém, mě opravdu netrápí. Samozřejmě nic z uvedeného víš jak neplatí, pokud jsi byla přítomna parkovacímu manévru a jsou ti známy okolnosti, které ukazují na to, že dotyčný se zachoval jako kokot.
    RALI
    RALI --- ---
    BLONDYNKA: a navic je to jen posrany auto, spotrebni vec, kterou beztak nejpozdeji za 5 let posle do bazaru.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    PHAILO: A za tuhle odpověď "Čistě ekonomicky - ano, zcela určitě. To mu samozřejmě nedává právo takto parkovat. Ale.." by ses ty měl hodně stydět, fakt hodně. Právo, rovnost, férovost ti zjevně nic neříká.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    PHAILO: Podívej, kdyby parkoval našikmo jako ostatní a nevešel se do pruhu, tak OK, řeknu si, neumí parkovat. Takhle tedy sorry, ale jakékoli relativizování je kravina. Nebo, pokud to chceš jinak, chová-li se jako ultrabezohledný kokot, pak jeho důvody a situace jsou mi úplně jedno.
    Jo a myslím si, že zničení laku je to nejmenší, co si zaslouží. Na kokoty kokotské tresty, to je jediné, co je zabolí.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    BLONDYNKA: Čistě ekonomicky - ano, zcela určitě. To mu samozřejmě nedává právo takto parkovat. Ale..

    BLONDYNKA: ..Ale neznáme situaci ve které parkoval, ani jeho důvody. Takže se nad tím můžeme pohoršovat, ale na druhou stranu fandit někomu, kdo mu to objede klíčem, je už trochu za hranou.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    J3RRYNA: Mmch tedy, zatímco u jakéhokoli krásného drahého auta se ráda pokochám pohledem a majiteli to potěšení přeju, tak zrovna u takovéhoto hovada bych zatleskala každému, kdo mu to ojede klíčema a pochčije. Takže pokud bude mít něco rozmrdaného, může si za to sám.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    J3RRYNA: ??? Jako že lak zrovna na tomhle je nějak cennější nežli lak jiných aut, tj. zrovna mercedes potřebuje speciální opatření a nemusí se tedy při parkování řídit předpisy a slušností? Doufám, že to je nějaký podivný vtip, který jsem nepochopila.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    PREVIT: To by nemohl dopustit...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    BLONDYNKA: Jo, uz podle cisla. I kdyby bylo na Octavce.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FORTRESS: No právě - zabral by jen dva pruhy! :)
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Viděl jsem i dražší auta co se vejdou do pruhů. Nicméně i tak mohl zabrat dvě místa kdyby se postavil do pruhů a ne hned tři
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    PREVIT: klasika, cirkusak, langose s kecupom a cesnekom.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam