• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    HARDCABB: on jel taky do OE.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    VYWERN: takze jste jeli z Malenovic smerem na OE? a on chtel zrejme do pravyho pruhu a pak na dalnici smer Prerov? mozna bych to pochopil pokud by mel blinkr doprava, jinak snad mimo mesto muzes jet rychle jak chces, ne?
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    TAX: jj presne tam :)

    HARDCABB: tam je to, ze zacal zrychlovat zrejme zaroven a bral to jako braneni predjizdeni, protoze skoncilo mesto. K zadnemu ohrozeni nedoslo, protoze tam jsou dva jizdni pruhy. Jenze pravidla tohle neresi, takze jak psal ATOMIKS: on byl zrejme v pravu. Na druhou stranu to je vlastne uplny nesmysl a jeho reakce uplne mimo.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    VYWERN: ja vubec nechapu co na tebe mel kdo blikat a troubit? celou dobu jedete vedle sebe konstantni rychlosti, vite o sobe, a ty najednou [v pravym] pruhu zrychlis, aniz bys ho ohrozil nebo mu to tam poslal? to musel bejt uplnej mental s vychovavajicim komplexem, nebo mi neco unika z tvyho popisu

    ja predjizdim zprava cim dal casteji, stydim se za to, ale na dementy kempujici v levym/prostrednim pruhu uz nemam nervy, probliknuti stejne ve vetsine pripadu nicemu nepomuze a akorat se clovek zbrzdi
    TAX
    TAX --- ---
    VYWERN: mas na mysli kratky dvoupruhovy usek mezi Zline a Otrokama? moc lidi tam ma potrebu prudce zrychlit, aby pak mohli hamovat na cervene pod mostem. sral bych na nejake pravy/levy mesto/mimomesto.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    ATOMIKS: praveze nepral, vzhledem k tomu, ze to je kratky prejezd mezi mesty a kazdy tam zrychluje, casto tam je soubezna jizda i mimo mesto, tak to nikdo moc neresi. Proste jedes a kdo je rychlejsi, tak si te predjede nebo kdyz neni, tak se zaradi.
    Za me tohle pravidla uplne neresi, protoze predpoklad predjizdeciho manevru je, ze jedu rychleji. Ne ze jedu pomaleji a cekam, ze me ostatni budou poustet.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    VYWERN: nejspíš měl oktávkář pravdu, ale když se s ním vyloženě nepereš kdo z koho, tak to na to problikávání a troubení imho vůbec není
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Ahojte, mam dotaz na pravidla predjizdeni. Kdyz jedou dva pruhy v jednom smeru ve meste a auta tam jedou vedle sebe, tak jake je spravne chovani,kdyz je konec mesta. Jde mi o to, ze ve meste se nejedna o predjizdeni a auta jedou vedle sebe, ale za ceduli uz se to v ten moment bere jako predjizdeni, i kdyz auto v pravem je rychlejsi? Tzn. by spravne nemelo zrychlovat, dokud ho ten v levem nepredjede, i kdyz vlastne ani nevi, zda ho predjizdi nebo ne, protoze jel celou dobu vedle nej.
    Vcera se mi totiz tohle stalo, za ceduli jsem normal na ctvrt plynu zacal zrychlovat a octavkar to v levem nerozdychal a zacal na me zbesile troubit a blikat.
    SPM
    SPM --- ---
    GLOBETROTTER: 3 kamiony vedle sebe už jsem taky viděl... v Polsku :-D
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    GLOBETROTTER: Ale nejeblo, srovnavas nesrovnatelne...pokud nejsi v aglomeraci velkych mest, jako Dallas, Houston, LA tak je provoz uplne v pohode. Kvalita dalnic je nesrovnatelna a rozhodne se ti nestane ze se pretahujes o levy pruh s kdekym protože v pravym je vlacek kamionu...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Silvestr je dnem emancipace.
    Silnice plny ridicek.

    Akorat to slovo "ridicek" si predstavte kurzivou a v tlustych uvozovkach. Tolik blondynek s jednorozmernym videnim jsem v takove koncentraci jeste nepotkal.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    MIKEE: No, asi jak kde... :-)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    GLOBETROTTER: taky je tam ale spolecensky neprijatelne jezdit v aute bez automatu a cruise control, tak ta dalnice nevypada pak tak na kokot jako u nas
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GLOBETROTTER: neco tam najeto mam... vc. naakych probliknuti od cajtu.. jakoze to uz je moc :) vis... ono to tam je tak naak i tak, ze predjizdeni zprava je legal... narozdil od nas, ze? ;) a ono to dost veci meni z pohledu (ne)bejt prase...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GLOBETROTTER: Tedy rychleji než bylo povolené pro jakákoli vozidla, ne jen pro kamiony.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Dámy a pánové, vás by asi všechny jeblo jezdit v Americe. Ve většině států je legální a společensky přijatelné jezdit na dálnici ve kterémkoli pruhu. A jednou jsem viděl tři kamióny vedle sebe (na třech pruzích ve směru), pravdou je, že ten v levém pruhu, co předjížděl ty dva další, jel rychleji než bylo povolené:-)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    NYKRUK: Pokud jsem viděl, že je volný,s oblibou jsem jej používal k podjíždění :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    taaak... dnes jsme se vraceli po 22h smer Praha po D1... tri pruhy, nikde nikdo... az na jednoho pitomce, co nutne musel jet v prostrednim pruhu... :D
    KELDA
    KELDA --- ---
    BMW i Mercedes přestávají do svých vozů montovat blinkry. Jejich řidiči je nepotřebují | Autosalon TV
    https://autosalon.tv/novinky/nova-auta/bmw-i-mercedes-prestavaji-do-svych-vozu-montovat-blinkry-jejich-ridici-je-nepotrebuji

    No sic srandičky ale dokážu si představit že budou i zastánci ...
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Stoupací pruh, pruh pro pomalu jedoucí vozidla je povinný pro všechny, kdo jedou méně než 80 km/h, ale pokud je volný, mohou ho používat i všechna rychlejší vozidla. Akorát je to špatně chápáno a lepší je tlačit se doprava nebo mermomocí je po prostředku. Přeci nepojedu za čárou, ostuda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam