• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    SCOTT7279: jasne to neni tuning, ale chtel sem ukazat na casovou narocnost, ktera je vetsi nez treba vymena podvozku, a co sem tak pochopil tak ji JESSE nechce absolvovat :)
    No, evo je sice drazsi na provoz (ostatne evo 1-3 ma seriovy namerenej vykon 380-340hp, oproti deklarovanejm 280), ale zase se to vyplati na servisu(poruchovosti) a dostupnosti dilu..

    Sem mel za to ze mas snehove bilou barvu, tak to nic :)
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    LUBANCZ: Tak překopávka na LHD není tuning, spíš bych to nazval (komfortní nezbytná úprava), je to jednorázový a nic při tom nevylepšuješ :-D řekl bych, že provoz i Eva 1-5 bude o dost dražší než GC8. Navíc jsou o dost vzácnější a moc jich není. Nn, já si pro svojí letěl do UK a po ose domu ;D

    Co vím, tak jsou v ČR jen 2 Rka v barvě Mica Blue Steel ;)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    SCOTT7279: to nez rezu bych radsi koupil evo 1-5 za tyhle prachy :)
    Ale JESSE_MORENO ze to moc tunit nechce, coz si myslim ze se s popisem "prekopu rhd na lhd" asi moc neschoduje.. :)

    btw. nekupoval si to svoje sti nekde od jicina? kamarad v ty dobe jedno mel, s podobnou cenovkou na prodej :)
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    J3RRYNA: Jj, RHD... chápu argumenty ohledně předjíždění, i když jsem nějaký extra problém nezaznamenal... většinou stačilo kouknout od krajnice o malinkou chvíli déle, navíc předjíždím jen na úsecích, kde si to můžu dovolit.
    Překopávka zas takový problém není, když si to člověk udělá sám, je to nějakých 10-15. Pokud si to dá někam dělat, cca 50 se vším všudy. Strmé řízení se buď shání z novějších STI, nebo se nechá vyrobit (mám to celkem dlouho v plánu, ale pořád není čas to navrhnout a vyrobit, kvůli škole, práci, zařizování dílny).
    Opravdu to není tolik dílů. Jediné, co je trochu ojeb, pokud chce člověk zachovat aut. klimu... zbytek je hraní ;)

    Ty sedačky určitě taky jdou vyřešit, zatím jsem se v tom nehrabal, ale všechno jde když se chce ;) Bohužel sehnat nejdou, jelikož se do žádného LHD auta nedávaly. Otázka, jestli by se nedaly naroubovat sedáky na sedačku z GT... mohlo by to být řešení.

    Když si vezmeš, že se dá sehnat STI GC8 obyč(ne RA/R) který je ochuzený o DCCD, ostřik klimy a pár drobností za 70-90. A dal by sis to k někomu šikovnýmu překopat za těch 50, tak máš za cca 150 i v serii stavu auto, který je naprosto jinde než odlehčený GT, s tím že stále můžeš odlehčovat :-D
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    SCOTT7279: Se vším souhlasím, Type R jsem dokonce měl možnost řídit a ve srovnání s GTčkem je to prostě úplně jiný vesmír...

    Já jen k tomu: "Já svojí STI Type R koupil před 2 rokama za 130t Kč...." - předpokládám, že RHD ? Jako, je fajn, že RHD auto u nás už v klidu přihlásíš, ale já osobně bych plánoval to mít nejen jako trackday auto (tam by mi to bylo putna), ale taky jako sunday morning hoon auto a přeci jen, i o víkendu brzo ráno se stane, že potřebuješ předjíždět a to si, upřímně řečeno s RHD nedovedu dost dobře představit...

    Takže třeba pro mě osobně by přestavba na LHD byla nutnost a to jsou další náklady navíc - fakt nejsem schopen si to udělat sám, navíc přestavbou na LHD přijdeš o strmé řízení, resp. budeš ho muset dodělat také, takže aby ses dostal do stavu, kdy RHD = LHD se vším všudy, bude to IMHO stát poměrně dost peněz - koupit k tomu např. zbouranou 1,6 atmo a překopat to z RHD na LHD fakt nestačí, pokud chceš zachovat celkový charakter auta.

    Další věc, co by mě ohledně RHD to LHD konverze zajímala, jsou sedačky - ty sériové jsou peckovní, nejsem si jist, jestli bych řešil instalaci jiných a v případě, že ne by mi celkem vadilo, že výškově nastavitelná je jen ta u řidiče, tedy ta vpravo - člověk, jehož Type R jsem řídil byl oproti mě menšího vzrůstu a výška řidičovy (po konverzi na LHD) sedačky mu vyhovovala - já jsem sice jakous takous celkem dobrou pozici za volantem po chvíli hraní si s tím našel, ale ideální to zdaleka nebylo... Když jsem se ho na to ptal, tak říkal, že tohle vyřešit je celkem problém, jak a proč už jsem se dál neptal, nicméně od té doby mi to stejně vrtá v hlavě...
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    JESSE_MORENO: Být tebou, tak se vyprdnu na GT a rovnou už koupím GC8 STI, v UK je jich tuna pokud se ti nechce jí překopávat na LHD, tak RHD už tady v klidu přihlásíš. Navíc je mezi těma autama obrovský technický rozdíl... A nebo koupit už překopanou tady od někoho... Za to trápení to stojí ;) 155kW vs 205kW, ostřik IC, jiná převodovka, samosvor, hliníková kapota, ramena, lepší brzdy (jinak další upgrade kus za kus vyměnit za Bremba z novějšího STI), a tuna dalších ¨detailů¨. Navíc se dělala jako sedan či kombík (normál STI verze) a pak STI RA (sedan s pár dalšíma vychytávkama) nebo STI R (dvoudvéř kupé). A s trochou štěstí jí seženeš o malinko dráž než evropský gt. Já svojí STI Type R koupil před 2 rokama za 130t Kč....
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    konopiste?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    KOZEL: min. rok se po nyxu povidalo ze to neni špatný u Džbánu
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    KOZEL: posledni dve navstevy co jsem byl na strahove to bylo dost kratky, jsou tam nejaci hlidaci co vybihaj skoro hned co slysi motor auta... takze doporucuju rovnou jet jinam :)
    KOZEL
    KOZEL --- ---
    Nejaky tipy, kam jet v okoli severu Prahy vyzit aktualni pocasi? Nejaka vetsi rovna plocha bez provozu.
    Parkoviste u obchodaku uz jsou vsude asi nepouzitelny kvuli obrubnikum co?
    Vim, ze se jezdivalo na Strahov pred NH car, ale je to pro me z ruky a bojim se, ze tam bude moc lidi prasit.
    CROSS
    CROSS --- ---
    WACLOSH: si pročti ne tak dávnou historii debaty.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    WACLOSH: Outback neasi. ;)
    WACLOSH
    WACLOSH --- ---
    JESSE_MORENO: Otík je co? Jen pro zajímavost.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    LUBANCZ: pekne krucek po krucku je treba pripravit si pudu... takze napred jsem dnes zacal resit se zenou:

    Hele ty si na Otika troufnes ho tu mit jako hlavni auto pro sebe kdyz budu v praci vid?
    Jo, proc se ptas?
    Resim druhy auto.
    A?
    No rikal jsem si ze bych koupil neco mensiho.
    Ty zas vymyslis nejaky picoviny kam se nevleze ani autosedacka vid?
    Nene, resim sedan nebo kombik.
    Tak to bude zrat jeste vic nez Otik, vid?
    Nene, neboj bude to zrat min!
    Ok v tom pripade si kup co chces.

    Kdyby ona vedela :o)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    JESSE_MORENO, JESSE_MORENO:
    jo bavime, 10l je realny kdyz se budes snazit, jinak pocitej 12+
    Ale vic ti rekne 4pto, ja s upravenym GT najel jen par stovek km a to povetsinou ostrejch :)

    Pokud to budes mit jako daily, tak bych to nekuchal, protoze ten hluk uvnitr kabiny se dost zvysi.. kazdopadne vymenit sedacky predek i zadek je otazka do 30min max, takze komplet vsechno je za 2h realny :)

    mam doma zanovni volk te37 v 17" kdybys chtel, jen teda ve spatny rozteci (4x100) :D
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    JESSE_MORENO: a bavime se teda o necem jako je tohle jo?

    Subaru Impreza 2.0 GT Turbo 4x4 - Sauto.cz
    http://www.sauto.cz/osobni/detail/subaru/impreza/16066745?goFrom=list

    idealne teda asi v sedan verzi (v coupe ani nedoufam to asi neni uplne snadny sehant kor za ty prachy)

    a jako ne ze by na tom tak moc zalezelo... ale to 220konovy turbo zverstvo fakt umi jezdit za 9 prumer nebo je to asi tak pravda jako ten muj technicakovej 10,5? :) jakoze pujde s tim s lehkou nohou po meste jezdit do 12 nebo se s tim mam rovnou rozloucit?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    LUBANCZ: no porad jde o to ze ja s tim minimalne 90% budu jezdit po meste a nedejboze se muze nekdy stat ze tam budu muset dat i tu autosedacku a kocarek takze otazka taky je zda tyto vnitrni upravy jdou delat tak nejak plus minus docasne....

    moje predstava je proste mit auto v normalnim stavu ale mit v garazi dve sportovni sedacky + haubna + viko kufru z laminatu a den pred nejakou ostrejsi jizdou na okruhu si dat dvouhodinovku montovani? To by mohlo ad hoc usetrit cca 60kg coz uz se pocita ale zaroven mi nezabranit pouzivat to jako normalni auto ne?

    Jo a jeste kola udelaj asi taky hodne ale ty z lehkejch slitin je dost skoda rozjebavat ve meste o patniky...

    vic uz me nic pro lehkou vymenu nenapada, pak uz to zacina bejt moc velky zasahovani do auta na muj vkus a to cemu rikam daily driver :)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    JESSE_MORENO: ja s vykuchanym autem nikdy problem nemel.. ale pro klid duse a trosku i v prostoru, sem tam vzdycky dal ten nejlevnejsi 2mm koberec (ty 3kg navic te nezabijou) aby to vypadalo trosku jinak nez vykuchane a polorozebrane :)
    Sedacky kup bez velkejch usaku protoze omezujou hodne vyhled, popripade si nech ridicovu sedacku stock (pokud se bojis homologace), ale je to dalsi vaha navic (1sedacka prumerne 15-30kg vs 5-7kg sicna).

    Par policajtu mi ani neprislo na to ze mam zadni okna z lexanu a pozdeji i potazeny folii, ale nemis ty okna logicky nanejtovat, jen zalepit na lepidlo jako puvodni vcetne krytovejch list. Misto lexanu muzes pouzit pruhledny pvc plexi ale doporucuju u ridice nechat jeho sirku min 3-5mm, protoze bys nemusel splnovat technicky prejimky ruznejch zavodu...
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    LUBANCZ: ajotak.... to mi zni sympaticky v tom pripade! :oD

    dalsich tisic bodiku pro subaru

    hele a z tech uprav kdyz se budem bavit o tom ze s tim budu jezdit na silnici :o) jak se benga budou koukat na vytazeny zadni sedacky tapecy a ty sportsicny? :o) vyztuhy uz bych si nelajznul na to mam za sebou prilis velkej pocet bouracek :o) okna za lexan uz pocitam ze jsou cenovej nesmysl....
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    JESSE_MORENO: tady se ale provadej upravy trosku jinak, na turbovejch motorech staci vicemene jen vymena vyfuku (nejlip ukoncit za downpipe), udelat naporovy sani (popripade ostrik ic), walbro, zvednout tlak na turbu a mapa.. Finance se pohybujes kolem 20t za komplet na 280hp a za jedno odpoledne je hotovo :)

    reza gt v serii vazi kolem 1250kg, navic kdyz vyhodis zbytecnosti typu zadni sedacky, tapecy, plasty, dopredu das sportsicny, tak se da dostat pod 1100kg.. Pokud budes vymenovat panely karoserie, odstranis vyztuhy si pod 1000kg, pokud budes odvrtavat a menit okna za lexan, dostanes se k 900kg (ale tohle uz za odpoledne neni) :)
    Starou rezu koupis za 70-100t ve slusnym stavu, takze do 150t postavis dost silny nacini, ktery uz neco dokaze..
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    J3RRYNA: jen bych doplnil ze nezasveceni by meli vedet ze stara H6 se starym automatem (4kvalt) je sice za ty prachy uzasnej povoz s silene sirokym rozsahem otacek ve kterych je to pouzitelny krasne riditelna obri svine, prirovnal bych to k americkymu plnotucnymu kombiku kterej navic umi vydrzet v zatacce a neni nutny ho opravovat kladivem

    ale moje zkusenost je ze s klimou na dalky se ani po roce neumim dostat pod 10,5litru (technicak myslim mluvi o 9,5... hahaha mozna bez klimy a nikdy nepresahnout 2500otacek)

    kombinace je kolem 12,5 litru (proti technicaku co tvrdi 10,5)

    a cisty mesto navic kratky trasy 4 - 8km 15 - 17litru (technicak rika 14,5) a tadyto pokud clovek zacne trochu vic jezdit fakt boli hodne :) to si muzete tisickrat opakovat ze aspon nemate diesel co se porad sere ale je to proste 3x vic nez za co byste mohli jezdit v dieslu... to uz chce bejt silnej ortodox jako ja :o) protoze kdyz si to spocitate tak i u malyho najezdu 12kkm rocne to je rozdil 45kKc a to uz by ty odchazejici turba, vstriky, filtry pevnych castic i dvouhmotaky vykompenzovalo - zde tedy neplati prirovnani jako u benzinaku zeroucich do 12ti litru, tohle uz je jako jezdit s tryskovym motorem :o)


    Pro porovnani s foresterem co mel 2litr a manual jsem jezdil 8,5-9,5-11 (coz pokud si pamatuju je snad primo podle technicaku)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam