• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    DURDIN: koloběžka je bycikl, ne?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Chodec? Jako že koloběžky patří na chodník?
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Kurýr na koloběžce vjel v Brně pod auto. Zázrakem vyvázl, jídlo bylo na kaši - Deník.cz
    https://www.denik.cz/nehody/kuryr-na-kolobezce-vjel-pod-auto-zazrakem-vyvazl-jidlo-nadranc-20220527.html
    Nebere se náhodou koloběžka jako chodec, takže tam neměl v první řadě vůbec co dělat? Ale i tak, poslat to bez rozmyslu pod jedoucí auto...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GLOBETROTTER: těch 10k asi nemá oporu v zákoně, ale za svým si stojím
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    CAIDEL: Obojí je jen důsledek trestuhodné tolerance ze strany policie. Pumpičkám, chovajícím se jako hovada i řidičům, parkujícím na zákazu zastavení 10 tisíc a obě skupiny by se časem zklidnily.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    TOOMIX:

    Randy Warns Everyone to Get Off the Streets - SOUTH PARK - YouTube
    https://m.youtube.com/watch?v=YkDGCVs7H7Y
    SPM
    SPM --- ---
    ANDR3E: tak to máš jako ten krásnej cyklopruh v Praze na Chlumecký, který je široká jak prase, vměstnali ho tam i při zachování dvou pruhů, ovšem levý pruh je úzký tak, že se zrcátkama se tam vejde tak akorát fábie, pokud ji řídí zrovna někdo šikovný. A paralelně s tou silnicí vede nadzemní tubus metra, na jehož hořejšku je cyklostezka; takže do toho pruhu žádný cyklista nikdy nevleze, protože proč by to dělal, když s těma autama jet nemusí. Nicméně: při kraji té dvouproudovky je ještě pruh na parkování, takže zlý jazykové tvrdí, že ten cyklopruh se tam maloval jenom proto, aby se z těch zaparkovaných aut lépe vylejzalo... takže jestli to podle téhle logiky pak malujou všude... :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    "Pěkný" video...

    Jel jsem do obchodu a špatně odbočil, řekl důchodce, který v protisměru na dálnici smetl auto | Autosalon TV
    https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/jel-jsem-do-obchodu-a-spatne-odbocil-rekl-duchodce-ktery-v-protismeru-na-dalnici-smetl-auto
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    ANDR3E: já po tom chodníku občas chodím .o) jinak nevím, nakolik je možné udělat z chodníku cyklostezku bez stavebních úprav (a nejlíp tak, aby si z toho fejfuky neudělali parkoviště)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E: *i kdyz v tomhle pripade by si vystacili s barvou mozna i na tom chodniku :D mista tam je dost..
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    CAIDEL: jenze tohle je demence i ze strany mestskejch casti, tenhle komentar to v podstate vystihl

    Jiří Škrampal
    @JiriSkrampal
    ·
    19. 5.
    Odpověď uživateli
    @harizek
    Vedle silnice je třímetrový chodník, po kterém nikdo nechodí, proč se cyklopruh neudělal tam? Pohodlně by se tam vešli chodci i cyklisti.


    tyhle prazsky cykloipruhy jsem nikde v takovy mire nevidel, ve vetsine zapadnich mest se v rusnych castech mesta snazi cyklopruh udelat oddelene od silnice a zrovna tady by bylo misto, akorat by to radnici stalo trochu vic nez bila barva ktera stacila tady
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    GLOBETROTTER: No a tady máš normální chování všech dementních řidičů celosvětově (jako že sem taky řidič :)
    https://twitter.com/harizek/status/1526929062622646272
    SITH
    SITH --- ---
    Bus neprojede, protože bílé suv na chodníku a dodávka hned vedle :)

    RALI
    RALI --- ---
    GLOBETROTTER: Jezdi tak spousta kolaru, ale ze si to takhle dava i kolem auta mestaku. Tam musi byt ta cyklonadrazenost asi chorobna :)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Cyklista v Brně nezvládl předjíždění. Policejní kamera zachytila náraz do auta - Novinky.cz
    Cyklista v Brně nezvládl předjíždění. Policejní kamera zachytila náraz do auta - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cyklista-v-brne-nezvladl-predjizdeni-policejni-kamera-zachytila-naraz-do-auta-40397232
    Naprosto normální styl jízdy tak půlky pumpiček. Celosvětově. A Novinky z toho udělají článek! Holt nepočítal s tím, že tam budou parkovat auta.
    KELDA
    KELDA --- ---
    Musím se pochlubit. Včera při procházce s dcerou jsem viděl Scalu s kompletně otevřenými zadními okny. Zavolal sem městskou a ti mi poděkovali a vyslali hlídku na místo. Když jsem tam šel večer tak už tam auto nestalo.... No snad mám důvod mít z toho dobrý pocit.

    A ejhle při procházce ještě téhož dne k večeru jsem viděl dalšího co měl otevřené okno. Ten měl ale firemní polepené auto. Tak jsem vygooglil kontakty ve firmě, přes mapy cz jsem našel dům kde majitel se shodoval s kontaktem na stránkách společnosti a napsal jsem SMS. Překvapivě jsem se trefil napoprvé a majitel mi hned odpověděl že děkuje a že mě zve na pivo. .... Prostě příjemný pocit :)

    Snad se mi to někdy vrátí ....
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    karma tohle udelat pred svestkama :)

    Řidič kamionu na Českobudějovicku vytlačil kolegu mimo silnici a málem smetl hlídku - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ridic-kamionu-na-ceskobudejovicku-vytlacil-kolegu-mimo-silnici-a-malem-smetl-hlidku-40397199
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SAMOUT: Ve starým embéčku 100 jsem jezdil jako menší dítě :-) A Jak píše TOMBRIDER, rodiče mi poctivě aktivovali dětskou pojistku :-)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TRISSIE: Ona seděla v sedačce, já byl připoutaný (samozřejmě samonavíjecím pásem, který je v takové situaci poněkud k víš čemu). A blbě jsem počítal, byly jí maximálně dva, protože kdyby jí byly tři, tak neseděla uprostřed (tam by seděl její mladší bratr). Bylo to ve Fabii II, což není běžně velké auto :-) A nějak se natáhla, možná i s tou sedačkou a na tu kličku dosáhla.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    SAMOUT: "Zlatý" časy :) Škoda 100.
    Vzadu nic. Přední sedačky dvoubod jak v letadle..
    To se to cestovalo. Dalo se ležet za jízdy a řádně odpočívat.
    Jinak hundrtka už měla v zámcích dětskou pojistku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam