• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    STRACENA: jo kdyz mi borec v plny rychlosti nabral zrcatko tak se to zamklo. Ale kdyz mi zhrzeny zavoznik sroloval RZ do kulicky protoze neumi zatacet a nemohl se vytocit na rampu tak jsem nic nemel. Dtto pro mnoho dalsich sidlistnich zazitku. Proste min jak 3 dny je malo...

    Ja to pak pocital a je pravda ze pri datovem toku dostatecnem pro kvalitni zaznam to asi o moc mensi nebude, ale porad myslim ze to o neco mensi byt muze :)

    Zkusim 1TB SD kartu, schvalne co na ni kamera...
    STRACENA
    STRACENA --- ---
    GLOBETROTTER: Právě, to nedá baterka
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    STRACENA: Při lehkém odření se to nezamkne.
    Můžeš nastavit parkovací mód a nahrává se to furt (pokud tedy na to máš šťávu), já to tedy nedělám.
    STRACENA
    STRACENA --- ---
    GLOBETROTTER: Když tě někdo nabori, tak se to automaticky zamkne. A když ji tam nechavas přes noc tak přece pořád nenahrává ne?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    STRACENA: Předpokládám, že on to chce mít na hlídání při parkování, tam to nemáš jak zamknout.
    STRACENA
    STRACENA --- ---
    ZVIRATKO: Já to mám zhruba na 5 hodin. Podle mě to úplně stačí. Beztak to potřebuješ jen když se ti něco stane, takže hned. A když si chceš něco uložit, tak jen zmáčkneš čudlík a video se "zemkne" a nepremaze.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DURDIN: Jasně, já mám nastavené full hd a na 64 G se mi vejde asi 5 hodin, pokud se nemýlím. Je to v MP4, ale jiné podrobnosti nevím
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GLOBETROTTER: záleží jaké je rozlišení, použitý kodek a fps. Některé kamery ukládají třeba v huffyuv nebo msrle a to pak pár minut rovná se několik gb záznamu, zatímco při použití h264/265 jsme třeba na desetině velikosti. Ale to se člověk v popisu kolikrát nedočte. Ale třeba u té od STRACENA to je (h265).
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ZVIRATKO: nedá se nastavit rozlišení? A když jde, tak pokud chceš mít čitelnou RZ, tak musíš mít určité rozlišení. A pak nemůžeš čekat, že permanentní záznam za celý víkend se Ti vejde do 256G
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    tiez pokukujem po nejakej kamerke, nikdy som ziadnu nemal
    to je normal, ze ti vie udrzat len den zaznamu?
    kolko je taky standard na trhu? predstavoval by som si, ze sa o to nemusim starat dennodenne
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    me na mivue hrozne stve velikost souboru, je to nesmyslne obrovsky
    na 256gb karte mam cca den zpatky a to je proste malo kdyz prijde clovek po vikendu k odrenymu autu...
    JFM
    JFM --- ---
    ENT: Absolutní spokojenost s tmíhle:
    MIO MiVue 733 WiFi - Kamera do auta | Alza.cz
    https://www.alza.cz/mio-mivue-733-wifi-d5264451.htm
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ENT: Mám několik let AzDome GS63H a jsem s ní moc spokojený, pěkná recenze zde

    GS63H: „4K“ DVR kamera s vestavěnou GPS v testu | Pctuning
    https://pctuning.cz/article/gs63h-4k-dvr-kamera-s-vestavenou-gps-v-testu#article-header
    STRACENA
    STRACENA --- ---
    ENT: Já mám tohle a jsem spokojen. Kvalitní široký záznam za všech světelných podmínek. Parkovací režim nevím, než jsem to zkusil tak mi ji z auta sekli a tu druhou už tam nenchavam :) A jak funguje bez klimatizace taky nevím...
    https://cerne-skrinky.heureka.cz/lamax-t10/?#prehled/
    ENT
    ENT --- ---
    Máte tip na kameru do auta?

    Nějakou vyšší třídu s PC okolo 5k. Důležitý je, aby fungovala i v létě ve starejch herkách bez klimatizace (tedy se nepřehřívala), měla kvalitní záznam s datem a časem, záznam se ukládal ve smyčkách, měla parkovací mód (zapne se při dotyku auta/pohybu), přepínala se na noční režim ve tmě/tunelech, kvalita záznamu byla min full hd a měla dostatečnou šíři. Jednoduše - aby z ní člověk nebyl na prášky a spolehlivě fungovala. Na netu se člověk dočte různé recenze, obvykle dost protichůdné.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CAIDEL: Každopádně couvající vláček aut, co se předtím protroubily skrz chodce až ke sloupkům, ten je tam denně.

    Jako dovedu si představit, že někdo jezdí se zavřenýma očima, "tady se už za první republiky jezdilo vlevo," a značky jsou FAŠÍZMUS, ale že je netrkne ani ten nájezd?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PISKVOR: Ona ta šaráda měla několik kroků a tohle konkrétně se realizovalo až v tom posledním. (sekce Širší změny v okolí v článku). Ale tak jestli je ta úprava stará měsíc nebo dva nehraje až zas takovou roli, je to zkrátka nová věc.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CAIDEL: Aha, vida, to je možné. Já měl právě dojem, že to mělo být zprovozněno zároveň.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PISKVOR: Tohle byla až dohra té šarády, takže o něco později - koncem června.

    GLOBETROTTER: https://mestemnakole.cz/2022/06/hybernska-je-po-necelem-mesici-opet-prujezdna/
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GLOBETROTTER: Je to Havlíčkova, a je to součást té performance Prahy 1 s kruhákem u Prašný brány - čili někdy na přelomu května a června tuším.

    (kdo nekouká na obří značku Pěší zóna, ten za zastávkou kouká na neprůjezdnou bariéru ze sloupků, jinak by se tam jezdilo furt)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam