• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GLOBETROTTER: hnul. Ale nepamatuju si, ze by me odval do vedlejsiho pruhu. Kdybych jel krabicoidem ve vichrici tak jedu jinak nebo jinde.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ZVIRATKO: Nikdy s autem, co jsi řídil/a, nehnul poryv větru ani o milimetr?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GUMBA: Jeli jsme před lety po rakouské A1. Bylo to začátkem ledna, foukalo, pršelo, ale nemrzlo. Najednou velká dodávka před náma začala "tancovat". Pár sekund otočená skoro o 90 stupňů doleva, pár sekund doprava. Sice byl docela hustý provoz, ale všichni to zvládli. Vítr je někdy sviňa.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GLOBETROTTER: kterykoliv z nich, pokud se tam neudrzi :)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ZVIRATKO: Kdo? Ten kamioňák nebo řidič, co chce jet v levém pruhu?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GUMBA: v tom pripade by nemel jet po dalnici, kdyz vi, ze se do toho pruhu spolehlive nevejde
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Ono je taky dobré si uvědomit, co se stane, když do skříně kamionu (zvlášť u nenaloženého) zabere větší poryv větru. A to jak v situaci, kdy levým pruhem chce za každou cenu projet auto, které to má fakt natěsno, tak i opačným směrem, kdy na mnoha místech kamion div že neseká pampelišky v krajnici....
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BASIK: taky bych odpověděla, že z toho mám nepříjemnej pocit... ani ne tak o sebe, ale vždycky trochu trnu, že řidič náklaďáku bude hledat někde zapadlou petku, čumět do navigace nebo něco podobného a trochu mu to ujede do strany...
    když tak o tom přemýšlím, pokud je to lemovaný betonem, tak přesně z tohohle důvodu se radši zařadím za ten náklaďák (když je tam zatravněný středový pruh, tak mi to nevadí, tam je přeci jen větší vůle).
    SPM
    SPM --- ---
    BASIK: Jako ano, jak vypadala ta otázka je druhá věc... ale reálně na těch silnicích vidím, že se tam cpe hromada lidí, kteří na to nemají (ať už s autem, které se tam +- normálně vejde nebo s autem širšim, se kterým by se tam cpát ani neměli). Pak typicky jedou těsně za tím kamionem, každou chvíli přidají že už jako jo, ale v poslední chvíli šlápnou prudce na brzdu, pač se bojí a takhle tam šaškujou hromadu minut. V lepšim případě do trochu širšího místa, kde si troufnou, v horšim až do konce toho zúžení. 99% z nich nemá tu reflexi, aby uhla do toho pravého, když se do toho pustit nechtějí. A mezitím je za nima kilometrová kolona aut, které by možná i jeli, ale nemůžou (a ta kolona brzdí samozřejmě o to víc, když on zpanikaří a zabrzdí to, takže je to ještě dost o hubu). Takže si nedělám iluze, že je hromada takových, které z toho mají nepříjemný pocit, ale stejně se do toho pruhu nacpou...
    BASIK
    BASIK --- ---
    SPM: Tak takhle, on ten dotaz byl asi polozenej dost siroce. Z "nepříjemný pocit v žaludku spojený s obavami, jestli bez problémů místem projedou,“ neni uplne patrna mira. Ja treba taky nejsem nadsenej, kdyz jedu pul metru od nakladaku, klidne bych to popsal i jako neprijemnej pocit. Nebo abych to otocil, to je nekdo, kdo si to jakoze uziva a tyhle situace vyhledava? :D Kazdopadne muj neprijemnej pocit vliv na rizeni nema, vjet se tam nebojim, ale do ty statistiky bych asi zapocitanej byl :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (Kdyby tam byly dva metry rovný, tak se tam neseru, se zrcátkama mám 2.05, a to už je fakt natěsno)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SPM: To se stava i u tech betonovejch na D1. Nejakej blb do toho stouchne (musi to teda asi bejt sleha), a silnicari to tak zvesela nechaj.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOMBRIDER: Jo, to je krásná teorie. A pak si takhle jedu po D1, a hned za sjezdem na Benešov...past na mamuta. Ale když to říká expert, tak se to teda nestalo ¯\_(ツ)_/¯
    SPM
    SPM --- ---
    Ono problém těhlech zúžení ještě je, že to vyznačení pruhu není úplně permanentní... teda, na D1 jsou asi většinou betonový panely a ty drží. Ale třeba teď na rozkopané spojce jsou akorát ty cajfrlíky ve stojanu, které se jaksi hýbou... Teda, asi ne sami, ale když do nich nějaké ťululum tím autem strčí. Takže zrovna na té spojce se mi už několikrát stalo, že v tom levém 2,2m pruhu, kde jsem jel s malým autem a měl to úplně v pohodě, se najednou objevil tenhle bazmek vystrčenej o 30cm do pruhu a pak už to moc v pohodě nebylo...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    A kolem těhlech vejlupků, se pak bojí projet lidi i s menšíma osobákama..
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    PISKVOR: hele když je psanej na 2.2, tak ta šířka je ještě o neco málo větší.
    Když je to reálně 2.2m a méně. Dávají tam silničáři už značku max 2m.
    Aby to bylo blbuvzdorné. To mám přímo od člověka co se tímhle živí.
    Já jezdim Transitem co má bez zrcatek 1.97 a se zrcatky nějakých 2.37. a do pruhů 2.2 se vejdu s přehledem. Že v zrcátkách vidím že mám rozdělovací pruh ještě kus vedle sebe.
    Do pruhů 2m už se necpu nikdy.
    Bohužel někdy nemůžu projet kolem kamionu v zúžení a musím se za něj zařadit.
    Jelikož kamioňák je mongol. Vpravo má přes metr od krajnice, a levým bokem jede buď po rozdělovací čáře, nebo je dokonce kousek už v levém pruhu. Což nechápu proč to dělají. Vždycky drtivá většina kamionů jede při pravém okraji. Ale sem tam mezi nima je jeden dobroděj co jede skoro prostředkem...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Jo takhle: předem vidí, že je to blbě, ale stejně tam musí. Jo, to je debil.
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: To jsou ale dvě různé věci... když mám z toho předjíždění kamionu strach, stres, nevolnost v žaludku a nevím co ještě, tak se do toho pruhu přece nepohrnu ať na té ceduli tvrdí cokoliv. Stejně jako na většině okresek 3+. třídy není upravená rychlost a je tam tedy teoreticky 90, tak tam taky nepoletim 90 do serpentýny přes díry na lovení mamutů jenom proto, že by se to vlastně mohlo. Prostě podle mě když někdo dopředu ví, že ten pruh je úzkej, že to ježdění v úzkym prostoru nedává a stejně do toho vjede, tak je prostě debil :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOMBRIDER: Mám předloňský Sharan - nejenže má páčky a čudlíky, ale navíc má HUD mezi budíkama, kterej se ovládá fyzickýma čudlíkama na volantu. Na tuhle diskusi "je lepší čumět na tablet, nebo šmátrat poslepu" čumím jak ryba na přednášku o údržbě velocipedů...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Protože ten pruh je psanej na 2.2 m (pohoda jazz, tam se vejde i slon), ale reálně má 1.8, protože je to zjevně počítaný včetně šířky bariéry? Jakým způsobem je to problém s dva metry širokým autem, ponecháváme k pocvičení laskavému čtenáři.

    Jinými slovy, takhle jsem si přesně najel, a koukal, že se tam nevejdu - holt jsem musel zpátky doprava, ale nepotěšili mě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam