• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    VERONIKAEMA: díky za info a za super před a po :)
    LUSINDA: Shodou okolností jsem zrovna včera byla na ortodoncii s potomkem a nacenili mu IA na cca 80 k (klasické zámečky cca na 50 k).
    Ty ceny jsou teda trochu k tématu před a po - před návštěvou ortodoncie jsem byla daleko radostnější než po :(
    VERONIKAEMA
    VERONIKAEMA --- ---
    LUSINDA: Moc děkuju. Já mám ještě starou cenu - 75 000,- za Comprehensive Plan (jsou i jiný varianty) a 6 000,- mě budou stát drátky včetně foliových retainerů na noc. Teď se ale ceny utrhly z řetězu. Fixy by mě stály 60 000,-, ale tam mi hrozilo trhání 7 zubů místo 4 osmiček u IA. Kdyby cokoliv, piš do PM, ať to nespamujem.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    VERONIKAEMA: kolik tě prosím stála léčba (klidně do pošty) ale myslím, že by to zajímalo víc lidí. Budu něco podobného řešit v rodině a ty průsvitný rovnátka jsou takový nejžitelnější. :) Máš to parádní
    PESTRYPAPOUSEK
    PESTRYPAPOUSEK --- ---
    VERONIKAEMA:...a dost mne pobavila návaznost na předchozí post:

    Tohle imho nejsou čelisti, které je třeba měnit, ty vydrží klidně dalších x desítek let při běžném užití.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ATELIER: asi jsi zapomnel nahrat "pred", nebo mi neco unika?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VERONIKAEMA: krásná práce! gratuluji:) mně sundali v prosinci po dvou a půl letech dráty a stále se na ty zuby nemůžu vynadívat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VERONIKAEMA: husty! to je krasnej chrup :)
    VERONIKAEMA
    VERONIKAEMA --- ---
    Snad nikoho nepohorším svym před a nyni. První před nasazením foliovych rovnatek Invisalign, nyní po roce a čtvrt léčby. Ještě pár dlah do konce, pak retainers, bělení a hotovo.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ZCR: Tohle imho nejsou čelisti, které je třeba měnit, ty vydrží klidně dalších x desítek let při běžném užití. Mám na chalupě úplně stejnej.
    ZCR
    ZCR --- ---
    MARTYYNO: čelisti se dají koupit, ale někdy to není žádná sláva s kvalitou - vyměňoval jsem (u mnohem menšího, 63L), a jsou špatně zakalené - resp. špatně popuštěné a vyštipují se.
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    Kdyby někoho zajímalo, tak trochu info okolo... Po dědovi mi zůstal starý český svěrák YORK 125. Stáří odhadem 40+ let, spíš ale více. Pokusil jsem se mu trochu prodloužit život, kromě toho to je hezká vzpomínka. Proběhlo rozebrání, vyčištění, zavaření největších prasklin a odštěpků v litině, zbroušení, opískování, nalakování, namazání a složení zpět. Celkem cca 16h čístého času práce.

    Původně jsem chtěl ještě vyměnit čelisti (stále se dají podle všeho koupit), ale ve svěráku je zaseklý středový pin, takže jsem nakonec usoudil že to úsilí s odvrtáváním mi za to nestojí - to že jsou čelisti okousané mi zase až tak nevadí, na přesné věci mám jiný svěrák. Celkově ty šrámy co na svěráku sem tam zůstaly beru jako součást vzpomínky :)

    I přes zátěž co ty desítky let dostával (děda byl kovář...) je osa pořád skoro perfektně rovná a tolerance kolem kolejnice a zásunu je stále tak přesná, že tam je naprosto minimální vůle.

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //havlova pred peti lety a nyni...

    FIFI
    FIFI --- ---
    Ja a nasi versus ja, bracha a nasi 🤣

    CERNAAMODRA
    CERNAAMODRA --- ---
    Rok 2018 a 2023. Nejak to roste. Teď je jí teda 10 a půl.

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SITH: podobna promena by slusela Zbrojovce. Skoda.
    SITH
    SITH --- ---
    Lodž, Polsko. 1994/2014. Využití brownfieldu

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    HOWKING: Tak a teď, když už to víte, zkuste navrhnout přesný sluneční hodiny... Jde to, ale vypadají divně.
    HOWKING
    HOWKING --- ---

    A Slunce to umí taky....
    Sun's Annual Journey Across The Sky Creates Figure Eight (13 Pics) | DeMilked
    https://www.demilked.com/analemma-sun-figure-eight-trip-in-the-sky/
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    TRAGED: To nebude měsíc. Spíš rok. Za měsíc by se na tak malém místě neudržel. Ty intervaly budou jeden měsíční oběh.
    ENDER
    ENDER --- ---
    LORD_DE_SEIS: jasny dukaz ploche zeme!
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Měsíc vyfocen vždy ze stejného místa ve stejný čas

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam