• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    AXTHEB:
    SPM:
    tak vody v nadrzce na chladici kapalinu bylo dost.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    SPM: voda pronika do valcu=> nutna GO motoru ?
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: to je přesně ta nejhorší varianta, proč by to nemuselo topit :-) (leč u H6 dost častá...)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    AXTHEB: diky. juknu. to je jednoduchy to tomu venuju .. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HONZAF: Máš dost vody v chladiči?
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    HONZAF: hmmmm tak ja jim to ohlasim az to budu vracet .. ale je to teda bozi svezeni ... :)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BLULAJTA: To ne, ja Er 55 zatim nikdy netrpel, krome tech 500m, kdy na predku a zadku bylo neco totalne jinyho a rozsvitilo se vsechno viz minule prispevky... Jiny disky chci z jinejch duvodu, je to vsechno nejako taky sepsany niz.
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    BOB_GALLOWS: Takže pokud tomu dobře rozumím...E55 jsi vyřešil výměnou disků? :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    4PTO: to je vono, jen ty rozměry checknout, dík :) prozkoumal až budu na PC
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    TOMBRIDER: jakože úplně mrtvý Dejve, po totalce, už ho ani nemám :(
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BOB_GALLOWS: jak je vadný? Mně opravili liťák co jsem s nim vzal kámen, byla v něm dira na petikorunu a ulomenej kus kola s lemem. Po opravě byl hezčí než novej
    4PTO
    4PTO --- ---
    4PTO: je mi jasný že je ti to k hovnu ale pro určení ceny... https://auto.bazos.cz/inzerat/96697356/Subaru-5x100-20550R17.php
    4PTO
    4PTO --- ---
    BOB_GALLOWS: nejvíc jich vyjíždí pod názvem ALUTEC ENERGY (T nebo PS), ale 17tek moc ne teda
    Alutec NRG77 | eBay
    https://www.ebay.co.uk/p/Alutec-NRG77/636545457
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    SPM: Jj, jeden disk vadný.

    Helejď nevim, jak moc je to origo kolo, ale na těhle Legacy je prave docela bezne vidam... No kdybych, prave, nejak nasel moznost, jak koupit "original" (proste to jedno kolo primo od vyrobce), klidne, ale ja fakt nevim, jak zjistim, co to je za kolo. :)

    SPM
    SPM --- ---
    BOB_GALLOWS: a oč se snažíš? Máš jeden disk vadný a snažíš se sehnat další stejnej? (Jinak u těhlech starších aut mi přijde nejjednodušší koupit originální hliníkáč... nejsou už tak drahý a stejně na tom autě vždycky vypadaj nejlíp :-D).
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    (Bidna fotka, pokud vas nejaky hieroglyf zaujal, mam to vyfoceny a zaostřený zvlast...).
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Tak. Co byste čekali, ze by mohl byt identifikator ALU disku, podle ktereho pujde shanet na e-bay nebo tak? :)

    Podle me totiz nic :)) Vyrobce je zrejme Alutec Germany.

    SPM
    SPM --- ---
    HONZAF: na SFC se teď zrovna něco takovýho řešilo... u jednoho podobný symptom (po nějaké době to přestalo topit) a pomohla snad výměna chladící kapaliny (tekl z toho hrozný bordel). Ale taky to může být x dalšíma věcma :-)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    hele .. nepotkali jste se nekdo s tim, ze vam outback H6 pri vyssich rychlostech prestava topit .. ? :)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    SPM: Mno, bude to zabava na celou zimu a jaro, pokud to mam vyresit poctivym a zaroven financne prijatelnym zpusobem.

    Se šteftem uvidim, podle predbeznych pruzkumu by melo stacit "jen" vyndat naboj a vyoperovat šroub. Pokud i lóžo, tak kvuli moji OCD bych delal obe strany a... Uf... Snehova koule by se nabalovala zas, to nechci :)
    SPM
    SPM --- ---
    BOB_GALLOWS: Tak to je hodně divoký :-D To asi nebude rozměr zapsanej v techničáku, co? jinak mě to dřív táhlo lehce doprava a přesně jsem ve vyšších rychlostech cítil menší vibrace. Geometrie byla rozhozená, ale po seřízení to zůstalo stejné. Nakonec se našly utržené zadní silentbloky předního ramene - po výměně je klid, netáhne to a nevibruje, oprava celkem za pár korun :-) Se šroubem kola máš tuším ty už o něco větší štěstí. Jestli se nepletu, tak na týhle generaci už můžeš prostě vyměnit šroub. Na tý mojí se musí kvůli tomu měnit i ložisko...
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    SPM: Takhle, opravdu je to ted s kolama a gumama divoky. V tuhle chvili mam vse jak jsem koupil a puvodni majitel byl prave trochu kutil. Disky mam stejny na leto i zimu, 18" nesmysly. A gumy na leto jsou totalni uzkoprofil, jak rikas, najezd osmanskych turku. Zimaky (na ta sama ALU kola) maj od voka tak o 5cm vyssi profil, takze rozdil tam je velikej.

    Zimaky jsou dale na jedny naprave o poznani ohoblovanější, nez na druhy, to taky budu muset resit, i kdyz elektroniku auta to zatim nechava chladnou.

    No a jeste, ano, predni naprava velky spatny - az doresim tohle, vrhnu se i na to. Auto vibruje v urcitym rozsahu rychlosti, nekdy mam pocit, ze tahne volant, na jednom šteftu na prednim kole je strzenej zavit a nejde dotahnout (=vibrace?), atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam