• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    TABBY
    TABBY --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: Jistá jsem si naprosto ;)
    Btw - https://emj.bmj.com/content/emermed/5/1/45.full.pdf (tady nicmene pouzivaji termin "fumes", ze to smrdi, nezminuji).
    A ještě jedno btw - Disposal Of Surplus Sodium Into Lake Lenore, 1947 - https://www.youtube.com/watch?v=OBm8fM8sV0w (takové "before" k tomu, jak se s chemikáliemi zachází dnes).
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    VERSONNENHEIT: ne většinou, čistý NaOH je prostě bílá pevná látka
    TABBY: silného zápachu? jsi si jistá, že rozpouštěním látky bez zápachu v kapalině (voda) bez zápachu, vzniká silný zápach? s tou produkcí tepla souhlasím (může začít i vřít)
    TABBY
    TABBY --- ---
    VERSONNENHEIT. Podotknu, ze rozpousteni hydroxidu produkuje vedle silneho zapachu (aniz by se v tom varila mrtvola ;) taky spoustu tepla. A ze plati to, co v hodinach chemie s kyselinou, tzn. vzdycky sypat granulat do vody, nikdy naopak.
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    HURW: :) Hydroxid sodný má většinou pevné skupenství pokud se nepletu, takže je dobré ho naředit vodou.
    Jinak samozřejmě záleží, použít se dá lecos včetně čističů do odpadů (v čr krtek), tady na toho psa toho moc potřeba nebylo, tak stačil hydroxidový gel na čistění odpadu, na čerstvou hlavu s masem by to asi chtělo ten granulát a pořádně povařit.
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    VERSONNENHEIT: update, nebyla jsem si úplně stoprocentně jistá, zda jsem tu lebku se zubama donesla domů a přišlo mi divný, že by oba zuby propadly kolmo do odpadu u dřezu, aniž by to cinklo a všimla jsem si toho.
    Vrátila jsem se na místo nálezu a má to dobrý konec, zřejmě vypadly, když jsem do toho klackem bouchla, abych to oddělila od zbytku kostry. Už se těším, až je očistím a vlepim je tam ;)

    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    manic sunday :::
    The Bangles (1981): Where Are They Now?
    https://www.youtube.com/watch?v=9DHrpBzB-RI
    ZCR
    ZCR --- ---
    EZOUN: Toho neznáte, dědečku.
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    BERRY: Kdo to je?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    BERRY: ahoj. to je národní divadlo?
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    HNILOB: na kanárech (La Palma) asi cigani nejsou...

    77WHITE: mají tu hlavně podency a jo no, nechovají se k nim dobře, bývají hodně hubení :/
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Škoda, že když už si někdo řekne, že sem něco dá, tak k tomu nenapíše aspoň heslovitě, co to je. Pak nastane kolotoč otazek. Jako... "to je Národní divadlo?" nebo "kdo to je?" atp. Bych to teda dala do záhlaví, aspoň věta by nikoho nezabila, když už to sem dává.
    BERRY
    BERRY --- ---
    Starší fotka r.1864

    HNILOB
    HNILOB --- ---
    77WHITE: spis v lokalite kde sou cigani. ti odvedou pumra na harajici fenu kdyz usnes. (tréning) :/
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    RAMJAH: takze pred i po 35 cm
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    VERSONNENHEIT: Nebo Galgo, jestli ses v lokalite kde sou podencove. Tak jako tak to bejva v tom regionu zpravidla smutnej pribeh.
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    DROOPI: Uznávám, že to není úplně obvyklé, ale nic děsivého na tom není. Zlí lidé jsou děsiví, ne kosti a mrtvoly. Kosti mě baví vizuálně už od dětství, sbírali jsme s bráchou zvířecí kosti v lese a stavěli jsme z nich pak "kostnice". Před lety jsem se ke své dětské zálibě vrátila.


    ZCR: Tady jde husí krk strmě přímo kamsi do zdi, bez sifonu :(
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    JONEZ1: podle mě to je Podenco Canario nebo kříženec z něj vzešlý, za života mohl vypadat nějak takhle

    HNILOB
    HNILOB --- ---
    DROOPI: tak Lego zachvíli omrzí :D
    ZCR
    ZCR --- ---
    VERSONNENHEIT: jestli do odpadu jako do umyvadla, tak by se na tebe měly nedočkavě cenit v sifonu. Jestli do odpadu jako do hajzlu, tak jsou v hajzlu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam