• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NANTHEI: No, nepřijde mi to úplně srovnatelný. Věci od Cartier budou asi drahý mimo jiné proto, že jejich produkce nebude zrovna masová, hádám. Zatímco De Beers prostě sprostě všem nalhali, jak strašně sou diamanty vzácný, aby jejich cenu napumpovali uměle a využili navíc svýho de facto monopolního postavení na trhu. Aspoň tak to celou dobu vnímám, když to hodně zjednodušim.
    K rozeznatelnosti přírodního diamantu od vyrostlýho v laborce se samozřejmě vyjádřit nedokážu, tomu rozumíš ty, ne já :).
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    SALVATOR: a jé, zase "podvod"... ano, cena diamantů neodpovídá jejich vzácnosti (ve srovnání s jinými kameny, třeba rubíny). prosimtě jak ale určíš, co má kolik stát? jsou světový módní značky taky "podvod", když jednoduchý kroužek Cartier bez kamene stojí 30000, zatímco v normálním zlatnictví třeba 4000, nebo je to prostě trh a nabídka/poptávka?
    já jsem třeba fanynka přírodních diamantů, protože ty kameny jsou prostě krásný, a jejich oheň a brilance se s jinými nedá srovnat. a nesrazí se jim hrany. a nepoškrábe tabulka.

    a teď dělám přesně to, proti čemu jsem tady protestovala, takže se omlouvám & kdyby se o tom chtěl někdo dál bavit, tak jinde.
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    VYHULENY_UFO: věšák na ručníky? Weird flex but ok
    ULO
    ULO --- ---
    MOODYCAT: no rodička to nedá, ale lékaři ano a dítě vyndají. Ale netočme to tu, na to jsou jiné kluby.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ULO: Ja jenom, ze nejde to “nedat”. Dite se proste ven dostane one way or another. Anebo zemre rodicka, event. oba.
    ULO
    ULO --- ---
    MOODYCAT: ale to se přece děje, konci to akutní sekci.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NANTHEI: Ovšem nebál bych se tvrdit, že ať je jeho cena jakákoliv, je brutálně přestřelená, ne? Vzhledem k tomu jakej podvod diamanty jsou...

    Diamonds: The Greatest Marketing Scam Of All Time | by MediaVSReality | Medium
    https://mediavsreality.medium.com/diamonds-the-greatest-marketing-campaign-of-all-time-8c4b0fd27092
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    TOXICMAN: kámen v roce 1991, kdy byl představen, pojistili na víc než 100 milionů dolarů (jde to snadno vygooglit;).
    současný majitel je neznámý, stejně jako cena, protože De Beers zachovává přísnou anonymitu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ANDREJKA: A jak by to vypadalo to, ze to nedas? Ze to dite nechas uvnitr? Good luck with that.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    NANTHEI: jaká je asi tak cena tohoto? :)
    CERNAAMODRA
    CERNAAMODRA --- ---
    XNOELX: chodník u apolinare je zakernej. Kdyz me tam tchyne vezla rodit, vystoupila z auta, aby me objala. Na tom chodníku zakopla a zlomila si obe ruce.
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    GIINGGER: hele já nejsem ani majitel diamantový firmy, ani brusič ;)
    ale obecně dost záleží na tom, CO z toho krystalu zůstane, v jaký velikosti a kvalitě. u takhle velkých a kvalitních kamenů se dá předpokládat, že zbyde dost i na diamanty ve šperkový kvalitě (myšleno k zasazení do šperků, však se používají i kamínky o váze setin karátu). a pak tam bude samozřejmě strašný množství diamantovýho prachu a bordelu.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    NANTHEI: Co se stane s tema obrousenejma zbytkama, tech 100 karatu? Vyuzije se to nejak? Jehly do gramofonu nebo tak neco?)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    a ještě jedno diamantový před a po: jak zhruba vypadají jednotlivý fáze broušení diamantu do smaragdovýho brusu.
    surový diamant 210,75 karátů, broušený 105,52.
    vybroušeno firmou Diamcad (Antverpy) v roce 2014.

    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    Centenary je třetím největším diamantem z dolu Premier (Cullinan, JAR) a s 273.85 ct třetím největším bezbarvým diamantem vůbec (má nejvyšší barvu D a nejvyšší čistotu IF).

    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    WRNQ: Tyhle jsou skvely. Nosila jsem ty stary fakt hodne a jeste si je necham poradne vycistit, verim ze jeste par let v klidu daji, nikde se nic neloupe, neodchlipuje, svy drzi a jsou pohodlny jak backurky. A fun fact, celokozeny uz damsky nedelaj, ale detsky jo. A detsky velikosti jsou od 35 do 40 :D
    XNOELX
    XNOELX --- ---
    GRANTORINO: nebo porodit na truc na chodníku u Apolináře
    WRNQ
    WRNQ --- ---
    GIINGGER: Potvrzuje se mi můj názor, že Nike boty výdrží fakt dost
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    GIINGGER: ikdyž je fotka skoro 2 roky stará, tak ty zmuchlaný furt nosim a cejtim se v nich jak v pokojíčku

    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    Tak tady máte obrázek, ať se zas může řešit něco jinýho - kožený Nike Air Max 90, vlevo z roku 2014, vpravo dnes přivezl kurýr. A pro pořádek, ty vlevo jsou šedo-bílý, ne že by tak sešly :D Jsem zvědavá, jak dlouho vydrží ty nový.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam