• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    GRETKA: Ne, to není ono. To je Mikayla. A navíc pak mrkni na ten obrázek a porovnej s textem níže:

    "The heaviest of the babies was named Robert, while the other boys were named Kenny (Kenneth), Brandon James, Nathan Roy, and Joel Steven. The beautiful girls were named Alexis Mary, Natalie Sue, and Kelsey Ann."
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TABBY: Mně v tom článku hrozně vadí, že tam je výčet osmi jmen pro sedmerčata. Nakonec to vypadá, že osmý Robert zmizel a byl zapomenut. Asi ho sežrali, když byl největší.
    AMANT
    AMANT --- ---
    FEFERONIE: to je Vlastik Pernikar, do rodiny nepatri, ale nepodarilo se jej odehnat.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Tady je to i vyznačený, ale blbě vidět

    TABBY
    TABBY --- ---
    FEFERONIE: Maji starsi sestru.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    TABBY: Proc nad napisem magnificent 7 lezi 8 deti?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNIKA: No... je to lepší, záleží na tom, jak moc to ne/ošidíš a kolik dáš medu, ty pouťové ho zdaleka nemají moc a konzistenci můžeš doladit, podle toho, jak dlouho tu hmotu mícháš ve vodní lázni.

    Před mícháním: Přeslazený bílkový medový sníh, co se po vložení do úst rozplyne.
    V průběhu míchání: čím dál hustější a lepivější kyt
    Po vychlazení: houževnatý materiál, co se dá nejlíp porcovat sekerou. Do toho stádia osobně radši nejdu, mám své plomby ráda a chci si je ještě nějakou dobu nechat :)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    BONEMINA: Fakt? A je to fakt podobné tomu sajrajtu z pouti? Úplně mě tu z toho chytla nostalgie...

    (Poslední turecký med, který jsem si koupila, jsme porcovali tak, že jsme ho drtili kovovou lavicí, protože jiný nástroj po ruce nebyl, a významně mi to vylepsilo tehdy fakt blbý den :-))
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    GRANTORINO: I turecký med se dá udělat domácí s různýma druhama oříšků a s růžovou vodou a ani to není tak složitý... :) Až budu příště dělat, nafotím taky před a po.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    STEMBUS: tak samozřejmě, cukr je droga :), moje závislost je zase na fermentovaných sojových bobech XD
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    GRANTORINO: ale narozdíl od týhle hmoty to dětem chutná :D :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TOMBRIDER: myslíš tu pouťovou cukrovo-medovo-vaječnou hmotu sem tam s oříškem, aby se neřeklo a která ti zničí zuby :)?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TOMBRIDER: ti dam tureckej med holoto!
    SITH
    SITH --- ---
    CERNAAMODRA: slušný skok od 1967 do 2020, ale stejně to nikam neletí, když trošku zafouká vítr :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    POHODAVOLE: ZRADA!
    Já myslel že to jsou ořechy v tureckém medu.
    A oni to jsou plesnivé luštěniny!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GRANTORINO: nz a doporucuju. Krome tempehu mam od nich jeste kombuchu, vodni kefir, villi, zazvorovy pivo, zitnej kvas a vse slape skvele.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    POHODAVOLE: zajimave, dik za stranky
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GRANTORINO: urcite, ale to nebyl primarni zamer. Chtel jsem si hlavne vyzkouset, co to obnasi a urcite v tom budu pokracovat. Zde maj kultury, kdyby to nekoho zajimalo.

    Tempeh | Fermentárum
    https://www.fermentarum.cz/tempeh
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam