• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    EXAGE: neni jen o veku, ale treba zeny obecne se boji na to dupnout a proslapnout pedal.

    TOOMIX: takovych tu je. Nedavno se mi stalo, ze jsem poustel starou pani na prechodu, bala se. Nez se odhodlala, tak me dojela dve auta a predjela me odbocovakem, jako kdyby nic. Sedel v tom nejaky stary chlap a zena kolem 40. Kdyby ta pani na ten prechod vlezla, je po ni.

    A jinak porad v CR standard, prijdu na prechod, mam ocni kontakt a zastavi mi v tom lepsim pripade 10-15 auto, jinak jen vsichni blbe cumi a jedou.
    SITH
    SITH --- ---
    TOOMIX: kdo? oba

    kluka pustí jedno auto, on se rozeběhne a nepodívá se
    řidič vidí, že auto zastavilo a vydá se ho objet
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    dobrej dement

    VIDEO: Řidič objel auto a srazil chlapce na přechodu, natočily to kamery - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...srazilo-chlapce-ceska-lipa-zraneni-kamera.A200212_083330_liberec-zpravy_jape
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KRUPAN: tam musel jet hodne pres povolenou a jestli tam bylo nekde trochu naledi tak se asi roztocil a mrdnul to do toho autobusu, to auto je slusne slisovany
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    ANDR3E: tam je to normalni, jezdej tam vsichni jako curaci, neni to jedinej smrtak za poslednich pet let
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    moc nechapu jak se jim tohle povedlo

    V Praze se srazil autobus s autem, jeden mrtvý a tři zranění - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...lanek/v-praze-se-srazil-autobus-s-autem-jeden-mrtvy-a-tri-zraneni-40313140
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    To prostě smrdí veledůležitou SMS, zařizoval babičce operaci bez který by nepřežila nebo něco podobnýho...
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    GLOBETROTTER: jasně, já bych taky navíc čekala, že hlídka požene alespoň slovně děti z přechodu když se blíží auto co nezpomaluje, to taky semafor neudělá... ale nebyla jsem tam tak nevím...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    MAAJAA: Semafor můžu přehlédnout. Tedy neměl bych, ale stane se. Živého člověka spíš nepřehlédnu. A ten živý člověk by měl být interaktivní, tedy když vidí, že nezpomaluju, tak se chovat agresívněji (to zatím semafory neumí). Když jedu do školy nevyspalý a ten strážce by mi už skočil do jízdní dráhy a mával na mě, tak na brzdu dupnu spíš, než když přehlédnu červenou a následně malého žáčka.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    GLOBETROTTER: jo, to netuším a jsou to zajímavé otázky, jen jsem četla ten článek a zapamatovala si, že tam byla ta citace hlídače tak jsem se chtěla podělit o info z dalšího zdroje. =)
    RALI
    RALI --- ---
    VYWERN: nadchod :)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GLOBETROTTER: jo pise, ale pockam si na zaver policie. Jinak sebrani ridicaku proc ne, ale nijak tim nevyresis to, ze podobne tu jezdi polovina CR a jsou to jen nahody, ze tech nehod neni vic. Nemluve o celem konceptu prechodu, me to teda nejak nadstandardne oznacene neprijde (vzhledem k opakovanym problemum, ktere tam jsou), meli tam dat semafor, retarder, hlidani rychlosti atd.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    MAAJAA: Nabízejí se dvě otázky:
    - Je semafor větší překážkou pro magora než L.Machura? Viz nehody na přejezdech, kde blikala červená.
    - Alkohol negativní. Jsou řidiči, kteří jsou za střízliva pro bezpečnost horší, než jiní s půl promile. Jak ale z provozu dostat ty první?
    Omlouvám se za trolení, ale nedalo mi to :-)
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    VYWERN: na čt24 citovali hlídací službu: "V době nehody navíc na provoz před školou dohlížel Ladislav Machura z obecního úřadu. 'Byl jsem uprostřed a zastavoval jsem auta. A on pořád jel,“ popsal.'
    Na Pardubicku srazilo auto na přechodu čtyři děti. Jedno převezl vrtulník do fakultní nemocnice — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...637-na-pardubicku-srazilo-auto-na-prechodu-ctyri-deti-jedno-prevezl
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GLOBETROTTER: ...Takže to ten Golf...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    VYWERN: Píše se tam, že ten Golf do těch dětí narazil a následně do toho Golfu narazilo další auto. Takže ten ten Golf posunout mohl, ale Golg stejně už do těch dětí naboural. Hlavně že bezpečnější přechod a hlídací služba. Doživotně oběma sebrat řidičáky.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GLOBETROTTER: me by zajimalo, co tam delala ta hlidaci sluzba, jestli tam byla. I kdyz dle te fotky bych se nedivil, kdyby to ridic brzdil na posledni chvili a posunul ho ten za nim, ktery evidentne do nej naboural.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    Cca 200 m od našeho baráku se v neděli zřejmě přizabil nějaký idiot v mercedesu, musel to nejspíš pálit tak 120, protože zbořil několik aut, než narazil tak, že z přední poloviny auta nezbylo vůbec nic, motor ležel uprostřed silnice dva metry od auta.
    Jde o dlouhou rovnou ulici, na které jsou zvýšené tramvajové ostrůvky, je tu normálně padesátka, bydlí tu spousta dětí a okolo je několik škol a školek. Přesto tady každou chvíli nějaký čurák valí přes stovku, ačkoli je to z kopce a do kopce, tj. není vidět daleko, přechody každých pár metrů. Ostrůvky pochopitelně objíždějí prostředkem po kolejích.
    Musím se přiznat, že toho řidiče mi není ani trochu líto, doufám, že za volant už nesedne.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GLOBETROTTER: moje první myšlenka byla "lovil mobil". Ale že by i ten za ním...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Paradoxní je, že přechod před školou prošel na konci minulého roku úpravou v rámci rekonstrukce silnice, aby byl bezpečnější. Kromě drobného posunutí dál z křižovatky dostal intenzivní osvětlení, na silnici přibyla čára, kde mají auta zastavit.
    Stále tam ráno dohlíží na přecházení dětí služba, i tak do nich nabouralo auto jedoucí do poměrně strmého kopce směrem od Pardubic.
    Řidič srazil čtyři děti na přechodu u školy, na místě zasahoval vrtulník | (0:23) | video: iDNES.tv
    „Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Golf srazil čtyři děti, následně do vozu zezadu narazilo další auto. Nehodu vyšetřujeme, bližší podrobnosti sdělíme později,“ řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Pod vlivem alkoholu řidič nebyl.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/...ehoda-dalnice-zraneni.A200127_081453_pardubice-zpravy_skn?zdroj=vybava_idnes

    Přijde vám to také jako zpráva z Marsu nebo jsem já blázen?
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    PNXNTDD: jj, vzdycky kdyz doplnuju blinker fluid tak menim i vzduch v kolech
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Asi už máte všichni přezuto... nicméně máte nafoukáno správným zimním vzduchem ?

    Why it's IMPORTANT to use the Correct Air in Your Tires (Summer & Winter Air)!
    https://www.youtube.com/watch?v=2t09qfrYwok
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam