• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    ADAMIRA: vypada to,ze modra Skodovka nejela krokem.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SAMOUT: Taky jsem na to Koukal a nějak si nedokážu představit co se tam stalo. :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Muze mi nekdo polopaticky vysvetlit, jak nekdo muze udelat totalku v miste, kde se jede krokem?
    Nehoda šesti aut u Palackého náměstí zablokovala provoz do centra Prahy - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/praha/zpravy/dopravni-nehoda-rasinovo-nabrezi-policie-vysetrovani.A221018_090143_praha-zpravy_baky
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    VYWERN: U nás to bylo taky a nejvíc těch dětí byly západní cizinci a kupodivu převládaj skopčáci. Jednak tu mají v okolí nějakou elitní školu a pak nás jejich rodičové asi furt mají za holubník. Nicméně pak město sk8park předělalo, krásnej novej beton, ploty atd, ale jaksi zapomnělo dodat i překážky...od té doby klid :-)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    ZVIRATKO: to mam trochu jine veci na praci :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    VYWERN: policistu natocit a zastavit a zeptat se ho, proc porusuje zakon o policii... nic jineho me nenapada
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    U nas postavili skate park, tak ted po celem okoli jezdi bandicky klidne o 10-15 deckach 10-15 let, vsichni na kolobezkach a po silnici v hloucku, ze musite zastavit, nechat je projet a pak muzete zase jet. Jeste si vas u toho nataci, co kdyby na ne nekdo zatroubil. Policie to vi a samozrejme nic neresi, protoze proc by mela, ze ano.
    JOPS
    JOPS --- ---
    je fakt, ze z tech kolobezkaru zacina jit strach. Jedu po vesnici autem a proti mne si to po druhe pulce silnice jeli tri elektro kolobezkari vedle sebe. Vekovy prumer 10-12 let. Nemel jsem z toho vubec dobry pocit, tam staci, aby o sebe skrtli riditkama a ten nejbliz ke stredu silnice je pod autem ani nemrknu...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Mně se něco podobnýho stalo v autě. Proti mně si to v mým pruhu svištěl na e-koloběžkách páreček dementů cca 18-20 let. Jel jsem pomalu a viděl jsem je docela z daleka, tak jsem ještě víc zpomalil a sledoval, co kokoti udělají. Nakonec se cca 20 metrů ode mne milostivě odjebali na chodník, ale hrooozně je to obtěžovalo, zmrdy.

    A tohle má volební právo.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SPM: to je sice pravda, ale pokud by soudy rozhodovaly podobne jako u ridicu motorovych vozidel tak to hodej cyklistovi, protoze mel prece predvidat vsechno, zvlast kdyz videl deti, protoze kazdy ridic je povinen byt jasnovidcem co se umi teleportovat.
    SPM
    SPM --- ---
    ZVIRATKO: tak ikdyby to byl chodec, tak by měl zůstat při tom kraji a neskákat doprostřed...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    KORKMAZ:
    DOCKINEZ: Podle zakona o provozu na pozemnich komunikacich je kolobezka to same co kolo, ale kdyz jsem to pred par lety (pri porizeni elektrokolobezky) resil, tak to podle me tak jasne nebylo. Mam pocit, ze za nekterych podminkech to bylo "sportovni vybaveni" a jen clovek nesmel jet po chodniku rychleji nez 6km/h (nebo neco podobneho, neberte me za slovo, problem byl tusim v tom ze neni definovane co je kolobezka), ale ted to nemuzu najit takze bud to uz neplati nebo jsem to pomotal. Ja s tim jezdil jako kdybych jel na kole pokud to slo. Pokud by doslo na lamani chleba, rozhodne by to byla vina tech deti.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Debilové v protisměru, imho není o čem.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Poradíte koho je to vina - cyklista jede při pravém okraji vozovky, proti němu dvě děti na dvou elektro koloběžkách (takže jedou vlevo). Cyklista se je pokusí objet (vyhnout se srážce) jako třeba chodce, ale děti uhnou taky směrem doprostřed a srazí se s cyklistou. Nic se vlastně nestane, ale koho je to vina? Chybu vidím primárně v tom, že koloběžky jedou po špatné straně.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    TAX: mapy.cz jsou ale skvele na litani po prirode. Uz par let je takto vyuzivam i v zahranici a z 95% funguji paradne.


    Jinak po deseti dnech jezdeni v Rakousku a Italii jsem zjistil, ze Cesi jezdi fakt jak hovada. Jakoze v Italii takove ty klasiky, kdy holky za volantem jezdi jak strely, obcas maji zmatecne znaceni, duchodci vsude zmatkuji, kamiony standardne potkas na uzke silnici v protismeru a pohoda. Rakousko mi prislo hodne podle predpisu, krome Vidne, tam se moc rychlosti nedodrzuji. Ale jen co clovek prejede nasi hranici, tak je to hovado vedle hovada.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TOOMIX: neco podobnyho bylo vcera ve zpravach... u Chynova novej obchvat, maj tam znacky, vsecko... ale leta jsou zvykli nekudy jezdit stylem "tady jedu po hlavni", na znacky to necuci.... ale uz aby se na obchvatu "pry" snizovala rychlost.. protoze my z vesnice jezdime jak hovada a nekoukame po tech znackach, co tam nove mame...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Značky, vodorovné značení, všechno ignorovala

    Řidička nedala přednost, z obou stran do ní vrazila auta - iDNES.tv
    https://tv.idnes.cz/domaci/renault-v-opave-takrka-sesrotoval-naraz-aut-z-obou-stran.V221014_090115_idnestv_jda
    SPM
    SPM --- ---
    SITH: Asi nejaky novy trend, ve Vrsovicich od letoska maji takovy podchod pro pesi :-D
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    SITH: okej .o)
    SITH
    SITH --- ---
    ATOMIKS: tak tohle je v Nela zcela normální podjezd pod tratí a funguje to vždy když neprší :-)
    GORG
    GORG --- ---
    pripomnelo, jak mi byly divny doporuceni navigace cestou po Praze.. tak to jen se slovy WTF? ignoroval...

    zpetne jsem si pak vsiml, ze byla prepnuta na navigaci pro vrtulnik :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam