• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    GRANTORINO: No je to asi tím, že to znám právě z pozice řidiče velkýho i malýho auta, to pak na to člověk začne nahlížet jinak.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PNXNTDD: "kdyz to nevadi me, tak proc to vadi nekomu jinymu" :D
    SPM
    SPM --- ---
    PNXNTDD: já z toho taky nepláču... ale faktem taky je, že za toho hustého provozu s tím osobákem jedu radši 90-100km/h v pravém pruhu, protože časový rozdíl minimální a protože mě neustále nebaví dupat na brzdu a plyn v levém pruhu, kde vznikají právě tyhle špunty kvůli někomu, kdo mermomocí musí být v cíli o pár minut dřív...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SPM: o tom presne mluvim, ze to vyvolava spoiustu pro osobaky neprijemnych situaci

    co se me tyce, jedu takovym tempem, abych si udrzela idealne co nejvetsi odstupy od vsech vozidel na silnicich vubec :D protoze to mi prijde nejbezpecnejsi zpusob.. kdyz to znamena fofrem predjet kamion tak to holt udelam :), ale nemam problem jet za kamionem nejkou dobu rychlosti devadesat...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    SPM: Jezdím po dálnici osobákem i náklaďákem nad 3,5 tuny, ty situace znám z obou stran a nikdy to ve mě nevyvolalo nic, kvůli čemu bych to musel plakat na nyx :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    GRANTORINO: Ne, to samozřejmě ne, měl jsem na mysli pokud je tam třeba mezera vhodná k zařazení, ale on si to furt jede kadla kadla v levým.
    SPM
    SPM --- ---
    PNXNTDD: No bóóže a to když už nemá adaptivní tempomat a ten jeho omezovač omezuje až o 2km/h rychleji, než tomu před ním, tak je takový problém si ten tempomat nastavit o ty 2 km/h méně? Já taky když jedu s osobákem na tempomat (neadaptivním) v takovémhle provozu, tak na něm prostě o kousek uberu, než abych to tam rval do levého a pak tam všechny půl hodiny brzdil... zvlášť když časový rozdíl je zanedbatelný. Jinak ono je taky občas dobré si tu dálnici projet i v tom osobáku. Zjistíš, že tyhle předjíždějící kamiony rozhodně nezdrží 3 auta. Za toho provozu jich zdrží několik desítek, čimž ty auta se zašňůrujou za sebou, vzniká ta paradoxní situace, kdy pravý pruh kdesi vzadu je o dost rychlejší, čímž zase jiná hovada začnou přejíždět tím pravým pruhem a druhá hovada, co už v tom pravém byly a přestalo je to tam bavit to pošlou do těsné mezery vlevo, takže celý levý pruh hamtá na brzdu... a vznikne hromada nebezpečných situací a špunt aut, který se jen tak nerozjede, kvůli tomu, že jeden kamion bude na hranicích o 5 minut dříve...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    GRANTORINO: No ale kamionak nemůže za to, že ho někdo narve při předjíždění zezadu, protože dotyčný třeba čumí do mobilu, jede 180 a nebo si zrovna zapomněl brýle a neviděl ho. (samozřejmě pokud mu tam nevjede na poslední chvíli žeo, ale to je čuráctví se kterým se můžeme setkat napříč celým řidičským spektrem)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PNXNTDD: jakoze kdyz predjizdej jeden, tak se pak maji napasovat mezi ty dva kamiony jako do lisu :D, tak to aby ses teda nezblaznil, fakt...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Mě třeba víc otravujou lidi co kamion předjedou závratnou rychlostí 95 km ve své tříválcové Fobii a najednou se rozhodnou, že teda jako předjedou ještě jeden a tak si to valej furt v levým :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PNXNTDD: ok, no... jenze to fakt neni to samy, protoze 75, si ho predjedu. manevry osobakem mi prijdou teda o hodne jednodussi, vcetne brzdeni...
    mozna by si ti kamionaci meli naucit nejaka dechova cviceni nebo meditaci a zacit se krotit... a honit kazdou minutu na dalnici je opravdu spatna vymluva na pripadnou nehodu.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PNXNTDD: Otravuje to úplně stejně jak když před tebou někdo jede na devadesátce 75.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    GRANTORINO: Stojí to za to, jak jsem psal, pomalejší kamion před tebou tě otravuje. Jak tu někdo psal přede mnou, ono to tak nevypadá, ale oni taky honí každou minutu, protože maj státem nařízený nesmyslně dlouhý přestávky atd...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TRISSIE: jezdim velmi dobre, narozdil od vetsiny, deset let bez nehody, nemam zadnej problem, ale ze jiny jezdi jako prasata, si klidne napsat muzu :P
    PNXNTDD: a hele, vy si dva s trissie si zopakujte chapani psaneho textu :D ja jsem nikde nenapsala, ze me to ohrozuje nebo ze mi to vubec dela problem :D, co se tu do me opirate?!

    pisu, ze jsem za tema kamionama jela a ja s tim problem nemam, ale ze mi to prijde absurdni, aby se predjizdely, jelikoz jsem to sledovala docela dlouho, nikam jsem nepospichala... a v levym pruhu vyhradne predjizdim..

    ale videla jsem i, ze prijely zdaleka ty rychly auta, ktera by rada projela a ze proste v noci, kde je tma siroko daleko a vysledkem je, ze si kamion pomuze asi tak o sest minut na trase, tak by se ti ridici meli proste zamyslet, jestli jim to za to stoji...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    GRANTORINO: Ty máš především přizpůsobit svou jízdu stavu vozovky, viditelnosti a především takovýhle situace (že někdo bude někoho předjíždět, což se na silnicích, světe div se, děje celkem často) předvídat. A mimochodem, co neubrzdíš, to neukecáš...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GRANTORINO: jestli jezdíš stylem, že tě v noci ohrozí kamion jedoucí devadesát v levém pruhu, tak fakt nevím, co bys dělala, kdyby v tom levém pruhu byla kupříkladu nehoda (která se narozdíl od toho kamionu nepohybuje vůbec...)
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    2016 DOPRAVNÍ POLICIE, AKCE NA DODRŽOVÁNÍ JÍZDY V PRUZÍCH NA DÁLNICI
    https://www.youtube.com/watch?v=mfF93tCQImU&feature=share
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PNXNTDD: A schválně jsem to párkrát počítal, jak dlouho mi s tou dodávkou trvá předjet kamion kterej jede o pár kiláků míň... 20-30 sekund.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PHAILO: Nepřeháním. Mluvím z vlastní zkušenosti. Třeba firemní Iveco dodávka se kterou občas jezdím, má stabilní omezovač na 90 a nemůžeš to nijak z kabiny vypnout a takových vozidel je plno, nemyslím tím přímo kamiony.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: V době aktivních tempomatů? Ale zase to nepřeháněj!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam