• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    VYHULENY_UFO: byl to fetiš... jinak pozor, v článku i fotky... dost příšerné
    _____
    Z našeho pohledu vypadají zdeformovaná chodidla brutálně a skoro až groteskně. Na čínské muže ale působila neskutečně eroticky. Vznikla dokonce příručka sexu, která obsahovala 48 různých způsobů, jak se se svázanými chodidly mazlit.
    Zvrácenost, která už je skoro pasé - čínské lotosové nohy – G.cz
    https://g.cz/zvracenost-ktera-uz-je-skoro-pase-cinske-lotosove-nohy/
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    VYHULENY_UFO: Mrzačení nohou však mělo také ekonomický význam – bylo symbolem toho, že rodina je bohatá. Když si mohla dovolit, aby se dcera téměř nemohla pohybovat, značilo to, že má dost peněz, aby dívka nepracovala na poli. Problém nastal, když rodina zchudla, mimo luxusní paláce ženy s lotosovýma nohama žít nemohly.
    Mučení dívek v Číně: tradice ovazování nohou zničila zdraví 50 generacím žen - National Geographic
    https://www.national-geographic.cz/...e-tradice-ovazovani-nohou-znicila-zdravi-50-generacim-zen.html
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    VYHULENY_UFO: Jasně, bylo to pro šlechtičny, který na rejžovym poli nikdy nemakaly, ale i tak, jsou tam potní žlázy, kůže se obnovuje nebo jak to nazvat... i když budu tejden jen ležet, tak mi ty nohy prostě budou smrdět :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    AUDIAC: pocitam, ze ty zensky nikdy na poli nemakaly, mozna ani moc nechodily po vlastnich a je dost pravdepodobny, ze nejaky vedlejsi efekty tahle deformace rozhodne musela prinaset.... k tomu by se mohl vyjadrit nejaky internetovy lekar.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    VYHULENY_UFO: Já jen nechápu, že jim to v těch záhybech neshnije...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: to vis, trendy se meni...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: když jsem tohle postoval do klubu obrázky dávných krásek, tak jsem dostla mínus. nevím proč, takovej mohutnej trend to byl... dneska se špulí huba a bělí anál..
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    GRANTORINO: proto jsem humanitarne volil rentgen, ale opomenul jsem ze je tu i vyhuleny_ufo :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DIVER: kdyz uz brutal, tak dej obrazek, jak ty nohy vypadaj... PO sundani botou...



    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ERRTU: tohle snad jen odkazem, fuj
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    CHRPA: ..ano, ten vybezek dole vlevo v oblouku chodidla je prst.
    JANNE
    JANNE --- ---
    MORIARTY: Jsou úžasní!
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DIVER: ... ovšem tohle nevyrobíš cvičením.
    CHRPA
    CHRPA --- ---
    DIVER: pošli fotku týhle čínský nohy, když je zutá, to je teprv haluz!
    DIVER
    DIVER --- ---
    nenormální klenba se ovšem prokazatelně vyrobit dá :)



    Svazování chodidel (čínsky: 缠足, pinyin: chánzú, doslova "svázaná chodidla") byl zvyk praktikovaný na mladých dívkách a ženách po dobu přibližně jeden tisíc let v Číně, začínající v 10. století a končící na počátku 20. století. Cílem bylo zastavit růst chodidel nohy jejich pevnou bandáží.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: jsem to kdysi resila s fyzioterapeutkou, ktera sama na to poctive cvicila dva roky, nez se ji zlepsila klenba a rikala, ze to trva a jde to, ale musi se cvicit kazdy den, stridat boty avsecko mozny, psi kusy. Tak proto tomu neverim.
    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    KAIAFOX: já psal o blbých botách, ne o vysokých podpatcích ;-)

    CERNAAMODRA: nejsem ortoped, takže o tom nechci "odborně" spekulovat a už vůbec nemůžu mluvit o tom, z čeho jsi to měla ty už ve třinácti. ale asi se shodneme, že většina lidí si za takto zničená chodidla může sama.

    ale to důležitý a pozitivní přece je, že to nemusí bejt definitivní defekt.
    CERNAAMODRA
    CERNAAMODRA --- ---
    BISCUIT13: Nekdo si ty nohy mozna zprzni blbejma botama, ja mela takovy palce uz ve 13 a nosila jsem v te dobe hlavne sportovni boty, v lete teda sandaly a dost jsem chodila i bosky. Prvni boty na nizkem podpatku jsem obula v tanecnich, druhe az v 26 letech.
    Na druhou stranu uz na zakladni skole mi predpovidali brzkou operaci. O dvacet let pozdeji vypadaji ty nohy plus minus stejne.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Ať žije miniaturizace, APOBAB první a druhý prototyp. Víc už jich nebude :)

    IMG-3208
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KAIAFOX: navíc je to podmíněné i geneticky.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    BISCUIT13: Nohy deformují i klasické boty, nejen vysoké jehly, protože jsou prostě špičky uprostřed a ne podle tvaru chodidla.
    EULE
    EULE --- ---
    SPIKE411: bez cibulky?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ADELHAIDA: da se to na fotku naaranzovat s trochou dobre vule :), na joze jsem zjistila, ze se tim da hybat a v nekterych pozicich to narovnat rucne XD, takze ty fotce neverim ani za mak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam