• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    MVEK
    MVEK --- ---
    Takhle od stolu to chápu, ale tedy jet tam poprvé, docela se obávám, že bych si ten trojúhelník neuvědomil (s tím, že svislé značení je pro kruháč normální)...:-( Safra.

    TRISSIE: Jen se ujišťuji, že to chápu správně: Jinými slovy, že A se tam může zařadit, pokud B ještě nepřekročil tu čáru s trojúhelníkem na vozovce? Zatímco poté už jde o přejíždění mezi pruhy.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CAIDEL: hm, tak to je trochu jiná situace než ten Kulaťák, protože jak je to malované na silnici, nejdřív začne odbočovací pruh a teprve pak je zakreslená hranice "dej přednost v jízdě" pro ten nájezdový.

    takže bych se přikláněla k tomu, že A se tam může zařadit první (ale musí to udělat v tom metru mezi začátkem a hranicí) - ale počítala bych s tím, že B může mít jiný názor a byla velmi opatrná a připravená řešit, že to tam hodí.

    Kulaťák je v tomhle "jednodušší", protože ze Svatovítské je připojovák současně odbočovacím pruhem do Čs. armády a vede souběžně s oběma pruhy kruhového objezdu, takže tam se uplatní klasické přejíždění mezi pruhy a tedy přednost každého ve svém pruhu.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    TRISSIE: Vida, můžu vlastně konkrétně: Bavíme se o tomhle:

    https://www.google.cz/...07h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sd62kmhxfJoVSqCisNyMRQA!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

    A krouží po kruháči, B vjíždí z pravého pruhu Soběslavské.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CAIDEL: bavíme se o aktuální situaci na Kulaťáku při vjezdu ze Svatovítské? Jestli to chápu správně...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Otázka za sto bodů, kdo má přednost?

    Je vícepruhý kruháč. Po něm jede auto A. Další auto B najíždí, ale má vlastní nájezdový pruh. Auto na kruháči chce ovšem do tohohle samostatného pruhu odbočit (tedy posunout se o jeden pruh víc doprava) a tudíž chce nově najíždějící auto jakoby skřípnout hned po nájezdu na začátek samostatného pruhu.

    A platí tedy:
    1) Auto B má vlastní pruh, může si tedy najet kdy chce a auto A má při přesunu do vnějšího pruhu dávat přednost zprava a tudíž by ho skřípnout nemělo
    2) Auto A má přednost z pozice toho, že je na kruháči a B by mu tam nemělo vjet, pokud řekněme A deklaruje blikáním úmysl přesunout se mu do jeho pruhu.
    3) něco jiného?

    (klíčový je ten přesun o pruh doprava, pokud by to A udělat nechtělo, pojedou A i B vedle sebe. )
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Praha se vysmívala majitelům SUV. Teď je pořídila městské policii | auto.cz
    http://www.auto.cz/praha-se-vysmivala-majitelum-suv-ted-je-poridila-mestske-policii-107358

    OUOUOU :-D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NE7RA: No já to vím. Jenže to musí pochopit i druhá strana, a to se kdovíproč neděje, starej.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    PISKVOR: To je Palačák, mladej :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MVEK: Jsem rodilý Pražák, je mi 39, a znám / používám obojí :-).
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MVEK: Já to teda slyším jenom od kolegyň z Michalovce apod.
    MVEK
    MVEK --- ---
    ADAMIRA: Bohužel většina rodilých pražáků (nejen mladší generace) kolem mě používá zásadní "ípák", ač mě to taky štve, z dětství jsem navyklý na "Pavlák". Ale ano, taky "ípák" bojkotuji:-).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PISKVOR: jezdit krtkem na slinťák se holt musí umět! :-)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    PISKVOR: no tak to neříkej lidem který v životě nebyli v Praze - to je jasný že to nebude fungovat a když je pošleš pod vocas tak tě budou hledat v chuchli.

    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    PISKVOR: to budou asi nějaký vesnický boule, viď ;))
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ADAMIRA: Náměstí Petra Osvoboditele, vole. Když řeknu Pavlák, půlka lidí mě bude kdovíproč hledat na _Palackýho_ náměstí.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ípák tyvole pavlák vole! :))
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Kilometr na ípák je od Muzea, kurvaužfurt.
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: no ok, je to půl kilometru. Ale furt jsem byl odhadem blíž, než tvůj kilometr na ípák, kde jsou taky tramvaje :-))
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: A opakuju potřetí, že ani mně to zasypání Táborský nepřipadá smysluplný, leč vše marno: SJM je dálnice a spiknutí cykložidozednářů vládne světu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Ne. Kousek předtím je "konec silnice pro motorová vozidla" (za sjezdem na Pankrác), poslední explicitní značka "80" je u Spořilova (za nájezdem z Chodovské). A teda "kilometr daleko" je "těsně za"? Ní dobrý jako, s takovou logikou tam nepatří žádný přechod nikam, až po V Holešovičkách - všechno je to těsně za osmdesátkou na Pankráci.
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: ta značka je tam proto, že kus předtím je normálně 80, to o čem jsem psal. Takže jo, Táborská je už kousek za, každopádně mi pořád nepřijde dobrej nápad těsně za 80ku jebnout přechod pro chodce, který teď chodí pod tím...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam