• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    IKSIK: mam a sou super.

    LUBANCZ: jak se ničej ty hroty na klasický silnici?
    DBR
    DBR --- ---
    LUBANCZ: a s tim muzes na normalni silnici ? ( v cechach ) ??
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    LUBANCZ: neměly by právě takový gumy bejt hlavně na led? V Norsku s tim jezděj všichni, protože tam maj na silnicích led ..
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    IKSIK: ja mel na evo9 nokian hakkapeliitta 5 s hrotama, a urcite je doporucuju.. jakmile bude zima tak jdu do nastupcu hakka 7 :)
    Akorad teda moc nedrzej na ledu, to se chovaj jak normalni zimni.. ovsem ve snehu nemaj konkurenci
    hakka 5


    hakka7

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    IKSIK: Ja pouzivam Nokian W+ a sem zcela spokojen.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Hm, slušný. Index 95 je základ. Už jsem říkal našemu místnímu pneuservismanovi, že rychlost mě nezajímá, ale potřebuju nosnost. S letníma se mi to vyplatilo. To je jízda jak po kolejích.
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    Serviska ve 135 k Subaru sg . Víte někdo co to vse obnáší a kolik kostuje? Díky
    DBR
    DBR --- ---
    IKSIK: no ja opakovane koupil Nokiany ale na typ bych se musel kouknout do garaze vim ze to bjsou XLka bacha na gumy s mekym bokem, kdysi davno jsem nazul Polaris ( Barum) a na ty je to subo fakt tezky .....
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ňákej tip na zimní gumy? Bridgestone Blizzak?
    Budu přezouvat už teď. Chtěl jsem dojet starý zimní gumy a obout nový a už je nedojedu.
    DBR
    DBR --- ---
    KODEXX: porad hezci nez ty s ramama oken co se prodavaji ted, nejak se s tim nemuzu srovnat ...... mel jsem 2.0 motor - 360 tis kdyz mi ho ukradli a slapal jak hodinky .....
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    zdravim!

    tak nakonec jsem dostal zajimavou nabidku na subaru forester 2.0x (2007). coz je docela zmena oproti memu chtenemu 2.0xt (03-05). ale je to primo ze subaru s plnou servisni historii.. ale ten facelift me nejak nebere..je takovej tupej.. ale i ten bych kousnul..

    a dotaz.. mate nekdo zkusenost s timdle motorem 2.0 (116kW) ?
    DBR
    DBR --- ---
    RUFF23: diky za info :)
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    mate nekdo zkusenost s problemy (vymenou ?) diferencialu na SF?
    zacalo v nem klapat a ja se zacinam desit, co to bude znamenat..
    RUFF23
    RUFF23 --- ---
    TOMYK: dá se vyměnit, mě to taky blblo v tom SG asi po 5 letech a bylo to tím, že byla baterka už vymlácená, po výměne to bylo OK.
    RUFF23
    RUFF23 --- ---
    DBR:Čau, byl to montovaný "origo" systém od Vialle (NL), my toho lesníka brali nového na úvěr a tam bylo zvýhodnění díky financování od Raiffeisen -50 tis. na LPG. Pc byla 70 tis., čili nás to výšlo na 20 tis. Ale dnes to už tuším levnější. Jinak to servisuje a montuje AutoGasCoubal: http://www.vialle.cz/index.php . Fajn tohoto systému je, že vyústění nádrže LPG je vedle hrdla benzínové nádrže, takže tankuješ "jako člověk" a né někam dolu do nárazníku. Jinak tento systém byl bezproblémový a můžu jej doporučit.
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    jsem lama. Někdo mi říkal, že to nejde vyměnit, tak jsem to nezkoušel. Teď jsem to otevřel a tam klasická baterie. OK:-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    TOMYK: to bych se divil, co si pamatuju, byl na klíči dokonce nějakej šroubek. Měl jsem teda takovejhle klíč.
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    baterka se tam prej vyměnit nedá... nebo jo?
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    já mám forester SG a i po výměně baterky jsou klíče naprd.. otevře to až po chváíli, co chodim kolem se zmáčknutým čudlem. To samé při zamykání.. Poradí někdo? Oba klíče to samý..
    CROSS
    CROSS --- ---
    Přijdu ráno po víkendu k autu, a nereaguje ani na jeden klíč. Došlo na odemykání klasicky klíčem v zámku a startování magickým dotekem klíčku a startovacího tlačítka. Nakonec se ukázalo, že odešla baterka, a to současně v obou klíčích. Po 28 měsících v provozu. Ve Foresteru SG byly oba klíče i po 4,5 letech v pohodě. Hmm.
    DBR
    DBR --- ---
    PANDAMON: no nevim kolik najezdis za den , ja jsem v dieslu MT jezdil i 1000km/den a za 3,5 roku najezdil 198 tis .... MT neni problem ale bez tempomatu by to bylo docela peklo
    co bylo husty docela nez jsem si zvyknul ze spojka v tom dieslu je hodne tezka a na jezdeni po Pze to byl prvni mesic zahul ... ale po mesici uz vpohode
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    PANDAMON: Přesně .. Holt si budu muset nechat OTB ještě dva roky a pak ho vyměnit za AT :) Co nadělám, aspoň ušetřim :))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam