• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    RALI: oběcně proto aby se šetřilo žárovkama/výbojkama aelektrikou (spotřeba) wellcome to 21. century...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    PNXNTDD: právě proto, že "to řeší zákon" jezdí joudové s bludičkama...

    byl tlak, aby "nesvítící" řešil zákon... udělalo se denní svícení (nejdřív v zimě, pak celoročně) na to reagovali výrobci a tak dnes je celkem běžný tento jev (stejně jako lidi jezdící s bludičkama v noci po městě a pod)

    Pro PČR je pak samozřejmě jednodušší chytat lidi za cedulema nebo na osamělých stopkách... než stát v děšti a pokutovat bludišťáky...

    Halt... výsledek přístupu "udělejme z řidičů debily" a nechme policii "pracovat"...
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    GRANTORINO: Jak jako sluchátka s hudbou? To řídíš se sluchátkama? :-o Tak to čumim, to bych byl úplně mimo, skoro jako kdybych si dal klapky na uši. Neslyšet by mě sralo.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    VYWERN: pipa, ale ja jsem nahluchla a nekdy k tomu mam na usich sluchatka s hudbou a pospicham...
    BLAF
    BLAF --- ---
    SAMOUT: Samozrejme, kdyz tam lidi nesviti, tak vsechna ta auta moje vedomi vytesni, a vnimam to tak, ze jezdim po uplne prazdnych silnicich. Logicky.
    BLAF
    BLAF --- ---
    PNXNTDD: Mozna jsme to nemeli psat takhle verejne, ted nam tu urcite nejaky frajeri napisou, ze jsme nebezpecny a nemame lizt za volant :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PNXNTDD:
    BLAF: A jak to pak delate v civilizovanejsich zemich, kde denni sviceni nemaji, a mimo automatickejch ledkaru tam nesviti nikdo? Nevnimate ostatni auta?
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    BLAF: Jo jo, přesně tak to mám taky. Pak auto který nesvítí mnohem míň vnímám.
    BLAF
    BLAF --- ---
    RALI: Jo tak, to bohuzel netusim, ktera hlava pomazana to takhle vymyslela...

    PNXNTDD: Ja se priznam, ze jsem se tak nejak automaticky naucil vnimat provoz prave podle tech prednich svetel, ale o to vetsi a tedy nebezpecnejsi prekvapeni mi pak zpusobi clovek, co nesviti.
    DIVA
    DIVA --- ---
    Mne to sice nepipa, ale zrejme malo specham ,)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GRANTORINO: tobe to nepipa? Vsak to umela auta uz pred 20 lety.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    me nevadi denni sviceni, akorat ze si cas od casu ve spechu nevypnu svetla a vybiju si baterku :(
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    BLAF: Jako denní svícení fajn. Proti tomu nic nemám. Prostě pro mě jako řidiče, když vidím auto co svítí - znamená to - auto je v pohybu, můžu s tím počítat. Ale co mě sere, je denní svícení ve formě těch dementních led panelů, který oproti klasickejm potkávačkám svítěj tak na 50% . Já třeba blikám na lidi, že nemaj rozsvícený, a kolikrát až je borec ode mě deset metrů tak si všimnu že mu tam dole svítí 20 ledek, dobrý no, fakt bezpečnost zvyšující systém. A za vrchol čuráctví považuju takový ty borce, co jezděj jenom s parkovačkama... to už je normálně lepší nesvítit vůbec.
    RALI
    RALI --- ---
    BLAF: ze se sviti je ok, s tim problem nemam, ale ze se muze svitit jen vepredu mi jasny moc neni...
    BLAF
    BLAF --- ---
    RALI: Prej bezpecnost, imho dost kundovina
    BLAF
    BLAF --- ---
    PNXNTDD: Imho bych asi chapal ten podvedomej pochod, ze kdyz na aute pred sebou vidis odraz vlastnich svetel, nesepne ti (dobre, nam tady asi jo, ale treba takovym tem ne uplne zkusenym ridicum), ze mas vlastne vzadu zhasnuto.
    RALI
    RALI --- ---
    PNXNTDD: proc se vlastene system deni sviceni vubec zrizoval? Aby se setrilo elektrinou, zarovkama, nebo ja nevim co...?
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    BLAF: Já tomu teda zas tak moc nerozumím. Jako když přede mnou jede auto s mlhovkou, tak by mi mělo trknout, že není špatnej nápad si rozsvítit aspoň normální potkávačky abych byl vidět i zezadu. Ale jako jo... lidi jezděj i v mlze s bludičkama... někoho to holt nenadne - ale to není omluva.
    BLAF
    BLAF --- ---
    Ja mam nastesti denni sviceni dopredu i dozadu, ale docela rozumim tomu, ze se to da fakt lehce opomenout.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PNXNTDD: no jo, kdyz nekdo dal vzniknout tomu paskvilu, ze denni sviceni sviti "by default" jen zepredu, tak to je tezky. Automatika taky ne vzdycky dojde k tomu, ze uz je viditelnost snizena natolik, ze by bylo zahodno rozsvitit zadek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam