• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    NELLAS: Přišlo mi divný, že Robert a Kenneth mají na rozdíl od sourozenců každý jenom jedno jméno, a taky že jo (wikipedie):

    GRETKA
    GRETKA --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TABBY: Mně v tom článku hrozně vadí, že tam je výčet osmi jmen pro sedmerčata. Nakonec to vypadá, že osmý Robert zmizel a byl zapomenut. Asi ho sežrali, když byl největší.
    AMANT
    AMANT --- ---
    FEFERONIE: to je Vlastik Pernikar, do rodiny nepatri, ale nepodarilo se jej odehnat.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Tady je to i vyznačený, ale blbě vidět

    TABBY
    TABBY --- ---
    FEFERONIE: Maji starsi sestru.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    TABBY: Proc nad napisem magnificent 7 lezi 8 deti?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNIKA: No... je to lepší, záleží na tom, jak moc to ne/ošidíš a kolik dáš medu, ty pouťové ho zdaleka nemají moc a konzistenci můžeš doladit, podle toho, jak dlouho tu hmotu mícháš ve vodní lázni.

    Před mícháním: Přeslazený bílkový medový sníh, co se po vložení do úst rozplyne.
    V průběhu míchání: čím dál hustější a lepivější kyt
    Po vychlazení: houževnatý materiál, co se dá nejlíp porcovat sekerou. Do toho stádia osobně radši nejdu, mám své plomby ráda a chci si je ještě nějakou dobu nechat :)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    BONEMINA: Fakt? A je to fakt podobné tomu sajrajtu z pouti? Úplně mě tu z toho chytla nostalgie...

    (Poslední turecký med, který jsem si koupila, jsme porcovali tak, že jsme ho drtili kovovou lavicí, protože jiný nástroj po ruce nebyl, a významně mi to vylepsilo tehdy fakt blbý den :-))
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    GRANTORINO: I turecký med se dá udělat domácí s různýma druhama oříšků a s růžovou vodou a ani to není tak složitý... :) Až budu příště dělat, nafotím taky před a po.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    STEMBUS: tak samozřejmě, cukr je droga :), moje závislost je zase na fermentovaných sojových bobech XD
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    GRANTORINO: ale narozdíl od týhle hmoty to dětem chutná :D :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TOMBRIDER: myslíš tu pouťovou cukrovo-medovo-vaječnou hmotu sem tam s oříškem, aby se neřeklo a která ti zničí zuby :)?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TOMBRIDER: ti dam tureckej med holoto!
    SITH
    SITH --- ---
    CERNAAMODRA: slušný skok od 1967 do 2020, ale stejně to nikam neletí, když trošku zafouká vítr :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    POHODAVOLE: ZRADA!
    Já myslel že to jsou ořechy v tureckém medu.
    A oni to jsou plesnivé luštěniny!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GRANTORINO: nz a doporucuju. Krome tempehu mam od nich jeste kombuchu, vodni kefir, villi, zazvorovy pivo, zitnej kvas a vse slape skvele.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    POHODAVOLE: zajimave, dik za stranky
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GRANTORINO: urcite, ale to nebyl primarni zamer. Chtel jsem si hlavne vyzkouset, co to obnasi a urcite v tom budu pokracovat. Zde maj kultury, kdyby to nekoho zajimalo.

    Tempeh | Fermentárum
    https://www.fermentarum.cz/tempeh
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    POHODAVOLE: pekne, vyjde to levnejc, nez to kupovat?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Minuly tyden jsem zkousel domaci tempeh :)





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam