• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    MVEK
    MVEK --- ---
    SPM: Nn, úplně trapný nájezd V Korytech: https://en.mapy.cz/s/2q5iq Bylo mokro a já se zachoval naprosto amatérsky, lekl jsem se, že by to mohlo klouzat, že je mokro a moc prudce jsem přibrzdil, navíc tam byla nerovnost. Utrhlo se to a já to nevyručkoval kontra (bez posilovače), takže jsem nevyletěl v tečně (náhon na přední), ale otočil se moc a krokem se zastavil světlem o svodidlo.

    Hm a ještě jsem si vzpomněl, že ještě absolutně nevyježděný jsem málo brzdil před srnkou v noci, a tak jsem ji povalil. Praskla akorát trochu mřížka nárazníku Feldy před chladičem, srnka zmizela.
    SPM
    SPM --- ---
    MVEK: sjezd z D11 na spojku směrem do centra? :-)
    RALI
    RALI --- ---
    moto.: xvs 1100 dragstar
    1x ve meste slozeny na kostkach v zatecce ve vyjetych kolejich od nakladaku (ohnuta stupacka, zrcatko odreny, ja odrenej
    1x mi nedal osobak prednost, urvany svetlo, nejaky oderky

    osobak:
    1x wartburg - brzdeni na zledovately vozovce pred srnou, navsteva skarpy bokem, vyjeti po zmrzly oranici - skoda nekolis stebel travy zaseklejch za okrasnou listou na dverich
    1x espace - 3 pod snehem v zatacce led o obrubnik znicenej plechovej disk
    1x octavia 1 - v kolone na dalnici do me zezadu zduchnula X5, chlapekovi bez prstu vypadla z ruky petka s vodou a nejak to nezvladl resit vsechno naraz. me znicil krytku koule, on si prolomil predni spojler, nebo jak se to vepredu jmenuje :)

    nakladak:
    1x avia - nacouval jsem do zaparkovany felicie, odneslo to jen svetlo felicie
    1x actros - urvany vrata bokem auta ve vjezdu do firmy (uplne novy vrata, sef me chtel zabit) na aute nic

    ani u jednoho nezasahovala policie ani jina slozka zachraneho sboru.
    chlapek s felicii (chirurg) mi dal od ni klice a ze ji potrebuje v pondeli mit v poradku pred barakem, at si to zaridim jak chci (bylo to ve ctvrtek)
    MVEK
    MVEK --- ---
    1-2 nehody:
    - smyk na nájezdu na spojku vloni - pravý reflektor v háji a promačklý blatník
    - zastavení vozidla na přechodu a ten vzadu to nedobrzdil, rozbil si o náš nárazník světlo, my jen škrábanec na černém nárazníku

    Najeto jen 45 tis. sám za 7 let a odhadem 15-20 "pod dozorem" předtím.
    DIVA
    DIVA --- ---
    Praskla pneu na dalnici se pocita? Behem predjizdeni ,) Jebly mi i brzdy cili konecna a odtah. Bez jinych nasledku.
    DIVA
    DIVA --- ---
    S tyden cerstvym ridicakem jsem pri sebevedomem parkovacim manevru svym autem tukla do pritelova, byl pri tom .) Utrhla jsem si zpetne zrcadlo, jemu temer nic. Slo o oplechovany pickup bez vnitrniho zrcatka, ktery jsem mela na rozbiti, tak jsme to neopravovali. Ze jsem se v nem pak nezabila povazuju za uspech .)

    Pak v jednom dni nejprv pokuta za nesviceni (moje jedina), potom o prekazku ubity blinkr na zrcatku, a nakonec totalka prujezdem zpomalovacim ostruvkem na vyjezdu z obce. Oplachtovana dodavka, na korbe nastesti posledni paleta. Delala jsem patnact veci, menila zadani gps na uplne novy smer, hadala se s dispecerem, smskovala si spasu zpriznenych vlivnych, na rovnem prazdnem useku. V kriticke unave behem navratu z belgie mi po ruznych peripetiich u nas jeste v poslednich 100km zrusili fajront a defakto priklepli dalsi den pojizdeni po CR. Byla jsem zrala vrazdit, nastesti jsem se spokojila s demolici. Pro sichr: neumyslnou ,)

    Pri netrpelivych manevrech ve stisnenem prostoru nacouvala do znacky, oplachtovanou dodavkou. U me nic, znacka byla takova forova, jen se vykorenila.

    Vsecko moje vina .)) ale mam i dost historek o tom jak jsem nebourala kdyz ostatni jo, nebo kdyz nekdo okolo fest zaperlil ,) najezd celkovy netusim, za 2017 neco pres 200tis.
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    Na moto 3:
    1x auto (nedal mi prednost)
    1x auto ostra zatacka, vjel mi do pruhu a srazil
    1x blbe predjizdeni pred sjezdem

    Auto asi 3+
    1x praskla pneu na dalnici, sel jsem pres strechu, auto odepsany
    1x urvany zrcatko a pobouchany plechy o zaparkovanej bus
    1x sloup na parkovisti ;) urvany zrcatko a dost promackly dvere
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    KRUPAN: najezd cca 700k
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PHAILO: Můj celkový nájezd cca 450k
    JFM
    JFM --- ---
    2x ťukanec na náledí. Na mém autě vždy pouze odřený lak, ale na druhém škoda v servisu vyčíslena na 25 a 80 tisíc - tomu jsem vůbec nechtěl věřit, myslím, že servisy takhle okrádaj pojiťovnu.


    Warning: MLUKSovi: nepůjčovat Fabii ;)
    MLUKS
    MLUKS --- ---
    MLUKS: Ještě dodám, že to bylo vždy půjčenou Fabií. V mých dodávkách jsem bez nehody :)
    MLUKS
    MLUKS --- ---
    Asi před pěti lety jsem ohobloval poklice při nájezdu na Jižní spojku. Holt únava po týdenní středověké chlastanici (v žíle 0,00)
    Vloni v srpnu double kill srnek o velikosti středních psů při návratu z víkendové akce v Německu. Oprava za 30.000 Kč (v žíle opět 0,00)

    Jezdím zatím 9 let a ročně o hodí jen cca 20 tisíc. Do práce jezdím sockou...
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    PNXNTDD: jednu. sestrelil mne zezadu vw transporter a urval mi levou stranu zadku. proste ji ustrelil. ja stal a on jel 70, na posledni chvili to stacil strhnout. ja ho videl v zrcatku, telefonoval picus :)
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    0 jako řidič. Zajímavé ale je, že jsem byl už u čtyřikrát v autě které havarovalo (a já neřídil - vždy ale papírově chyba řidiče vozidla v kterém jsem jel). A jako bonus mě jednou auto srazilo na přechodu (vina řidička).
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    Ok:
    zima 2002, Škoda Favorit, smyk na sněhu a pád po čumáku do potoka. Pouze plechy.
    tima 2010, Opel Astra, smyk na ledovce, proražené kolo a nějaký plasty.
    Jinak nic, jezdim cca 40k/rok
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    PNXNTDD: s autem 0
    Na motorce jsem jednou letel po asfaltu co mi za zatackou pred ni necekane vlezl dedek s trakarem.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PHAILO: Byl jsem u 4 tam mělo být.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: Zajímavý nápad. Já kolem 10. Nezavinil jsem žádnou. Byl jsem 4.
    1x mi vzalo auto mě předjíždějící zrcátko.
    2 x nedobrzdil ten za mnou.
    1 x do mě stojícího nacouval ten přede mnou.
    Cca 6 x do mě někdo najel na parkovišti.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Tak si tady nahodíme nyxáckou statistiku. Schválně každej napište kolik jste měli nehod. I ťukance.

    Já dvě. Plechařina ve městě... Jednou jsem nedobrzdil já, podruhý ten za mnou. Vzhledem k tomu že jezdím takřka nonstop to považuju za celkem úspěch.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    BLONDYNKA: a myslíš že je na to nutné mít "v krvi"?

    GRANTORINO: zato Tobě nejde elementární matika :D

    BLONDYNKA: no, po městě se většina těch smrtelných nehod taky neodehrává žejo... proto taky (navzdory) menším zastoupení i ve městě ženy vedou "plechařinu"... ale co... uvažovat o statistice v kontextu, to už chce něco komplexnějšího, než vyvádět závěry z absolutních čísel :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam