• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    GECKO: Jak se říká tomu stroji? Asi ho budu brzo potřebovat ..
    GECKO
    GECKO --- ---
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ALENNAI: já na to trochu dlabu, takže lahvuju třeba po 4m kvašení. do každý lahve dám slzu moštu a bublinek je pak hromada
    LEMRICKA
    LEMRICKA --- ---
    Včerejší kratochvíle

    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    HARDCABB: tam jde min o penize, jako spis o know how, izolaci zevnitr muzes ten barak poslat do kytek behem deseti let pokud nevis co delas - a strejda z vesnice kterej nevi jak se hlaskuje slovo "architekt" to know how mit zarucene nebude. Ale treba si to jednoho dne koupi nekdo kdo vi co dela a zase z toho tyhle kulturni vrstvy odstrani, no :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ALENNAI: Květ, ten teď kvasí
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    XBAHNO: bezinka nebo bezový květ? Bába nebo sníh.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ALENNAI: Mě chutná akorát ve stádiu burčák, to není špatný, dokvašený mi přijde mdlý - ale jak říkám, perfektní surovina pro destilaci.
    STU
    STU --- ---
    XBAHNO: benzinkový víno občas musí být když jsou malý zásoby a nemáme u nás jinej nonstop 😂
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    JESTEDMAN: Jsme OT, ale pojďme do toho.
    -Cider je cider, to květovým základem neočůráš :(
    -Květy kvasily v kýblu týden, pak se to stočilo i s kalem (ale bez pevného podílu) do demižonů. Barva mate, jedná se o celkem velké demižony, takže objem barvu podporuje. Plus jsme měli celkem štěstí na květy plné pilu.
    -Cider je nejlepší suchý tak, že se rolují fusekle! To je náhodou dobrý, takový dospělácký. U cideru je zatím pro nás těžký odhadnou, kdy nalahvovat, aby se dokvasilo v bublinama. Loni skvělí, letos bez perlení a na mě moc kyselej:(

    Nemykám si, ve vinaření jsem převážně čukr, víno dělá hlavně muž. Já jsme ve šťastné pozici pomáhání a převážně hodnocení.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ALENNAI: taky jsem dělal, ale výsledek bude asi jinde, dal jsem nějaké ciderové kvasinky, víno moc nemusím, potřebuju tam bublinky, jinak mi to nechutná, tak dám dokvasit v lahvích. Mám to o dost světlejší, jak dlouho jsi to nechala máčet?

    loňský jablečný cider byl suchej jak cesta, tak jsem ho blendoval bezovou šťávou... a jak rychle to zmizel :)
    CERNAAMODRA
    CERNAAMODRA --- ---
    MOIRAIN: to neni prekvapive na soutez, ale jen osobni challenge - mam workshop práce s filcem a kdyz jsem psala anotaci, koukalo dite na Alenku.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CERNAAMODRA: tak to teda cosplay soutěž na FF vzdávám :D
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    NELLAS: Pekelná Mefista (dá se tady dohledat její před a po) byla kvašení ušetřena.
    Jak píšu pod příspěvkem, růžovka je způsobená květy ibišku. Udělá to nejen barvu, ale celkem hezky tam hodí drobátko kyselinku.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ALENNAI: Ta kočka je v tom s tím červeným obsahem?
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    XBAHNO: Bezinkové (plod) mi taky nejede. Bezové (květ) je jedno z nejoblíbenějších. Hned za šumivým lipovým.
    CERNAAMODRA
    CERNAAMODRA --- ---
    Pokus o kloboučníkův klobouk. Zbytky filcu jsem měla doma a látku na protažení jsem koupila. Paví pero, kus pěnovky.

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ALENNAI: Bezinkový víno je IMHO vhodný akorát na přepal. To prosím není kritika ale spíš návod či inspirace.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ALENNAI: Parkety kde?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam