• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    HAR4NT: U nás kousek od baráku je přechod na tlačítko, tím tlačítkem spustíš oranžové blikání, pro každý směr je tam několik blikajících světel. Bliká to, u přechodu stojí ženská. Zastavím. Proti mě jede auto, druhé, třetí. Na to třetí jsem už začal zuřivě troubit a čtvrté už zastavilo (zda by zastavilo i bez toho troubení, nevím). #kecy
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GLOBETROTTER,SAMOUT: jo dělal jsem si ze zvědavosti test, a tuhle otázku jsem měl špatně. A taky si říkám, kolik lidí stejně jako já neví, že by při výjezdu (ne-)měli dát prednost a ne naopak, takže je tohle trochu o auto.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    jj, to už mám naučené, že když někoho pouštím na přechodu, tak sleduju druhý pruh a případně troubím
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    TOOMIX: klasika, ted nemyslim seniora, ale pousteni v pruzich na prechodech. Min tyden jsem takhle poustel v jednom pruhu a v druhem si zvesela pokracovali vsichni dal, projelo snad 8 aut, nez nekdo zastavil.

    K seniorum, populace starne a jde to videt. Ja chapu, ze nekdo jede pomaluji, je zmateny i na obyc krizovatkach a tak nejak ridi jak prvni den v autoskole. Ale kdyz vidim 80 leteho souseda co sotva ujde par metru o berli jak se snazi 2minuty strcit klicek do dveri auta, protoze chce nekam jet (a pak taky jede), wtf. Tohle proste neni normalni.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    TOOMIX: predevcirem jsem jel s Paleontologem nekde na Ladvi, pousti dva tak 10 let kluky na kolobezkach a vzapeti zacne celkem mocne troubit, takze ten kripl, co sice videl stojici auto, ale misto toho dupnul na plyn, pac ty kluky nevidel, to nakonec ve vedlejsim pruhu ubrzdil. s piskanim gum a stlacenejma tlumicema..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Řidič nechal přejít patnáctiletou dívku, v druhém pruhu ji srazil senior - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/nehoda-prechod-divka-senior-prazska-trida-pustil-druhy-pruh.A220414_103420_hradec-zpravy_kvi

    Zatímco jeden řidič před přechodem zastavil, čtyřiaosmdesátiletý šofér v protisměru přecházející dívku smetl a vážně zranil.
    SPM
    SPM --- ---
    LOPIK: jojo, tohle mám u máti, ulice ve které to parkoviště není ani jedno, takže když se nevejdeš za vrata, tak smůla. Největší ironií je, že ta ulice je krátká a slepá, tedy celkově ta zóna tam úplně moc smysl nedává, pač tam stejně nezajede nikdo, kdo by tam nechtěl zastavit. No, já tam alespoň zatím žádnej flastr nedostal, ale prý tam už párkrát prudili...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GLOBETROTTER: u nás k tomu dokonce dělali agitku v obecních novinách... a uvedli to tam blbě.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Ty obytný zóny jsou vůbec dost zatrolený - další věc je, že se tam nesmí parkovat a to je pak super když se najde nějakej snaživej strážník, co obejde všechny rezidenty, co si stojí před vlastním barákem klidně i na parkovacím ostrůvku.. Není tam značka s "P" tak máš smůlu...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    GLOBETROTTER: To je pochopitelne dalsi vec, ale sacuju, ze Durdin si akorat delal nejakej test z predpisu, tak jsem jen citoval zakon :-).
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SAMOUT: Kontrolní otázka: kolik řidičů ví, že výjezd z obytné zóny je na stejné úrovni jako výjezd z místa mimo komunikaci? Takže jen tak to tam střihnout doleva je o hubu a o auto.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DURDIN: Pac vyjizdi z obytny zony, ta velka modra cedule vedle nej.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Co mi uniká, proč se nedává přednost tomu protijedoucímu?

    Jak se zachováte na následující křižovatce jako řidič vozidla z výhledu, který odbočuje vlevo? Správná odpověď: Dám přednost v jízdě vozidlům na hlavní pozemní komunikaci a poté odbočím vlevo před protijedoucím modrým vozidlem
    SPM
    SPM --- ---
    VYWERN: asi mě to zase tolik nepřekvapuje, koneckonců v tom článku na autíčkáři, kde si dělali srandu ze stereotypů různých značek, upozorňovali na to, že na fórech žádné jiné značky neni tolik příspvěků typu: "podívejte se z čeho jsem vyvázl živý" a fotky rozšmelcovaných aut :-)) (a ostatně alespoň co jsem potkal lidi, pro které primární parametr při výběru auta byla jeho bezpečnost, tak obvykle patřili mezi ty, kteří by radši řídit neměli vůbec...)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Tak nejbezpecnejsi auta jsou na tom hur jak zavodnici silnic :)
    Viníci dopravních nehod podle značek 2021
    https://www.garaz.cz/clanek/servis-auto-cisla-statistiky-vinici-dopravnich-nehod-podle-tovarnich-znacek-2021-patnacti-nejvetsim-hrisnikum-kraluje-iveco-21007957
    RALI
    RALI --- ---
    GLOBETROTTER: to je pokus o vrazdu, teda pokud to nedotahnul do konce a uz to neni rovnou vrazda :)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    TOOMIX: totální magor, ještě jak se rozběhne před ten náklaďák... Mě se minulý týden stalo něco podobného, ale naštěstí to byla stará babka kdo se takhle vydal na červenou, takže stihla zastavit a já se vyhnul, ale být to takový mladý hejsek tak ho mám pod kolama...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam