• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    CAROLIAN: Colorado(řeka) je ten průser, Kalifornie z toho zatím utekla, i když jih tam pomalu ale jistě směřuje taky. Celá oblast od Salton sea po deltu je zralá na vyhlášení stavu katastrofy už léta, naposled tekla do moře před deseti rokama, a dostáva mě, že to tam nikdo moc neřeší, že vyschla největší řeka na západním pobřeží.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    MAR_TINA: Nevada a Nebraska mají skoro stejnou hustotu osídlení...
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    MAR_TINA: není, Nebraska je celá rozparcelovaná
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CAROLIAN: je tam hodně místa :D
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    MAR_TINA: proboha proč do Nebrasky???? :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CAROLIAN: zrovna jsem chtěla navrhnout stěhování do Nebrasky :)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    OMNIHASH: ne Kalifornie není v největším průseru všech dob. Je to zhruba ve tří až pětiletých cyklech, kdy je tři roky sucho a pak rok dva jsou mokré. Závisí to na teplotách Pacifiku (El Nino vs. La Nina). Psal o tom už Steinbeck v knížce Na východ od ráje - o tom, že v údolí Sacramenta lidi furt nadávaj, protože buď je řeka rozvodněná a mají záplavy nebo je sucho....
    Mám fotky ze zimy z roku 2012 a pak 2016, se sněhem do půlky okna, s dopravními značkami koukajícími jen tou značkou ze sněhu a podobně. Myslím, že zima 2019 byla podobná, to jsme si nezalyžovali vůbec, protože se nedalo do hor dostat.

    Jiná věc je, že Kalifornie je savana až polopoušť - a že tam nemá co dělat čtyřicet milionů lidí - ta krajina to neutáhne a neuživí. LA nemělo nikdy vzniknout.
    Podobně Vegas - Hoover Dam byla stavěná v době, kdy Vegas mělo asi osm tisíc lidí. Dneska ta celá konglomerace má přes milion - a hrozně se diví, že jim Lake Mead nestačí.
    V3S
    V3S --- ---
    KARLOSK: ta bude taky zmatena jak goro pred tokiem ....

    Juila v roce 2010 konvertovala k islámu, v roce 2017 pak zpět k ruské pravoslavné církvi.

    V parlamentních volbách v Rusko v roce 2021 chtěla kandidovat za vládnoucí Jednotné Rusko. V primárních volbách však nezískala dostatečnou podporu, aby se na kandidátku dostala.


    a pokud nekdo zazil vcerejsi svinskou vlnu, mohlo by ho pobavit i toto ;)



    Julia Volkovová – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Julia_Volkovov%C3%A1
    Co se stalo s falešnými lesbičkami Tatu? Jedna je biomatka, druhá má dvě děti a každé s jiným! - Expres.cz
    https://www.expres.cz/celebrity/jakt-sel-cas-tatu.A161010_155752_dx-celebrity_khor
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MATT: mno Colorado/Kalifornii bych úplně za vzor nedával, že jim tam zapršelo a nejsou v největším svrabu všech dob neznamená, že to furt není největší obdobnej ekologickej průser vyspělýho světa bez nějaký šance na systémový zlepšení.
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    ILLUZE: ta rusácká kurva se v ní nezapře
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Kdyby někdo váhal, jde o členku dua Tatu vlevo.
    Aktuální stav - v černém kostýmu.

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LEENVECKA: To se nevylučuje :)
    MATT
    MATT --- ---
    LEENVECKA: Trochu ano, ale trochu tohle je presne funkce nadrze. Aby poustela vodu ve chvili, kdy do ni nic nenateka a tim padem se vyprazdnovala. Staci vetsi dest a nadrz se zas naplni, viz ta Kalifornie, tam predloni taky vestili apokalypsu.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    NELLAS: me spíš trošku děsivý :(
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MATT: Zapomněla jsem samozřejmě zdroj - text je z FB ČT24, fotky jsem si pak dohledávala ještě trochu navíc, přišel mi ten rozdíl svým způsobem fascinující.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    V důsledku vysychání tamní nádrže se ve Španělsku začaly objevovat zbytky kdysi zatopené vesnice Sant Romà de Sau.
    🔸 Ještě před šestnácti lety voda sahala až ke zvonici kostela. Hladina však v strategické zásobárně pitné vody pro padesát kilometrů vzdálenou Barcelonu už několik let vytrvale klesá.
    🔸 Pokud bude tento trend pokračovat zůstane v celém regionu nejvýše 16 % původních zásob vody. Místní se úbytku pitné vody obávají a snaží se omezovat její spotřebu.






    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SALUT: tyvle, ta asiatka vpravo dostala solidne pres drzku. doufam, ze nebudou prudit nejaky kokoti z meetoo nebo od snehovych vlocek.
    SALUT
    SALUT --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam