• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    MOODYCAT: neco na zpusob toho hydroxidu ... ono to dost funguje na jakoukoliv takovou podobnou spinu. Idealne hodne horky, nechat pusobit, vzit neco jako dratenku, pokud se bojis poskrabani tak bych na to vzala nejakou prirodni, případně skrabku na sklokeramiku. A opakovat klidne 2x. S tim hydroxidem to jde fakt vsechno hodne dobre i bez toho, ze by clovek musel nejak extra tlacit.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Tak to potrebuju vedet, jak udelala.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    RAB1T: sorry za offtopic, ale pripomnelo mi to, kdyz mi tu plynari prijeli menit sporak. Jeden z nich ho odtahl od steny a zacal se hlasite smat. Sel jsem se schvalne podivat co ho tak rozjarilo - to ,co jsem videl, vypadalo jako by clovekovi, co to kdysi zapojoval, dosly rovny trubky, protoze vzdalenost cca 1,2 metru byla preklenuta surrealne vypadajici soustavou kolinek:)
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    KALHOTKA: Sorry ale ten odpad pod umyvadlem je strašné peklo.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HWLLFFRDD: taky to můžou bejt malý písmena. Vc Vt Ot Oc
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    HWLLFFRDD: Finština (google translator):
    vasemmalle - vlevo
    oikein - vpravo
    työntää - tam
    előre - vpředu
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    NELLAS: A teď to mají chudáci umytý :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HWLLFFRDD: To bude něco jako horní levý, pravý, dolní levý, pravý hořák. Jen nevím, jakou řečí :)
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    SARAJ: Co je sakra to VC V+ O+ OC za kód, nemůžu to prolomit
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Queen of cleaning, aneb slecna co chodi zadara uklizet lidem byty. Pro nektere z nas velice uklidnujici pred a po:D


    SMETY
    SMETY --- ---
    NANTHEI: Jo, navíc někdo je schopnej na to hodiny koukat na netu, žejo SMETY... :-)

    Nebo třeba na tohle, ať nejsem OT https://www.youtube.com/watch?v=_Qjp5V5rWkg
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    JAROUSH: je to takhle vyčištěný. používají se rozpouštědla a čističe, která odstraňují buď špínu nebo ten zažloutlý vrchní nátěr a šmrdlá se to po milimetrech jedním směrem, tyčinkou s vatou. teda "se to" odborníci to šmrdlaj. nesvěřila bych to nikomu, kdo nemá vystudovaný přímo restaurování obrazů :)

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    JAROUSH: Mrkni na Baumgartner fine art restoration. Má moc pěkný videa odstraňování šelakových vrstev z maleb.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    NANTHEI: ty obrazy někdo takhle ve skutečnosti vyčistil, nebo je to pouze ve photoshopu ukázané, jak to dřív vypadalo?
    ZCR
    ZCR --- ---
    NANTHEI: přesně to ne, ale souhlas, moc jsme se rozkecali :-)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    ZCR: no vždyť to opakuješ (co se týče podmínek, rychlosti a oxidace) jinými slovy přesně to, co říkám ;)
    ale to jsem tomu fakt nepomohla, co kdybychom opustili chemický rozbory a dávali zase obrázky... a ty nerozebírali po stránce složení rozpouštědel :D

    čištění a restaurování olejomaleb. zjistila jsem, že spousta lidí neví, že ty obrazy nebyly původně tak romanticky okrový, že je to prostě jenom špína a žloutnutí nátěru :)


    ZCR
    ZCR --- ---
    NANTHEI: jj, princip stejný, ale jak píšeš, hodně záleží na podmínkách a přítomnosti dalších látek, to může být problém právě u sulky, kde je ledacos dalšího.
    (jinak ten samotný proces je taky oxidace, imho půjde hlavně o rychlost)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    ZCR:
    DOKKTOR: tak ten princip by měl být u všeho stejný že jo :) pořád to je síra, ať v tom vajíčku, hnojivu nebo v sirných játrech. důležitá je koncentrace a délka vystavení, tj. jak moc a jak moc rychle se ta patina vytvoří. pokud to přeženete, tak vznikne zoxidovaná vrstva na už zoxidované vrstvě, patina se nespojí s kovem a oloupe se.
    mně to drží, tohle konkrétně už 10 dní není sundaný z krku, spím s tím, myju se s tím & ještě se to nehnulo.
    použila jsem 1 velkou kapku gelu ze sirných jater na 2 dl horký vody a opakovaně ponořovala na několik vteřin.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam