• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KUBIIK:
    vasemalle = doleva
    oikein = správně
    työntää = tlačit
    előre - tohle není finština


    vlevo = vasemalla
    vpravo = oikealla
    tam = siellä
    vepředu = edessä (myslim, hledat se mi to nechce)
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    HWLLFFRDD: Finština (google translator):
    vasemmalle - vlevo
    oikein - vpravo
    työntää - tam
    előre - vpředu
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    NELLAS: A teď to mají chudáci umytý :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HWLLFFRDD: To bude něco jako horní levý, pravý, dolní levý, pravý hořák. Jen nevím, jakou řečí :)
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    SARAJ: Co je sakra to VC V+ O+ OC za kód, nemůžu to prolomit
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Queen of cleaning, aneb slecna co chodi zadara uklizet lidem byty. Pro nektere z nas velice uklidnujici pred a po:D


    SMETY
    SMETY --- ---
    NANTHEI: Jo, navíc někdo je schopnej na to hodiny koukat na netu, žejo SMETY... :-)

    Nebo třeba na tohle, ať nejsem OT https://www.youtube.com/watch?v=_Qjp5V5rWkg
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    JAROUSH: je to takhle vyčištěný. používají se rozpouštědla a čističe, která odstraňují buď špínu nebo ten zažloutlý vrchní nátěr a šmrdlá se to po milimetrech jedním směrem, tyčinkou s vatou. teda "se to" odborníci to šmrdlaj. nesvěřila bych to nikomu, kdo nemá vystudovaný přímo restaurování obrazů :)

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    JAROUSH: Mrkni na Baumgartner fine art restoration. Má moc pěkný videa odstraňování šelakových vrstev z maleb.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    NANTHEI: ty obrazy někdo takhle ve skutečnosti vyčistil, nebo je to pouze ve photoshopu ukázané, jak to dřív vypadalo?
    ZCR
    ZCR --- ---
    NANTHEI: přesně to ne, ale souhlas, moc jsme se rozkecali :-)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    ZCR: no vždyť to opakuješ (co se týče podmínek, rychlosti a oxidace) jinými slovy přesně to, co říkám ;)
    ale to jsem tomu fakt nepomohla, co kdybychom opustili chemický rozbory a dávali zase obrázky... a ty nerozebírali po stránce složení rozpouštědel :D

    čištění a restaurování olejomaleb. zjistila jsem, že spousta lidí neví, že ty obrazy nebyly původně tak romanticky okrový, že je to prostě jenom špína a žloutnutí nátěru :)


    ZCR
    ZCR --- ---
    NANTHEI: jj, princip stejný, ale jak píšeš, hodně záleží na podmínkách a přítomnosti dalších látek, to může být problém právě u sulky, kde je ledacos dalšího.
    (jinak ten samotný proces je taky oxidace, imho půjde hlavně o rychlost)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    ZCR:
    DOKKTOR: tak ten princip by měl být u všeho stejný že jo :) pořád to je síra, ať v tom vajíčku, hnojivu nebo v sirných játrech. důležitá je koncentrace a délka vystavení, tj. jak moc a jak moc rychle se ta patina vytvoří. pokud to přeženete, tak vznikne zoxidovaná vrstva na už zoxidované vrstvě, patina se nespojí s kovem a oloupe se.
    mně to drží, tohle konkrétně už 10 dní není sundaný z krku, spím s tím, myju se s tím & ještě se to nehnulo.
    použila jsem 1 velkou kapku gelu ze sirných jater na 2 dl horký vody a opakovaně ponořovala na několik vteřin.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ZCR: sulka se ze stribra hned osoupe
    NANTHEI: jak dlouho vydrzi ta cerna z tech jater? Potrebuju nacernit stribrny prsten. Sulka neda ani tyden
    ZCR
    ZCR --- ---
    NANTHEI: místo sirných jater se dá použít i hnojivo sulka... já si kdysi hrál s černěním mědi, funguje moc pěkně

    ANNONKA: nesmí se to přehnat, no
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    ZCR: on není vhodný ani pro ty "husí krky", naštěstí NE vlastní zkušenost. Já mám sakra respekt, dělám mýdlo.
    ZCR
    ZCR --- ---
    VACA, LEENVECKA, HUGGI: nahoďte konkrétní složení, tady jinak není moc co řešit. Navíc jsem si teď dogooglil složení jednoho krtka, min 99,5 % NaOH, max 1 % Na2CO3 (to ale není záměr, hydroxid sodný si lapá CO2 ze vzduchu, vzniká uhličitan sodný, nelze tomu za normálních podmínek zabránit)

    https://www.alfachem.cz/files/products_files/b/BL_-_KRTEK.pdf

    Krtek na stránkách TETA drogerie uvádí složení Hydroxid sodný 98%, což je prostě jen technický hydroxid sodný.

    Jinak ve všech případech je uváděno, že není vhodný pro hliníkové potrubí, což je jasné, hydroxid sodný hliník napadá.
    ZCR
    ZCR --- ---
    HUGGI: jak mechanický? kdyby tam byly hliníkové špony, tak se v louhu rozpustí (vzniká hlinitan a vodík, přičemž reakce je exotermní)...
    Ta deformace je právě tepelná, vlivem hydratačního tepla při rozpouštění hydroxidu - jak by to ten hliník měl ovlivnit?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEENVECKA:
    ZCR: Myslí že jediný efekt tam je mechanický, jako "drátěnka".

    Když se to přežene se samotným hydroxidem tak to může deformovat plastové sifony, staré spoje spod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam