• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    PISKVOR: Střídám auta.. jednak vlastní, druhak se rodině starám o pár vozů, to mě udržuje ve střehu.
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: tak u výjezdu z parkoviště u mě ten parkovací senzor celkem funguje... taknějak mám už svalově naučený, že když to řve kontinuálním tónem, tak je to špatně a šlapu na brzdu. Jednou už mi to auto (a hlavně před ostudou :-) ) zachránilo, když jsem parkoval v práci u baráku, někdo mi do toho volal, handsfree nefungovalo a jak jsem drbal do telefonu a rozčiloval jsem nad handsfree, tak jsem zapomněl čumět a točit volantem. Ale naštěstí jsem to právě zašlápnul 10cm od zdi baráku :-) (Proto taky ostatně nadávám, když nějaký výrobci aut mají ten skvělý nápad, že dávají jenom parkovací kameru bez pípáků, protože to podle mě je prostě k ničemu).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Jak u sebe předcházíte řízení po paměti? Totiž "přijdu k autu, za mnou nikdo neparkuje; tak sednu, nastartuju, zpátečka, BUM- jé, kde se tu vzal?" Sice by měl řvát senzor, a měl bych se podívat do zrcátka, ale zjevně se to neděje (zdroj: mám z SPZtky origami). Snažím se v tom najít něco pozitivního - jak to děláte, abyste se vyhnuli téhle únavě z automatizace? Sice mám nadrilovaný "vždycky koukat, vždycky koukat," ale taky si někdy uvědomím "a kurva, teď jsem to do vedlejšího pruhu poslal po paměti, ještě že tam nikdo nebyl."
    SPM
    SPM --- ---
    STRACENA: on ten point je, že to taky vůbec nemusí být zásahy autonomních systémů, ale normální dashcam kompilace, akorát to o tom někdo tvrdí... a fakt, že v titulku videa tvrdí, že to je teslí auto pilot a hned na druhém záběru je toyota, tomu moc na důvěryhodnosti nepřidává :-)
    STRACENA
    STRACENA --- ---
    SPM: Nevím jestli jsou to všechno tesly, ale to není point. Ten je, že ne vždy to jen brzdí, ale i uhýbá. Už teď. tak jsem dost nepochopil ten negativní flame tomu tady.
    SPM
    SPM --- ---
    STRACENA: A jsou to vůbec tesly? Hned v druhym záběru tam akorát brzdí nějakej Prius... (nehledě na to, že na těch pár případů, co jsem si tam pustil, to furt neřeší case, že to vyjede proti autu v protisměru...)


    JOPS: je to marný, je to marný, je to marný... :-) (na druhou stranu jako řidič mám tyhle možná radši, než ty kretény, co si je pustí na furt nebo si na tom lowcostovym sráči s příplatkovou výbavou nastaví režim auto a myslí si kdoví jak to nefunguje skvěle).
    STRACENA
    STRACENA --- ---
    HANZO:
    SPM:
    blbost
    NEW Tesla Autopilot predicts CRASH Compilation 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=RjGe0GiiFzw

    JOPS
    JOPS --- ---
    v sobotu, kolem 22 hodiny jedeme s kamaradkou autem domu, vzadu na sedacce kamarad a kecame.

    No a kdyz takhle jedeme tema okrskama, tak si rikam do haje, siroko daleko zadne auto a proste baba dalkova svetla neda. Tak ja mel mirne pripito a rikam ji.

    Ja: Ty nepouzivas dalkova svetla ?
    Ona: Ne, a ani u sveho auta je nepouzivam (jela mym autem).
    Ja: AHA a ma to nejaky rozumny duvod ?
    Ona: ja je nepotrebuji

    priznam se, ze me odpoved uplne neuspokojila, protoze mi to prislo jako uvazovani 3 leteho decka.

    Kamarad vzadu uz to taky nevydrzel a rika,
    kamarad: To ja svitim dalkovejma porad, kdyz to jde.
    Ja: No prave, ja taky
    Ona: Ja je nepotrebuju, na co ?
    Ja: hele, kdyz tam neco bude lezet, at porazena srnka, prase, ozralej clovek, uvidis ho driv s dalkovejma nebo tlumenejma ?
    Ona: .....
    Ja: podle me je lepsi mit na reakci aspon o tu vterinu vic. A ver mi, ze kdyby tam neco lezelo, tak ve 110km/h co zrovna jedes, tak neudelas vubec nic.
    Ona: ja je nepotrebuju.
    Ja: Ok

    a stejne ta dalkova nezapla.


    ja tu holku mam rad, je fakt super, ale nekdy ty jeji myslenkovy pochody stojej za to...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    SPM: coz neni to nejhorsi, co by se mohlo stat. Ty collision asistenty co ma treba volvo maj velkou vyhodu, ze zacnou brzdit driv a vic nez ridic, vyhnout se srazce je nejlepsi moznej vysledek, ale stahnout rychlost pri srazce ze smrtaku na zraneni je v tehle situacich taky vyhra :D
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HANZO: Jasně, já tím chci jenom říci, že autonomní řízení má v mých očích smysl, pokud přinese zvýšení bezpečnosti. Ne jen úsporu času, že si budu moci hrát s mobilem.
    HANZO
    HANZO --- ---
    THE_MIRACLE: však žádné auto zatím takové není :)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HANZO: pak nemá auto s autonomním řízením smysl. Dokud to bude takto.
    HANZO
    HANZO --- ---
    THE_MIRACLE: aktuální auta s "autonomním" řízením vy to nevyřešila jinak, než jak píše SPM:
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    EXAGE: Autonomní řízení by si mělo dávno před situací vyměnit informaci s autonomním řízením kamionu :-).

    A teď vážně. Pokud má mít autonomní řízení smyls, tak by mělo v této konkrétní situaci zareagovat stejně jako řidič, protože dokáže vyhodnotit situaci a cílem je eliminovat srážku. Jak by to bylo v praxi je otázka, ale dokud by nefungovalo takto, tak je na prd.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    TOMBRIDER: Tak pokud to bylo Volvo, tak losí test to zvládnout musí :-).
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE: *Mně
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Tak ten precrash v XC40 by to zaflekoval taky to nemusí bejt autonomní auto.
    SPM
    SPM --- ---
    EXAGE: Zahamtlo by brzdy a narvalo to do kamionu...
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    TOMBRIDER: Mě to ze záběrů toho co to točil z druhý strany, byť byly mizerný, přišlo jako nějaká XC60, ale nevím...


    JOPS: Ano, ale upřímně si myslím, že je to spíš náhoda, instinkt že to strhl a náhoda, že netrefil toho proti. Co mě spíš vyvstává na mysl je to, jak by tohle vyřešilo autonomní řízení.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    JOPS: Hergot v čem to jel že to bravurně zvládlo losí test?!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam