• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: Ale hádám, že ne v 3.0R / 3.6. U těhlech motorů to byl vždycky jenom kalkul o tom, jestli úspora za PHM vydělá na novej motor... a jelikož těch motorů je míň a míň, tak bych řekl, že už nevydělá :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já teda mám plyn a jsem tomu velmi rád :)
    SPM
    SPM --- ---
    ANAXYM: v AWD je jedna 3.6ka po klubákovi za 170. Ale má teda o něco víc nalítáno (ale zase není zkurvená plynem :-DDD ).

    Jinak jsem dnes poprvé jel (z donucení, potřeboval jsem kombíka a nic jiného na půjčení nebylo :-D ) boxer dieselem. Jako kdyby ty motory nepadaly jak hrušky a byl v tom automat, tak by to tak blbý nebylo. Proti tomu vlhkému českému snu, co mám bohužel doma taky (1.9TDI), je to absolutně tichý a prostý vibrací.
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    tak do tý Tribecy se 3 sedačky vedle sebe vejdou v klidu, o víkendu sem to shodou okolností úspěšně otestoval :)

    jinak sem s tim autem spokojenej, jezdíme s tim spíš dálky než terén, ale co sem s tim v zimě jezdil na horách ve sněhu, tak sem byl překvapenej co všechno to zvládne, takže bych se s tim na polňačku nebál. Je to velký a pohodlný auto s velkym kufrem, má to sedm míst, což se občas taky hodí, akorát ty poslední dvě sou fakt spíš pro děti.

    Jediný co je trochu odstrašující je spotřeba, když jedu hodně opatrně, tak se asi pod 10 dostanu, ale většinou mám tu nohu spíš těžkou, takže je to spíš za 13l/100km, jenže to pak jede moc hezky a to mě baví :)

    tu ji máš dokonce za 180k:
    Subaru Tribeca 3,6 LPG tažný, původ ČR - Plzeň - Bazoš.cz
    https://auto.bazos.cz/inzerat/137950243/subaru-tribeca-36-lpg-tazny.php
    jen je tam LPG, to bych asi nechtěl, nicméně je to jedna z mála 3,6l co tu je no, do tý 3.0 bych nešel, to už je prej líný a žere to ještě víc
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    já teď vozil v legu 2 podsedáky a Isofix sedačku a šlo to, tři podsedáky IMHO musí jít také. Jen ne to opruz a strašně špatně se tam ty děti zapínají.
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    Myslím, že kdybych se snažil, tak se mi do Tribecy vejdou i dvě sedačky a podsedák. Zkoušel sem 3 sedačky a asi by to šlo, kdybych našel o trochu užší.
    1023
    1023 --- ---
    SPM: Hele do outbacka ty tři podsedaky dám. Nevím teda jak to bude u novějších.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    SPM: Jmenuje se to Multimac. Google napoví.
    SPM
    SPM --- ---
    Někde se nedávno řešila nějaká homologovaná lavice v celku pro děti. To se pak snad vešlo i do Subaru (3 podsedáky se podle mě nevejdou ani do outbacka a kdo ví jestli to tribecy). Ale stálo to nějakou šílenou raketu teda...
    CROSS
    CROSS --- ---
    Tři děti do Forestra na podsedácích… to jestli někdo dovede, chtěl bych tip na ty podsedáky.
    1023
    1023 --- ---
    QNEDLEEQ: A pardon, menší doplnění. Starého si nechám, tohle je pro ženu. Dle jejich slov chce nové auto, které bude mít víc čudlíků a nebude vypadat jak popelnice. Otitk párkrát boural když jsme se snazili dojet domů a z domů a pak nás taky dvakrát nabourali na parkovišti.
    1023
    1023 --- ---
    Zdravím vespolek, prosím o radu. Mám Outback 2001, manuál, 2,5l Benzín a hledám za něj náhradu. Koukám jak na Outbacky, tak na Forestry. Rozpočet je do 250 000. Bude to jezdit kromě silnic i po naší příjezdový cestě připomínající tankodrom (brody, díry, rozbahněný kopec, sníh, hodně sněhu...) A to nejdůležitější, potřebuju dozadu narvat tři děti na podsedácích. Poradil by někdo po čem se koukat, popřípadě čemu se rovnou vyhnout? Děkuji předem za rady.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Narazil jsem náhodou tady na toho týpka, má zajímavej povoz. :-]
    ALNSM Overland - Overlanding the World in a Subaru Forester
    https://alnsmoverland.com
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: nadšenci :-) uvidíme jak to vyjde finálně. Plus teda na ty pro auto nepodstatný ptákoviny taky padne ne úplně málo (jenom to plesnivý webasto, který už má připravenou montáž, mně stálo 20 a teď jsem ještě objednával nějaký elektro ptákoviny, u jejichž faktury se dusím ještě teď :-) ).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Do 2 kil? To je hodně dobrý. Tipoval jsem tak tři.
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    Řešil někdo z Vás bezdrátové Android Auto? Můj infotainment to neumí (MY 2019)...
    Přemýšlím nad krabičku AAWireless

    AAWireless | Indiegogo
    https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

    Zkoušel někdo něco jiného?
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: neustále se zvyšující :-) Ale rozebralo se to trochu víc, než se čekalo... aktuálně se to snad do 2 kil vleze (bez pořizovací ceny auta).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Jakej je odhadovanej rozpočet na renovaci?
    SPM
    SPM --- ---
    MARIHAI: Libero :-) (ikdyž můj renovátor si teď ze mě dělá prdel, že to přestavuje na motokáru :-D)

    A pro zlokočku: nezapomněl jsem, maká se na tom :-D

    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    SPM: Co to je?:)
    SPM
    SPM --- ---
    Jsem vážně zvědavej, jestli to ještě někdy bude jezdit :-D

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam