• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GLOBETROTTER: Ale koukal jsem teď, že v současném českém Zákoně je to stále.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    JOPS: No známé, já nevím... Že se to má takto používat, jsem si kdysi jako dítě přečetl v už i tehdy staré kreslené příručce k vyhlášce, z 60.let a od té doby jsem to nikde neviděl. Ani v autoškole si myslím, že jsme se to neučili. A v praxi jsem to tedy viděl poprvé až včera :-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    GLOBETROTTER: clovece, jeste jsem to nikdy v akci nevidel, ale to je celkem zname ne?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Včera přede mnou jel chlap na skútru. V USA ve městě, kde čtvrtina lidí nebliká. Evidentně pravák, co neumí držet řídítka levou rukou a nefungovaly mu blinkry. Poctivě ukazoval levou rukou a když odbočoval doprava, tak s loktem v pravém úhlu. Netušil jsem, že je to mezinárodní pravidlo, které dnes ještě někdo zná. Bohužel se obávám, že drtivá většina řidičů v našem městě neví, co to znamená a tak to dělal asi zbytečně...
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    Parkoval jsem takové větší elektrokolo v Praze na ulici. Zatroubilo na mě jakési auto. Otočím se a vidím, že se ke mě z okénka vyklání řidič, který následně spustil "Mohl byste si LASKAVĚ posunout to kolo? Já tady POTŘEBUJU parkovat" :))))
    TAX
    TAX --- ---
    DURDIN: to bude tak vec na prave strane stredoveho pasu. proti oslnovaci plot nebo tak neco?

    mazec jak se pres svodidla prohrne jak nic...
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    BATEAU: co to tam táhne od svodidel za "plachtu"?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BATEAU: je to je úhlem záběru kamery, nebo za tím pak vznikla moc hezká řetězovka?
    BATEAU
    BATEAU --- ---
    tohle vam udela kamion. s predni neudelate dost casto vubec nic. a co na to svodidla?
    ➡ Węgry M3- wystrzał opony na przednim kole ciągnika !!!🔴
    https://www.youtube.com/shorts/L3FOpZDGIAs
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ZVIRATKO: Dojezdovku? Myslíš runflat?
    BLAF
    BLAF --- ---
    Samo velkou roli hraje samotny auto, kde ma nahon, vaha a jeji rozlozeni atd.
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    JOPS: asi se to neda generalizovat.. me bouchla za dalnici zadni leva guma a auto slo hned do smyku a delat s tim neslo vubec nic.

    (nakonec jsem sel pres strechu, byla to totalka a behem toho smyku se mi sundaly vsechny ostatni gumy)
    JOPS
    JOPS --- ---
    ZVIRATKO: Jako samozřejmě disk jsem zahodil :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    JOPS: hrozne zalezi na pneumatice, zvlast pokud ma clovek dojezdovku tak to bude asi v pohode. Ja jel na prazdne obyc XL gume 300m a byla uplne na srac.
    JOPS
    JOPS --- ---
    mne na dalnici bouchlo prave predni kolo ve 120km/h a uplne v pohode auto slo ovladat, ja zil v presvedceni, ze auto je v tu chvili neriditelne. A dostal jsem se z leveho pruhu do odstavneho a odstavnym pruhem jsem jel asi kilometr na benzinku rychlosti 5km/h :D
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    SAMOUT: Jasný, mluvil jsem o tý u řidiče, zapomněl jsem to tam napsat.
    SPM
    SPM --- ---
    LOPIK: já bych to chápal, kdyby alespoň tím prvním sjezdem zmizel... ale on ho projel dál, aby pak na té dálnici stejně zastavil... blikačky mi přišlo, že měl puštěné asi už předtím, takže o tom asi nejspíš věděl..
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    FORTRESS: Tak zalezi ktera praskne. Kdyz pod kabinou, tak je to v riti. Kdyz pod navesem, kde je nekolik naprav se zdvojenejma kolama, tak to takova hruza neni. Kdysi bouchla pneumatika pod navesem kamionu, kterej jsem akorat predjizdel (slusna rana), a tento pokracoval v normalni, primy jizde (sacuju ze k nejblizsimu odpocivadlu).
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    SPM: Já se přiznám, že bych na dálnici jel bez gumy taky - hlavně odtud zmizet, ale to asi nebyl tenhle případ. Mně se to stalo u osobáku jednou, naštěstí relativně ve městě, ale pár kiláčků jsem si na prázdný gumě dal..
    SPM
    SPM --- ---
    Zase některý nemají problém jezdit i bez těch gum. Včera D1 směr Brno, někde půl kiláku přede mnou viditelně brutální čoud a smrad spálený gumy. Nějaká dodávka s dvouosym vlekem na koně, přední kolo na tom vleku se mu roztrhlo a lítalo kolem, vlek úplně nakřivo. Jel vesele dál :-) Ok, ještě bych to chápal alespoň do toho sjezdu, nicméně sjezd na E55 hrdině přejel rovně a pak teda v tom stoupáku za ním začal stavět v odstavném pruhu. To už na tom měl najeto asi 5km.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam