• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    ILLUZE:

    Já myslím, že je to jasný. Tohle vidí tvůj muž, cyklista je na vedlejší. Taky mě to tam jako cyklistu překvapilo. Člověk má pocit, že hlavní vede rovně a najednou dej přednost k jízdě.
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    ILLUZE: obrazek?

    Z prvniho popisu jsem pochopil tohle..

    pokud tam neni zadny konec obytne zony, tak se budete ridit normalne znackama co tam jsou, popripadne prednosti z prava.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DARK_SAVANT: Tak znovu - celá ta oblast je obytná zóna, cyklista do ní vjížděl z vedlejší silnice. Na křižovatce má značku při vjezdu Dej přednost v jízdě. Muž jel po hlavní silnici.
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    ILLUZE: to je uplne jedno, dej prednost v jizde se v tomhle pripade bude davat jen ostatnim, ktery nejsou v obytny zone (predpokladam, ze tam teda ta krizovatka je, ale krizi se toho vic nez jen jedna ulice a konec obytne zony).

    Dokonce i ten vyraz "manzel byl na hlavni a vyjizdel z obytny zony" nedava vubec smysl. Manzel byl v poli a vjizdel do krizovatky, kde je urcena prednost, ale tim, ze "neni na silnici", musi stejne davat prednost vsem.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DARK_SAVANT: Když tam máš z jeho strany postavenou značku Dej přednost v jízdě?
    Celá ta čtvrť je obytná zóna, po té silnici se jede třicítkou.

    Foto bohužel dát nemohu, máme to přímo u domu, což nechci na net dávat.
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    ILLUZE: obrazek (aspon fotka z map) by se asi hodila, ale muze mit pravdu - pri vyjezdu z obytne zony se dava prednost vsem, je to podobny jako kdyz vjizdis na silnici z pole nebo kdyz vyjizdis z parkovaciho mista - proste to neni krizovatka
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jak to je? Kdo má pravdu?
    Dnes muži vjel pod kola cyklista z cyklostezky a následné vedlejší ulice. Muž byl na hlavní a po ní zabočoval doprava (dál na hlavní).
    Cyklista vyštěkával, že vzhledem k tomu, že muž vyjíždí z obytné zóny, má cyklista přednost.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    BATEAU: ano, vskutku spousta dojíždějících z Ústí má Áčko DANYSEK. já mám třeba eLko, takže můžu v Praze dělat Ledabylé píčovinky .o) z důvodu že občas nevím, kam se řadit nebo kam to vlastně jede.

    jinak tady brněnská sardinka o v lepším rozlišení
    Kamera v Brně zachytila auto, které se vklínilo mezi tramvaje - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...anek/kamera-v-brne-zachytila-auto-ktere-se-vklinilo-mezi-tramvaje-40307355
    FAT
    FAT --- ---
    SITH: A to si myslel, že to stihne? Ale nebyl nějak moc potlučenej. Což vzhledem k tomu, jak to vypadalo, byl dost zázrak...
    JOPS
    JOPS --- ---
    SITH: to zamrzi :-D ale malem to dal :))))
    SPM
    SPM --- ---
    Mě taky přijde, že to spíš dráždí... Zko jsem tedy nikdy na autě neměl, ale třeba to logo autoškoly na prvním autě. Ačkoliv jsem se s tím už tenkrát uměl rozjet, nestál jsem půl minuty v křižovatce a jezdil na hranici povolené rychlosti, tak stejně kdykoliv se za mě něco dostalo, tak se mě to snažilo mermomocí předjet. Nejlepší jedinci to předjíždění "zvládli" přímo v křižovatce při odbočování. Po přesednutí do auta bez tohohle loga problém zmizel :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BATEAU: me casto prijde, ze ustaky potkavam zamaskovany i pod Ackem :)
    BATEAU
    BATEAU --- ---
    DANYSEK: vsak ja to psal v minulem case .. ;)
    ale i denska, kdyz uvidim v praze treba usteckou znacku, budu davat extra bacha na to, co dela ... osvedcilo se mi to i se soucasnym systemem.
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    Řidiči se Zetkem jsou pro mě chráněný druh, a myslim, že nejsem sám. V situacích, kde se za normálních okolností bojuje o místo na slunci, má Zetko určitě svůj blahodárný účinek, a lidi berou o poznání větší ohled.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Pořád drtivá většina ma RZ svého kraje.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    resit dneska pri soucasnem systemu pismenko na SPZ... to fakt jeste dava smysl? :)
    BATEAU
    BATEAU --- ---
    ja jsem misto Zka jezdil po praze autem s libereckou spz, to fungovalo taky vyborne .. :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Mám se Z opačné zkušenosti. Koupul jsem auto kde bylo vylepeno a byl jsem línej to sundat :)
    A docela jsem koukal jak si lidi dávají větší odstup. Třeba na výjezdu z OC Smíchov na Kartouzskou jak se tam stojí na semaforu v kopečku. Tak si nikdy nikdo netroufnul stát za mnou ale nechali si misto na auto/dvě :)

    To samé dělám i já. Dávám si u Z zvýšený pozor, jelikož očekávám nějakou botu...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FRIZER: Hlavně to Z už po tolika pokusech fakt nepotřebuješ :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam