• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    N_I
    N_I --- ---
    TOMBRIDER: Konečně cítím ten správně nyxáckej nadhled! :)

    Subaru mi nikdo nedoporučil, přišlo mi do cesty náhodou, mělo fajn majitele, proto mě to začlo zajímat a pídil sem se. Dopídil sem se, tak děkuju!

    V servisu kam jezdím ze mě požehnání nemaj doteď a ví, že na tom nehodlám nic měnit. Přesto se hlavně u AR159 vcelku zasmáli.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    HERR_FLICK: co se ti nezdá když někdo kdo se živí servisem aut někomu rozmluví spolehlivá auta? Pro ně třeba takové subaru v dehtu, či rozdrnčené VWgroup, musí být úplné požehnání :)
    SPM
    SPM --- ---
    HERR_FLICK: Nebo 1.9 TDI protože to táhnevodspoduavlevympruhu150dokopcezatri. (Sry, jsem musel... mám tenhle zázrak doma taky a dost mě tyhle doporučení iritujou :-D ).
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    N_I: jestli planujes honit spotrebu, tak permanentni 4kolku uplne vynech

    V servisu ti rozmluvili hondu accord, ktera i kdyz ma nejspolehlivejsi diesel ze vsech rejzi, co si nezada s topem ze segmentu (cdi a jtd) sem ti doporucoval spis v benalu, kterej vyjde kvuli celkovejm nakladum jeste levnejc? K24 se jim nezdalo proc?

    Mercedesi om651, om642 cdi? Auta, ktery hlavne pri dalnicni rychlosti i diky aerodynamice zerou jednoznacne nejmin a ty auta daj bezne pres 350kkm (casto se spravnou peci i 2nasobek) bez velkejch zasahu

    Facelift 159 s vypiplanym 1.9 ci 2.0jtd? (jtd je prvni commonrail seriove montovanej, tesne nasledovanej cdi)
    Za 150 koupis peknej kus 159 s 2.0, a i kdyz to vypada divne, je to jedna z nejekonomictejsich voleb pouzitelneho auta

    By me zajimalo, co ti tam naopak poradili.. nejak citim naskok diky technice od VW group, ktery presly na CR motory ve velkym meritku az o dekadu pozdejc, a nenaucili se je delat dodnes)
    SPM
    SPM --- ---
    N_I: znám jednoho pečlivýho člověka, co naftový, tuším že legacy, měl. Jezdil s tím v klidu, tankoval jenom nějakou naftu bez biosložek, atd. Fungovalo mu dobře. Prodával ho s cca 200.000km. Novému majiteli ten motor kleknul asi po 20 tisících. Takže to jak se o to kdo staral je možná ten rozdíl, jestli to najelo 50 nebo 200, ale rozhodně bych nečekal, že to bude nějak dlouho fungovat. Možná tak ještě kdyby to auto bylo za pade, s tím že až padne, tak se to opraví (cca 150.000Kč).
    N_I
    N_I --- ---
    HERR_FLICK: vůbec! je to jen fajn...

    tohle auto měl jeden majitel...vím jak se o něj staral...to je pro mě důležitý..hodně....mno

    / ty cos mi doporucoval ty me v servisu ihned rozmluvili..hele../
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    4PTO: 22b top
    A cenu za takovej kus bych snad cekal i vyssi, myslimze to ma slusnej potencial do budoucna
    4PTO
    4PTO --- ---
    Prý to musíte nutně vědět

    Jedno z nejslavnějších japonských aut našli nejeté s číslem 000, prodalo za 6,2 milionu | Autoforum.cz
    https://www.autoforum.cz/...-prodalo-za-6-2-milionu-kc/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sbrowser
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    N_I: potrebujes nutne 4kolu?
    N_I
    N_I --- ---
    ...ja jen vsude ctu ze hodne tech motoru melo problemy uz do najetych 100tt..rikam si, kdyz nekomu slouzi dobre do 200tt a fakt tomu dava dobrou peci... treba je zrovna tehle motor cajk..:)
    sere me to kua...cely to vypadalo jako auto pro me...velikost...spotreba...cena..chm..:(
    SPM
    SPM --- ---
    a sraly se dost i ty novejsi... co se tyce spotreby, tak mechanicka ctyrkolka ve zvednutym velkym kombiku nebude zrovna rekordman na spotrebu
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    N_I: tohle je naprosto ucebnicovej priklad, kde nizsi spotreba se fakt nerovna nizsi celkovy naklady
    N_I
    N_I --- ---
    díky prostuduju to....

    aha..sakra..:)

    "Zlepšení přišlo až v roce 2011, kdy Subaru motor po technické stránce inovovalo a spolehlivost se razantním způsobem zvýšila. Rizikové jsou tak vozy mezi roky 2007 a 2011 "
    N_I
    N_I --- ---
    vím, že dělaj spíš benzín....ale recenze to nemá zlý nikde....

    jako může se sypat motor v těch 200 když mu to 6 let sloužilo v pohodě? Je to známej víceméně kdo to prodává....vím jak s tím jezdil....

    mě tam láká ta spotřeba....a měl sem taky diesel doteď...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    N_I: Naftový Subaru je afaik dost ruská ruleta.
    N_I
    N_I --- ---
    Ahoj,

    prosím o radu, obnovuju park a do cesty mě přišel od známého kerej s ním 6 let jezdil tento frajer:

    na co si mám dát pozor kdybych to šel projet? myslíte že to je dobrá investice pro rodinný auto nenáročný rodiny? občas dovolená a cesty po ČR, hory máme taky rádi ale velký kufr a nízkou spotřebu též? je to fér kauf? nejsem závodník...prej i nízká spotřeba...

    Má najeto 200 musí se tam na této hraně něco měnit, něco hodně drahého? :) - rozvody apod?

    Subaru Outback 4x4
    Rok výroby 2010
    Motor – nafta – 1998 cm2 – 110 KW
    Najeté km – 194.000 km
    cena: 150tt



    hodně mě láká to koupit....
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LOOKASH: Hele a není to auto moc placatý? :) mě to vždycky přijde,když kolem toho jdu,že se do toho musí lézt jak do sporťáku..
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    WACLOSH & BOB_GALLOWS: Bohate staci!

    Teda je fakt, ze mi to auto prijde trosku linejsi (oproti 190konovymu o 200kg lehcimu Saabu ;) ).
    Ale jeden z duvodu bude i to, ze si musim vic zvyknout na CVT.
    Zatim se mi hrozne libi jak nejsou citit stupne pri razeni, ale prijde mi to takovy ne uplne rychle reagujici na plyn (ale v 99% pripadech tam mam Intelligent mod.. Sport jsem zkusil jen parkrat a manual/podrazeni snad jednou)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    WACLOSH: 150 koní na středně velkej rodinnej kombík nestačí, byl by foukanej třílitr opravdu potřeba?
    YARY
    YARY --- ---
    Subaru Australia marketing?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam