• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TEKKANNE: i normální stromy. Fakt jsme koukali s otevřenou pusou třeba v Yosemite, jak obrovské plochy tam jsou vypálené
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    VERSONNENHEIT: ......a jsou ještě krásnější, jak mají posléze tu barevnou malbu na kůře a můžes číst, kolik požárů si zažily....:-)
    a sekvoje v Kalifornii taky....
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    VERSONNENHEIT: přesně takhle to vypadá i v Austrálii.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Hoří tam prej prostor o velikosti Belgie, kouř zasahuje až na Novej Zéland. Síla...
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    Na kanárských ostrovech jsou požáry celkem časté a rozsáhlé, borovicím zuhelnatí suchá kůra ale následně stromy znovu obrazí. Opravdu mnoho borovic v lese tu má částečně černé kmeny od ohně.
    .
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LOJZAK: Tu vlastnost mají samozřejmě ty druhy dřevin, co rostou odjakživa v Austrálii. To je překvapivé, že.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    ZETOR_13: Jedno vlastní foto - fotila jsem to kvůli rozteklé ceduli, kterou zatím neopravili, ale je tady vidět, jak neuvěřitelně rychle ty stromy zas obráží.

    TRAGED
    TRAGED --- ---
    KEL:
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    ZETOR_13: ocividne to neni uhli , jen spalena kura . Navic ne vsechny druhy drevin maj tuto vlastnost.
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    TEKKANNE: Ze je fauna a flora v Australii dost drsna jsem vedel, ale ze stromy si nic nebudou delat ani z obrich pozaru a uhli vyrasi, to je jeste lepsi nez jsem tusil
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    ....a jedno hezký po, ať nejsem OT:
    Stunning Photos Show Plants Already Regenerating in Scorched Australian Forest
    https://returntonow.net/...ng-photos-show-plants-already-regenerating-in-scorched-australian-forest/
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    DIVER: jak s jistotou víš, že za celejch 1000 let tam nedosáhl žádnej požár? :-)

    /aby bylo jasno, ohořelých wollemii je mi líto, ještě víc je mi líto toho celýho NP. tady trochu naděje (bod 8) https://ct24.ceskatelevize.cz/...-prirozene-a-jake-jsou-dopady-na-klima-situace-v-australii-v-deseti

    ADMIX
    ADMIX --- ---
    lol, vyridim kolegum v Sydney, jak se veci maji. Oni jsou chudaci cely zmateny a nevi!
    DIVER
    DIVER --- ---
    mě už to moc nebaví. v Austrálii existuje prehistorickej strom wollemie. našli ho celkem nedávno a to jejich jediný naleziště na světě je prakticky státní tajemství. i vědci tam chodí dekontaminovaní, aby to naleziště nenarušili. těm stromům je až tisíc let - když klíčily, vikingové poprvé vyráželi objevit ameriku a evropa se učila od arabů používat větrný mlýny.

    od tý doby na tyhle wollemie žádnej požár v Austrálii nedosáhnul. teď jo. asi jenom vítr, Máchale...

    Australští hasiči zachránili jedinečné wollemie. Jde o latimérie mezi stromy — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...ti-hasici-zachranili-jedinecne-wollemie-jde-o-latimerie-mezi-stromy
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    TUHO: díky za info, pročtu. nemám vůbec potřebu popírat to, co píšeš, jen trvám na tom, že tentokrát to, co říkala, bylo podle mě naprosto OK, protože: BLONDYNKA: pokud jsi někde 5 týdnů a ty podle všudypřítomný požáry nevidíš, tak prostě dojdeš k závěru, k jakýmu došla. což nijak nepopírá, že ty požáry byly fakt velký. jen to prostě na místě není tak horký, jak to z médií vypadá (+ jak si to svejma smyslama přebereme my, fantazie na tom má imho taky docela podíl), nehoří kompletně celá země najednou a nedusí se všichni nonstop po celej ten měsíc. (byla jsem u několika světových událostí osobně přítomná a prostě to, jak to bylo podáno v médiích a to, co jsem osobně pozorovala, bylo nebe a dudy)
    naopak s tímhle BLONDYNKA: souhlasit fakt nemůžu.

    JAMILLOS: no bohužel, jakoukoli informaci můžeš zmanipulovat. na pravdě by nemělo bejt nic na pěst - ten článek vysvětluje, jak se ty izolovaný požáry šíří na velký vzdálenosti bez zřejmý příčiny, a že se to tak dělo vždycky. za to fakt člověk nemůže, že pták využije požáru a podpálí to o X km dál. a zároveň to nijak nepopírá fakt, že oteplování přispívá k tomu, že je požárů víc a jsou rozsáhlejší, případně na místech či v období, kde a kdy dřív nebejvaly.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    JANDOS: dik, pohonil sem...
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    BURKHAR: takové flirtování hned poránu, úplně jsem se začervenala, ty pusinko.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    BURKHAR: Tak zase ho teď dost uvolnili koalové.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    BLONDYNKA: Nechceš se třeba zabít? Zabíráš na světě místo, píčo.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    JANDOS: Někdy mezi 26. a 30. dnem od uštknutí mu ostříhali nehty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam