• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    ANDR3E: podobně mi to přijde v Německu, tam se přiblíží, až když vidí, že tě má šanci předjet. jinak máš pravdu, jsou úseky, kde se nedá nechat předjet. pak jsem naštvaný, protože mě to lepení se na zadek strašně vadí a majíc mondeo v kombi nemám šanci řezat zatáčky, abych mu sám ujel. podobně je to při jízdě v nepředjeditelné koloně, to vůbec nechápu, co ten druhý tím lepením se vůbec zamýšlí.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Šlapat naschvál, někomu kdo je za váma, na brzdu.(vybržďování, i třebas jen symbolické poťuknutí). Je ještě větší svinstvo, než že se někdo lepí na prdel..
    V nejhorším je mnohem lepší pomalinku plynule zpomalovat jak píšou kolegové níže, jen puštěním plynu.
    Prostě schválně někomu šlapat na brzdu je zmrdství.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    ANDR3E: nekdy i vickrat, pak vidim v zrcatku jak tam picus drzkuje a vzdali se
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    KRUPAN: to musim vyzkouset :D
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ATOMIKS: ne vzdycky ale jedes nekde kde se predjizdet da... v tomhle se mi hrozne libilo rizeni v USA.. byl jsem v Minnesote a tam vetsinou jezdi s tempomatem a jedou v bezpecnym odstupu klidne 20 mil za tebou a nic neresi
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    kdyz se nekdo takhle lepi, tak mu tam poslu davku z ostrikovacu. vzdy to zabralo :)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    snažím se nechat co nejdřív předjet, protože mě to znervózňuje a kazí zážitek z plynulé jízdy. lepší než dupání na brzdy apod.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ja obcas hodne zpomalim (ne naraz ale plynule) treba na 50ku kdyz to neni na dalnici....ale nevim jestli to je uplne koser, vetsinou je videt jak je to hrozne nasere
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ANDR3E: Občas mu bliknu brzdama, když naopak přidávám. Když to nechápe zkusím zadní mlhovky. Když ani pak, pustím ho před sebe.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    reagujete nejak kdyz se vam nekdo lepi takhle na zadek jako ten ridic oktavky?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    KIE: Tobě přijde normální jet tak, že nejsi schopen zastavit na vzdálenost, kterou vidíš?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    KIE: Debilové jsou dva. Ty a řidič/řidička té Oktávky. V mlze a na náledí může takhle bez pořádné vzdálenosti jet jen debil. Měli by vám vzít řidičáky oběma. "Zajímavé", že následující auto zvládlo v pohodě zastavit.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DAVETESS: Ýbrmenš se neptá, ýbrmenš jede. Fyzikální zákony jsou kryptomarxistický buržoazní škvár!
    HANZO
    HANZO --- ---
    KIE: asi nejdřív ten kilometr musí ujít, ne?
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Tohle nepochopim...

    Mladík po noční honičce v Praze ujížděl policii ve stejném autě i dnes odpoledne - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...-honicce-v-praze-ujizdel-policii-ve-stejnem-aute-i-dnes-odpoledne-40352863
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    KIE: Mimochodem, když se podíváš na začátek toho videa, tak je tam záběr z kabiny CAS JSDH Kralovice, kde velitel hlásí operačnímu, že přijíždí na místo. U toho prvního otočenýho auta teda bude zastavovat cisterna a z ní budou vystupovat hasiči, budou asi vyndavat nějaký nářadí...atd. Poslední co chceš je, aby ti z protějšího pruhu přijížděly nekontrolovatelně auta (o bezohlednejch nalepenejch spěchajících Oktávkách ani nemluvě).
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    KIE: Asi ti nerozumim. Tak si to zrekapitulujeme: Hasič zastavuje vozidla před místem zásahu. Řidič Oktávky ale jede v mlze nalepenej na dodávce, tudíž nic nevidí a nemá čas reagovat. Řidič Oktávky následně nezvládne řízení a havaruje. A vida, podle tebe za to může ten hasič. No potěš pánbůh...
    Nevím, co tobě přijde, nebo nepřijde normální, a je mi to vlastně jedno. Před místem zásahu u nehody se vozidla zkrátka zpomalují, nebo i zastavují, a je naprosto irelevantní, jestli to ostatním řidičům přijde nutné, nebo ne. Je to z důvodu bezpečnosti zasahujících složek.
    Nesmysly o tom, že "v pruhu není žádná překážka" nechám raději bez komentáře.
    Doufám, že nejezdíš tak, jako ta Oktávka, a pokud ano, tak jsi se aspoň poučil, proč se to nemá dělat.
    SPM
    SPM --- ---
    KIE: no já nevim, dodávka to ubrzdila... nemůže bejt spíš problém v tom, že kokot se škodovkou jede za mizerné viditelnosti nalepenej do kufru dodávky i přes to, že z dály blikají majáky a něco se tam děje?
    KIE
    KIE --- ---
    HANZO: zastavovat na takhle krátkém úseku (viz vzdálenost toho hasiče od místa překážky) kde je ledovka vozidla mi nepřijde normální , zvláště v pruhu kde žádná překážka nebyla - naprostá absence uvažování , co řidič je schopen ubrzdit na tomhle povrchu a kdy toho hasiče může vidět.

    Kdysi jsem něco podobného zažil a hasič byl snad kilometr před nehodou a brzdil (nezastavoval) auta, protože jim (narozdíl od kolegů) došlo, že až před překážkou už to na ledu nikdo neubrzdí.
    HANZO
    HANZO --- ---
    KIE: co na nich bylo debilní ho prosím tě?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam