• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    Vypadl nám na dálnici mobil z auta / Palírna vlog #2
    https://www.youtube.com/watch?v=OC8yg63UjQQ
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CAIDEL: prostě jsou blbé křižovatky, no :-(

    u nás třeba zase tohle.

    Ze směru, ze kterého je záběr, je celá křižovatka na doplňkové tabuli namalovaná jako single křižovatka, takže auto jedoucí po hlavní, které by z tohohle směru odbočovalo doleva na tu bližší vedlejší, má přednost. Jenže z té vedlejší, odkud vyjíždí škodovka, je jen obyčejná přednost v jízdě bez zákresu křižovatky, takže řidič věří, že jakmile se dostane na hlavní, tak má přednost on před autem odbočujícím doleva, protože je tam asi 10 metrů té hlavní, že.
    A kdo z nich má pravdu?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    TRISSIE: Hmm. Takže to je dost problematické. B tam tedy třeba vjede dřív než A (myslí si, že má vlastní pruh) a A se zase rozčiluje, že mu tam B vjelo. Přičemž pravdu mají střídavě oba a nikdo podle toho, jak to vzájemně s načasováním stihnou.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MVEK: jj, tak bych to viděla. ale dobře to teda vymyšlené není.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Takhle od stolu to chápu, ale tedy jet tam poprvé, docela se obávám, že bych si ten trojúhelník neuvědomil (s tím, že svislé značení je pro kruháč normální)...:-( Safra.

    TRISSIE: Jen se ujišťuji, že to chápu správně: Jinými slovy, že A se tam může zařadit, pokud B ještě nepřekročil tu čáru s trojúhelníkem na vozovce? Zatímco poté už jde o přejíždění mezi pruhy.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    A jak dlouho jí má? :) Předpokládám totiž, že pokud by řekněme A odložil to přesouvání (neblikal by) do toho nového vnějšího okruhu a B by si tedy najelo a jeli by třeba čtvrt okruhu vedle sebe a pak by se A rozhodlo k přesunu do vnějšího, tak už musí dávat přednost zprava, je to tak?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    CAIDEL: Ano, A má přednost.
    FAT
    FAT --- ---
    CAIDEL: Já bych dal taky A jako první. Je na kruhovém objezdu a má přednost.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CAIDEL: hm, tak to je trochu jiná situace než ten Kulaťák, protože jak je to malované na silnici, nejdřív začne odbočovací pruh a teprve pak je zakreslená hranice "dej přednost v jízdě" pro ten nájezdový.

    takže bych se přikláněla k tomu, že A se tam může zařadit první (ale musí to udělat v tom metru mezi začátkem a hranicí) - ale počítala bych s tím, že B může mít jiný názor a byla velmi opatrná a připravená řešit, že to tam hodí.

    Kulaťák je v tomhle "jednodušší", protože ze Svatovítské je připojovák současně odbočovacím pruhem do Čs. armády a vede souběžně s oběma pruhy kruhového objezdu, takže tam se uplatní klasické přejíždění mezi pruhy a tedy přednost každého ve svém pruhu.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    TRISSIE: Vida, můžu vlastně konkrétně: Bavíme se o tomhle:

    https://www.google.cz/...07h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sd62kmhxfJoVSqCisNyMRQA!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

    A krouží po kruháči, B vjíždí z pravého pruhu Soběslavské.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CAIDEL: bavíme se o aktuální situaci na Kulaťáku při vjezdu ze Svatovítské? Jestli to chápu správně...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Otázka za sto bodů, kdo má přednost?

    Je vícepruhý kruháč. Po něm jede auto A. Další auto B najíždí, ale má vlastní nájezdový pruh. Auto na kruháči chce ovšem do tohohle samostatného pruhu odbočit (tedy posunout se o jeden pruh víc doprava) a tudíž chce nově najíždějící auto jakoby skřípnout hned po nájezdu na začátek samostatného pruhu.

    A platí tedy:
    1) Auto B má vlastní pruh, může si tedy najet kdy chce a auto A má při přesunu do vnějšího pruhu dávat přednost zprava a tudíž by ho skřípnout nemělo
    2) Auto A má přednost z pozice toho, že je na kruháči a B by mu tam nemělo vjet, pokud řekněme A deklaruje blikáním úmysl přesunout se mu do jeho pruhu.
    3) něco jiného?

    (klíčový je ten přesun o pruh doprava, pokud by to A udělat nechtělo, pojedou A i B vedle sebe. )
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Praha se vysmívala majitelům SUV. Teď je pořídila městské policii | auto.cz
    http://www.auto.cz/praha-se-vysmivala-majitelum-suv-ted-je-poridila-mestske-policii-107358

    OUOUOU :-D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NE7RA: No já to vím. Jenže to musí pochopit i druhá strana, a to se kdovíproč neděje, starej.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    PISKVOR: To je Palačák, mladej :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MVEK: Jsem rodilý Pražák, je mi 39, a znám / používám obojí :-).
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MVEK: Já to teda slyším jenom od kolegyň z Michalovce apod.
    MVEK
    MVEK --- ---
    ADAMIRA: Bohužel většina rodilých pražáků (nejen mladší generace) kolem mě používá zásadní "ípák", ač mě to taky štve, z dětství jsem navyklý na "Pavlák". Ale ano, taky "ípák" bojkotuji:-).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PISKVOR: jezdit krtkem na slinťák se holt musí umět! :-)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    PISKVOR: no tak to neříkej lidem který v životě nebyli v Praze - to je jasný že to nebude fungovat a když je pošleš pod vocas tak tě budou hledat v chuchli.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam