• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    JOPS: i kdyz ho cekas tak neudelas nic. Neudrzis sebe, neudrzis dite, neudrzis batoh na kline.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TRISSIE:
    JOPS:
    Proto je vždy ve všech pozemních dopravních prostředcích nejbezpečnější sedět proti směru jízdy v letadlovém uspořádání sedadel.
    JOPS
    JOPS --- ---
    TRISSIE: zkus nekdy na youtube mrknout na videa z vnitrnich kamer autobusu, co takova srazka dela s pasazery, tam proste nechces byt a podle tech videii to vypada, ze si fakt daji vsichni na drzku, protoze ten naraz vetsinou necekas.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    když jsme u toho přežití...
    včera jsem jela příměstským autobusem, za takovým tím sklem vpravo za řidičem (co v některých modelech odděluje nástupní zónu od sedících pasažérů). Samozřejmě že v protisměru někdo riskantně předjížděl a mě tak napadlo, jestli v případě srážky by bylo bezpečnější zůstat sedět (je to sklo dostatečně pevné nebo mě podříznou střepy?), nebo se sesunout do uličky (s tím, že člověk teda poletí směrem k místu nárazu)?

    ono to bylo jen pár kilometrů vzdušnou čarou od toho místa, kde žába s čerstvým řidičákem pár let zpátky autobus rozstřelila, tak si to člověk tak nějak víc připouští.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Me teda nejvic sokuje ze to prezil, kdyz vidim ten vrak.
    TAX
    TAX --- ---
    TOOMIX: napadlo me to same. objekt bezpecne daleko od silnice, presto ho nejaky mamlas trefi. mozna se mu zdalo, ze silnice jde doprava, pze je tam kousek asfaltu. pri cumeni do mobilu za jizdy mi to neprijde jako uplne nerealne.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    By mě zajímalo co vyváděl, asi jel jak hovado

    Mladý řidič zdemoloval auto o sochu obřího trpaslíka - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/krimi-mlady-ridic-zdemoloval-auto-o-sochu-obriho-trpaslika-40422203

    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GLOBETROTTER: neomlouvám ho, jen mě napadlo jedno z vysvětlení proč tam vjel.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    VYWERN: Ale hlavně, on si někdo starší 10 let fakt myslí, že rychlík je to proto, že jezdí rychle?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DURDIN: Sorry jako, "spletl si vlaky"... Ty taky jezdíš na červenou, protože v kolmém směru zrovna z dálky nic nejede a doprdele, jakože v neděli z toho skladu vyjel kamión a napral to do mě, to jsem fakt nečekal.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    JOPS: to mas jedno jaky je to vlak, smrtaky to jsou i kdyz te nabere jen lokalka ve 40km/h
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GLOBETROTTER: To je v místě, kde projedou dvě auta denně, takže se imho závory nevyplatilo dávat. btw. já tím vlakem před lety dost často jezdil a přesně jak píše DANYSEK, rychlík typicky stál jen v pár zastávkách, zatímco stejný courák co jel o pět minu dřív asi ve 20 a v jedné ze stanic kde bylo křížení obvykle rychlík předjel ten courák. Je imho možné, že to byl někdo místní a spletl si vlaky, protože ten courák tam nejede moc rychle, protože se sotva rozjíždí ze zastávky Třebovice a za chvíli zase musí brzdit na Svinov...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JOPS: to je normální
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JOPS: a proc by jako nemel jezdit...? Rychlik je obecne vlak, co proste jen nestavi v kazde prdeli... a blikacky bez zavor jsou obecne casto na mistnich a mene vyznamnych komunikacich...
    JOPS
    JOPS --- ---
    TOOMIX: me prekvapuje, ze jezdi rychlik na trati, kde neni zavora.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TOOMIX:
    GLOBETROTTER:

    Každopádně když se dívám na fotku auta po nehodě+ řidič přežil, tak bych nedal zlámanou grešli za to, že děti byly řádně připoutané a event v řádných sedačkách apod.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TOOMIX: chudinky děti, debil jede na červenou na přejezd.
    btw.proc se tohle vůbec uvádí, je to vlak, na přejezdu má absolutní přednost, je to chráněný přejezd, takže není snížená rychlost a povinnost houkat, kdyby měl 3 promile, co se na tom změnilo?
    "Provedená dechová zkouška u strojvedoucího byla s negativním výsledkem,“ uvedla Štětínská."
    WARSHEEK
    WARSHEEK --- ---
    DANYSEK: Musela být, pokud by nebyla, jel by tam vlak 10km/h, a to by ke srazce prevdepodobne vubec nedoslo
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TOOMIX: no jo... oblibena klasika "to stihnu". Signalizace v cinnosti zda se byla...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    V Ostravě se na přejezdu srazil vlak s autem, zemřely dvě děti - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/nehoda-vlak-auto-srazka-prejezd.A230121_104307_ostrava-zpravy_zdo

    Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor a do auta narazil rychlík jedoucí z Olomouce do Ostravy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam