• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    CROSS
    CROSS --- ---
    GEEK: podle mě obecně Subaru tohleto nemá / neřeší, pamatuju si, že se na fórech různě řešilo, že to jde vypnout DIY nebo zásahem v servisu, kde to ale nechtěj dělat. Takže spíš bych řekl, že se to vypnout nedá, s jistotou to nevim.
    GEEK
    GEEK --- ---
    CROSS: rozumim, ja resim trochu "mensi" problemy, vzhledem k tomu, ze je to o asi tri ctrvte milionu levnejsi auto :) takze jedu hodne kompromis.
    ale pripomnel jsi mi s tim airbagem u spolujezdce, da se u toho outbacku 08 vypnout?
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Napadlo me, nechcete nekdo mirne jety zimaky? Nokiany, 215/60 R16 99H (puvodne pro Forester 2006+), vzorek jeste min. 6mm (mereno v pneuservisu, kde jsem je mel uskladneny). Ja uz je nemam na co obout, Legacy ma mensi rozmer a fakt se tam nevlezou :) Zbytecne se mi vali v garazi, kdyz by nekdo chtel, urcite se na cene dohodneme. Primarne se jich chci zbavit at neprekazi...
    CROSS
    CROSS --- ---
    GEEK: hloubka od hrany k sedadlům. Konkrétně protože mám dvoumístnej Chariot čili takovej ten sportovní kočárkopřívěs za kolo, kterej se do Forestra nevejde.

    Jinak svýho Forestra mám opravdu rád, v zásadě mu nemám co vytknout, kromě pár drobností (podsvícení displeje je slabý resp. vázaný na rozsvícený světla, což je blbost, rádio neumí připojit iPhone přes Bluetooth a nemá to vypínací airbagy spolujezdce, takže nedám dětskou sedačku dopředu, no a místo klíčku je taková srandovní záslepka, čistě estetická záležitost, to je tak asi všechno), takže pokud se nevyskytne nějaká super nabídka na OTB 2015 a nebo pokud se na Forestrovi něco nevysype, zatim to vypadá, že si ho nechám.
    GEEK
    GEEK --- ---
    JESSE_MORENO: on ten kufr u forestera 2008 je myslim mensi nez driv, ale asi i tak to bude mensi, jak pises.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    a kdyz koukam na tu diskusi i obrazky tak si taky vzpominam jak me na foresteru obcas sralo to jak je uzkej ten prostor mezi kolama...
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    a tady jsem nasel nejakou diskusi kde to resi... sice tam resi srovnani modelu 2008 ale i tak dobry k porovnani a tam to fakt vypada ze pri NEslozenych sedackach je to tech 11,5 inches tedy skoro 30cm rozdil

    http://www.subaruforester.org/vbulletin/f62/confused-about-cargo-capacity-25009/

    resp obrazky



    A: 36" width at bottom of gate opening
    B: 53.5" width at floor
    C: 41.5" width at wheel well, see D
    D: 37.5 width at cargo hooks in wheel well
    E: 46.5" width at middle of gate opening
    F: 53.25 maximum width at side rails at cargo cover (not shown)
    G: 13" floor to top of wheel well or bottom of cargo cover (not shown)
    H: 31.5" floor length to back of seat
    I: 62" floor length to top of rear seat when folded down flat (max depends on front seat position)
    J: 32.25" height gate opening bottom to top
    K: 34" height floor to ceiling center of floor, see L
    L: 31" height floor to ceiling's low area where the rear shoulder harness retracts



    A: 39" wide lower gate opening
    B: 43" wide mid-gate opening
    C: 48" wide top of wheel wells
    D: 42.25" wide between wheel wells
    E: 33.50 " height opening at gate
    F: 29-31" interior height depending on where you measure
    G: 43" length with seat folded up
    H: 73" length with seat folded flat
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    GEEK: pravdepodobne neni jak uz to bejva... ale ciste subjektivne mam v outbacku jen o trochu vic mista vepredu, vzadu mi prijde ze je mista malo stejne jako ve forestru a haubna mi prijde ze je skoro stejne dlouha.... myslim ze jako treba tech 20cm navic je v tom kufru urcite
    GEEK
    GEEK --- ---
    JESSE_MORENO: mi to covece tolik neprislo, ze by byl o tolik delsi, kdyz jsem ho videl. to mas zmereny? vim, ze celej outback je o nejakejch tech 30 cm delsi nez zalesak. ale je ten rozdil delky danej celej do kufru?

    a pracky vozim rad, jednou jsem vezl celou kuchyn :))
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    ja to samozrejme z legrace trochu prehanim ale to jsou tak nejak pohledy moje na ty veci...


    jinak kdyz jsem mluvil o vysokem posezu myslim az u te novejsi generace... ja mel forestera 2001 tedy posledniho z prvni generace a ten byl jeste taky docela normalni auto... pak jak si to zaclo hrat na SUV misto toho aby se to drzelo ve sve skupine kterou to vytvorilo a bylo to tam vicemene samo to zaclo bejt pro me proste neprijemny ten vysokej posez atd. mam proste pocit ze v tom aute uz musim jezdit jak v dodavce, pred zatackou opatrne atd i presto ze to neni pravda
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    GEEK: ze je tam o 30cm delsi lozna plocha kterou clovek s kocarem vyuzije mnohem lip nez tech 20cm co tomu chybi oproti foresteru do stropu ktere vyuzijes jednou za zivot kdyz te napadne ta hovadina ze by sis mohl pracku z obchodu privezt sam a trochu usetrit :)))
    GEEK
    GEEK --- ---
    CROSS: co ti na tom kufru prijde lepsi?
    CROSS
    CROSS --- ---
    Nevim, no, mně nepřijde, že by se Forester nějak extrémně nakláněl, je to věc zvyku. Já teda ze sedačky nevypadávám ani v alpských serpentinách. Co se týká dálnice, njn, při vyšších rychlostech to chtělo častější zastávky u benzínky, s nafťákem se dá jezdit 150 celkem potichu a bez extrémních vírů v nádrži. Ovšem kde dneska člověk může jezdit 150... tady mezi radarama (Švýcarsko) ani omylem a při hustotě provozu přes Německo to bývá spíš taková eco rally.

    Jak jsem tu psal, zaobírám se myšlenkou přechodu na Outback, kvůli jinak disponovanýmu kufru a snad více místu pro třetího pasažéra vzadu (a taky že můj Forester má natočeno sto tisíc), nicméně co píše T_MAX mě trošku znepokojuje.
    GEEK
    GEEK --- ---
    JESSE_MORENO: ja zas prave tolik po dalnici netrandim, ale samozrejme to naklaneni v zatackach a rvani jak svine pri 130 je na pytel. spis vyhledavam komfort v ty kabine a dobrej finis do lesa:) coz u outbacku bude dost podobny. ale mam z nej proste pocit hlavy ve stropu jak v nejaky oktavce (tim nechci nijak urazet :)

    duvod, proc vlastne koukam po otikovi je, ze mi prijde u modelu cca 2007/2008 lepe resena ochrana proti korozi. minimalne u podbehu je plast. coz treba u forestra 2007 neni. nechapu, proc japoncum trvalo tak dlouho pochopit, ze ty auta jezdi i v evrope.

    mam staryho forestera 98, vymenoval jsem vejfuk, katalyzator, dokonce napravnici, to je jeste furt ok. ale dokud se my nevyzraly zadni podbehy. ty jsou ted znovu vyvareny, ale tenhle rok jde do duchodu nebo spis do hrobu. jinak je to fakt poctivy auto.

    takze u staro-novyho auta nechci resit za pet let zase neco podobnyho...

    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    GEEK: no to bylo pekny do ty doby nez to na dalnici melo aerodynamiku cihly a nad 110 hroznej hluk v kabine.... je to proste uz SUV se vsim vsudy kdezto outback je (pokud do srovnani nenacpeme nizky BMW) uplne normalni kombik

    ja mel forestera rad ale po tom co mam otika bych uz nemenil... a kor ne ty novejsi modely kde uz se sedi uplne jak v dodavce, v zatackach to je proste neprijemny
    GEEK
    GEEK --- ---
    GEEK: Stejně docela váhám. To auto je pěkný, ale jsem zvyklej na Forestera, takže když do toho sednu, tak mám pocit, že mám hlavu ve stropu. Je to asi o zvyku, ale byla to věc, co jsem u Forestra oceňoval, ta prostornost...
    GEEK
    GEEK --- ---
    KOZEL: Ten prodejce říkal, že když tam nalili 95, tak to mělo hrozně nestabilní otáčky. Jakmile nalili 98, tak to jelo jak po másle.
    KOZEL
    KOZEL --- ---
    GEEK: Je to benzin (diesel bys poznal podle postovni schranky) a smi se do toho lejt 95. My do toho ale stejne ted lejem 98, kdyz je tak levna :-P
    GEEK
    GEEK --- ---
    PIPLA: A co to je, benzín nebo diesel? Dneska jsem koukal asi na dost podobnej v benzínu 2,5 a trochu mě odradilo, že se do toho musí dávat natural 98 :-/
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    KOZEL: neda, az u dalsiho modelu to funguje jak ma.. Tohle me u subaru fakt sere, jejich elektronika je tak nedotazena, ze mam kolikrat pocit, ze si ze zakaznika delaj prdel.. Nebejt u subaru tak dobry 4x4, uz davno si kupuju volvo.. S 2014 outback jsem fakt nespokjenej, obavam se, ze to je moje posledni subaru..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam