• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    WYMA
    WYMA --- ---
    DYNK: na mě ten bazar působí stejně jako Áčka.

    CROSS: měl sem ho v širším výběru už delší dobu.
    podle popisu to tak vypadá, že je to kupováno a servisováno tam. samozřejmě by to byla ideální volba.
    s stk máš pravdu, ale to by neměl bejt problém.
    ten diesel vypadá taky dobře, ale pokud praskaj hlavy, tak to nevidím jako rozumnou volbu. navíc cena je malinko víc, než chci dát.
    CROSS
    CROSS --- ---
    WYMA: mě Lego napadlo, hned jak jsem četl ten dotaz v "Leliho Mercedes klubu".

    Je to jen můj dojem a můžu se mýlit, ale to auto z ALM na mě dělá dojem, že ho majitel koupil tam a pak ho tam i servisoval, a nakonec ho tam nechal. Na webu píšou, že mělo STK do prosince, ale to asi neni problém. Koukám, že tam maj taky diesel, ale ten je ještě o rok starší než ten OTB, cos linkoval, na druhou stranu menší nájezd... (Já mám se Subaru dieselem momentálně najeto 76 tisíc a bez problémů, ale v novějším autě.)
    DYNK
    DYNK --- ---
    Nekde jsem i cet, ze na MAMAcar pozor. Ale na kterej bazar to neplati, ze jo:)
    WYMA
    WYMA --- ---
    DYNK: jo, máš pravdu.

    CROSS: předohrab mě předevčírem, jak napadlo, po jednom pěkným couvání, přešel :) stejně sem chtěl čtyřkolu.

    mě se to druhý líbí taky nejvíc. u mamakáru mi stačí pepa vojtků jako reklamní figura :)
    4PTO
    4PTO --- ---
    btw to šlo pěkně dolů ty ceny za ten rok co jsem to tak nějak nesledoval, pohoda
    CROSS
    CROSS --- ---
    WYMA: od Mondea k Legacy? To schvaluju. ;-]

    ALM Hostivař je autorizovaný prodejce, což samo o sobě by asi dělalo z toho jejich auta favorita. S předchozím komentářem stran nafty bych souhlasil (na základě toho, co mám vyčteno po netu), přece jenom je to z těch prvních Subaru s naftou a s tímhle nájezdem nelze snadno říct, co se s tím ještě může stát. Na druhou stranu, jestli to vydrželo 230 tisíc, je pravděpodobné, že případné problémy vyřešil už předešlý majitel. Zrovna to praskání hlav nastávalo při mnohem menších nájezdech.
    DYNK
    DYNK --- ---
    WYMA: druhej je automat. Ten muze byt taky ve spatnym stavu, pokud o nej nebylo starano. Ale pokud ho nekdo netyral a radne servisoval, tak by mel byt bezproblemovy.
    WYMA
    WYMA --- ---
    DYNK: díky.
    +-20 tis. za výměnu dvouhmoty mi vzhledem k ceně ani tolik nevadí.
    u toho druhýho to ale hrozí taky, nebo ne?
    DYNK
    DYNK --- ---
    WYMA: shodou okolnosti taky sleduju Lego/Outback v podony cenovy relaci, tak se podelim o to, co mam zatim nacteno a zjisteno. Prohlidky pred koupi urcite nabizi AWD za 1000 a Boxerauto nevim za kolik.

    K odkazum:
    Osobne bych tu prvni bud vyradil, nebo se pripravil na vymenu dvouhmoty za jednohmotu (pokud to uz neudelal predchozi majitel). Tyhle rocniky tim trpely (do MY2007 myslim). Cetl jsem, ze jedina moznost trvaleho vyreseni problemu je prechod na jednohmotu. Musi se vymenit i spojka a dava se tam ta z Forestra, kterej jednohmotu ma z vyroby (co si vzpominam, tak lidi psali o ~ 20tis. Kc.

    Ten posledni Outback je nafta a ty bych se (zatim) u Subaru vyhnul. Z internetu i od servisaka vim, ze tomu praskaj hlavy. Na druhou stranu mam jednu naftu v okoli, ktera ma asi 130 tis km a zatim slape.
    WYMA
    WYMA --- ---
    zdravím,
    koukám po subaru legacy.
    v nabídce vidím tyto:
    Subaru Legacy 2.0i ČR SERVIS.KN 4x4 » Autobazar MAMA CAR
    http://www.mamacar.cz/karta-vozu/subaru-legacy-2-0i-cr-servis-kn-4x4-13896326485286915
    Subaru Legacy 2.0 R Comfort AT kombi benzin Praha 10 - Hostivař,šedá metalíza
    http://www.tipcars.com/subaru-legacy/20-r-comfort-at-21750305.html
    Subaru Legacy Outback 1 maj *výměna možná* kombi nafta Praha 9 Čakovice,stříbrná metalíza
    http://www.tipcars.com/subaru-legacy/outback-1-maj-vymena-mozna-6753524.html

    je nějaký zjevný důvod se jednomu z nich vyhnout, popř. některé preferovat?
    nemáte popř. tip, kam s tím po praze zajet a nechat to zkontrolovat?
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    KODEXX: no pokud mas turbo tak ano, boost controller ovlada tlaky turba, respektive muzes jim nastavit urcty hodnoty jako treba 0,6b; 1b, 1,9b a jednotka (standalone, ne seriova) kdyz je stim propojena nahodi mapy pro danej vykon.

    pokud nemas turbo, na prehazovani map mas dve moznost, bud koupit standalone jednotku (plne programovatelna - cca 20-30t czk) nebo piggybacks jednotku (8-15t), respektive rozsireni. To je takovej "mezikus" kterej dovoli castecne upravovat hodnoty z puvodnich senzoru a posilat je zmeneny do puvodni oem jednotky. Dela to treba apexi safv, fic, a z pokrocilejsich greddy emanage apod.
    Otazkou zustava, kdyz nemas hodne upravenej motor, proc bys to delal.
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    CROSS: jo, mas jednoznacne pravdu. jasne ze je asi lepsi a jednodussi poridit XT, nez to dohanet picovinama.. me jen ciste zajima co lze a co ne :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    KODEXX: no to je mi jasný, já si jen říkám, jestli neni jednodušší (a spolehlivější) místo honění poníků pochybnými způsoby prostě pořídit auto s výkonnějším motorem. Taky třeba - alespoň můj - Forester 2.0 z r. 2007 měl na zadních kolech bubny, a tak; výkon by měl jít ruku v ruce s dalšími parametry toho auta. Ale to jenom tak teoretizuju od stolu.
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    spis jsem mel na mysli neco, cim by se menily ty mapy ridici jednotky..
    CROSS
    CROSS --- ---
    KODEXX: Jestli by nebylo jednodušší prodat dvoulitr a koupit 2.5XT...
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    tak diky vsem za vycerpavajici odpovedi.. ptal jsem se i jinde a bylo vtipny jak kazdej rika neco jinyho..
    a LUBANCZ to teda asi rozlousk.. kort s tim placebo efektem ;)

    LUBANCZ: a ten dual boost controller by mi do forester sel? :) (jen me to zajima)
    CROSS
    CROSS --- ---
    LUBANCZ: dík, šlo mi asi o to "nouzový" použití (vím o tom prd, ale když vidim každej den, kolik lidí tim tady jezdí jen tak do práce, tak si řikám, jestli do toho všichni lejou jenom 98 nebo co tam patří)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    CROSS: jde to prizpusobit... Otazkou zni, proc to delat... Pokud se snazis zvedat vykon jen nepatrne pomoci sani, vyfuku, zvednuti tlaku turba, tak musis doladit jednotku a nejlip i predstih, aby vse skutecne fungovalo a podavalo co nejvyssi vykon, coz je vetsinou prioritou pri uprave.. Takze ze serie a pri zachovani urcity zivotnosti internals se dostanes na 330-350hp na puvodnim turbu a cely soustave.
    Tim ze snizis predstih, doladis mapy v jednotce treba pro N95 tak budes mit treba jen 280hp a nebudes moct vyuzivat plnej rozsah upravy.

    btw. STI bere "nouzove" n95 tusim do 2005 roku ne? Vim ze 01-04 se prizpusobovaly celkem normalne, sice to nebylo uplne optimalni ale auto na to fungovalo :)

    Jinak samo existujou veci jako dual boost controllery napojeny na jednotku, kdy mas treba 2-x rezimu. Ktery muzes i behem jizdy, popripade podle toho co mas v nadrzi natankovano pouzivat :)
    1) 250hp - n95
    2) 280hp - n95 (ne moc optimalni)
    3) xxxhp - n98
    atd..
    CROSS
    CROSS --- ---
    LUBANCZ: že jsem tak smělý, STI na vysokooktanový benzín jezdit musí, nebo se do toho dá lejt i 95 a jednotka se přizpůsobí?
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TOMYK: jojo, samozrejme to nema takovej efekt jako klasicka dekarbonizace ale jednou za cas to tomu prospeje.. Kazdopadne lejt to do auta ktery nehybe s predstihem, nema upraveny zapalovani je jen placebo efekt nebo zbytecnost (pokud se bavime o zvyseni vykonu).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam