• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    Bože to je jak debata v prváku na střední... :-D
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    KAIAFOX: imo standardni burkharuv trolling. on to vi, ale to je jen muj pocit.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    KAIAFOX: Například moji sousedi poslouchají správnou hudbu. (ať se jim líbí nebo ne) :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIAFOX: znám tyhle výblitky od starců 70+. Kdy přijde zlom, že to přejde? V 99?
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    No tak on hlavně tenhle výblitek, že "já jedinej poslouchám tu jedinou správnou hudbu" je poplatnej určitýmu věku, a ten imho id Burkhar dávno minul.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    proste naky lidi elektronickou tanecni hudbu nemusej, některý to racionalizujou jiny ne. pojdme dalej, neni rok 2001 abychom se kuli tomi hadali x dni. kazdemu semuze jednoho dne stat ze ho osviti drop subbasy
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BURKHAR: ok boomer
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BURKHAR: vzniká a není jí málo, jenom nesmíš pouštět rádio
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    DAHY: V současnosti už žádná hudba skoro vůbec nevzniká.
    DAHY
    DAHY --- ---
    BURKHAR: Prostě jsi nudnej, starej kořen, co absolutně nemá přehled o současný hudbě :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ENDER: Tvůj vkus je na úrovni rozšláplého psího hovna.
    ENDER
    ENDER --- ---
    BURKHAR: sracky. Samy druhorady fidlari..
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BURKHAR: Mně na tomhle seznamu baví to, že tam máš vlastně všecko, co poslouchám i já (+ já teda mám i nějaký ten metal, punk, elektroniku a folk) - a zároveň máš problém s kapelami, které neposloucháš, protože tě nezaujaly, protože něco. Třeba i ti Daft Punk měli pár písniček, které jsou dobré, pustím si je, ale většinově mě to nebaví. Stejně třeba Björk - taky nahrála pár super věcí, ale ty novější už jsou úplně mimo.

    A chybí ti tam minimalismus jako třída - Glass, Eno... ;)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    GREW: Ale jistě! Namátkou, jen tak z patra, bez pořadí, bez priorit a určitě na něco důležitého zapomenu.

    Richard Wagner - Lohengrin (slyšet to živě ve Vídni byl naprosto skvělý zážitek) a skoro všechno ostatní
    W. A. Mozart - skoro všechno
    L. van Beethoven - všechno
    J. S. Bach - skoro všechno
    P. I. Čajkovskij - Symfonie č. 6 h moll, op. 74, „Patetická“ a pár dalších neoperních a nebaletních kusů
    Miles Davis - Kind of Blue, Miles Ahead, Tutu, 'Round about Midnight, Get up with It
    Jaco Pastorius - všechno
    Jimi Hendrix - všechno
    John Scofield - A Go Go a další skvělá alba
    The Beatles - Abbey Road, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, Revolver, Rubber Soul
    Frank Zappa - všechno (nejraději mám tedy Hot Rats)
    The Doors - všechno
    Hidden Orchestra - Night Walks
    Cinematic Orchestra - Ma Fleur, Motion, Every Day
    Jaga Jazzist - skoro všechno
    Pink Floyd - všechno
    King Crimson - všechno
    NIN - všechno (Downward Spiral FTW)
    Dunaj - všechno
    Psí Vojáci - všechno
    The Velvet Underground - všechno
    J. A. R. - všechno
    Floex - všechno
    Rutka Laskier - všechno (a to jim nenadržuju, i když jsou to kamarádi)
    Už Jsme Doma - všechno
    Erik Truffaz - skoro všechno
    Primus - všechno
    Kraftwerk - všechno
    Robert Balzar Trio - všechno
    Massive Attack - všechno
    Queens of the Stone Age - všechno
    ...

    A mohl bych ještě hodinu pokračovat.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Tady jedno "před a po" aneb snad první spor o plagiátorství v hudbě: https://m.youtube.com/watch?v=JjdGtVQIGFQ
    NJAL
    NJAL --- ---
    KID_MCHUTT: Hlasitost je v dnesni dobe spis umele vyrobena v postprocessingu: https://en.wikipedia.org/wiki/Loudness_war Pruser je, ze se takhle novodobe "remasteruji" i stare nahravky. Mam kamose, co si nekupuje, konkretni kapelu + album, ale take konkretni typ zaznamu na nosici, jsou na to databaze na internetu. A abych byl k tematu klubu, pred a po:
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    BURKHAR: tak nám pověz, co je dle tebe ta správná inteligentní hudba..
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PATISLAV: taky jsem se na to mohl kouknout, než jsem začal psát :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MAWERICK: ono je to hodně slyšet i na popu - srovnej (třeba) Beatles nebo Kinks a moderní popové hvězdičky - třeba i v tom, že většina moderního popu vůbec neřeší změny hlasitosti v rámci písničky - všecko to bouchá v jednom levelu a šlus. Ale zjevně to má svoje posluchače, ať si to užijí, já si užiju něco jiného (a občas i nějakou tu popovku, pokud je něčím zajímavá)
    GREW
    GREW --- ---
    BURKHAR: Muzu tedy poprosit a par prikladu nake hudby pro narocnejsi posluchace? Ja abych se pripadne, jako ta "luza, plebs a hovno", pripadne trosku vzdelal :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam