• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    Někdo šikovný, co má rád Subaru?
    Awd.cz hledá mechanika do servisu + zároveň i na občasnou výpomoc do kanceláře. Plat až 60k.
    [Automechanik SUBARU]
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    YARY
    YARY --- ---
    RONDALUS: ted sem byl v Ilosu v Liberci a do rijna Outback vyprodany...
    4PTO
    4PTO --- ---
    The Girardo & Co. Christmas Video 2018
    https://www.youtube.com/watch?v=oEgrRNZi0xA
    DYNK
    DYNK --- ---
    RONDALUS: A co se tyka terminu dodani, tak podle me je v pohode to resit ted. Mam objednnay auto (obytny) od cervna a dodani se zatim trikrat posunulo, aktualne je ocekavane v kvetnu. Puvodni termin byl cca leden.
    DYNK
    DYNK --- ---
    RONDALUS: Kdyz jsem koukal po Outbacku, tak LL Carpenter inzeroval novy auta za zajimave ceny. Tahaji to snad z Danska, nebo odkud. Nejsou oficialni prodejce, ale to podle me nicemu nevadi. Reference maji dobre, co jsem po netu nasel. Muzes je zkusit poptat. Otazka je jestli inzeraty nemaji jen jako promo a realna cena auta bude pak vyssi.
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    SPM: jj je to to samy, ale auta co jsou primo v aaa a v mototechne se od sebe dost lisej :)
    SPM
    SPM --- ---
    RONDALUS: Jenom technická: nejsou Ačka a mototechna to samý? :-) Jinak osobní zkušenosti žádný, ale vzhledem k tomu jak to vypadá s dodávkama ve světě čehokoliv, tak asi není vysloveně brzo to začít řešit a asi bych ani moc nepočítal s tou slevou u dealera...
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    Cauves, na prelomu rijna a listopadu 2022 budu potrebovat nove auto a vzhledem k terminum dodani to pomalu zacinam resit uz ted.
    Horkym favoritem je Outback a tady bych vas chtel poprosit o radu/zkusenost atd...
    zvazuju dve varianty...
    1. nakup novyho auta
    - jaka je +-/ mozna sleva, kterou by dealer dal?
    - ma smysl tam jit uz ted a resit to, kdyz auto realne chci az cca za rok?
    - pokud se v autech pohybujete (ja v podstate vubec) je aktualne pruser s dodavkama a tim navysovanim cen pruser i u Subaru?
    2. nakup ojeteho zanovniho auta, rok cca 2019 nejstarsi
    - jasne, bude to levnejsi, ale zaruka ze v tu dobu bude to konkretni auto neni zadna
    - ten rozdil v cene oproti novymu autu (tady jasne zalezi jeste na sleve od dealera) mi neprijde tak velkej
    - mate s timto zkusenosti? Pripadne nejaky tipy kde se ptat a koukat? Zatim jsem koukal, co je dostupne u dealeru a nebo treba mototechna... (acka, esa a podobny rovnou vynechavam

    diky moc vsem a doufam, ze se brzo pridam do vasich rad :)
    SPM
    SPM --- ---
    ZLOKOCKA: servisní manuál k tomu náhodou nemáš? :-) Tam bývá postup věcí co podle chyby zkontrolovat... (já teď kouknul na svůj, ale BH Outback zjevně P0607 neumí vůbec vyhodit, pač v tom manuálu popsaná není :-D). P0420 by jinak neměla mít na výkon žádný vliv...
    ZLOKOCKA
    ZLOKOCKA --- ---
    Tak nám napadl sníh, což nevyhnutelně znamená, že se Subaru vysere a musí do servisu...

    Popis problému: Forester SG 2.5 občas za posledních pár týdnů dvakrát spadnul do nouzáku. Pokaždé se rozsvítí kontrolky: vrtulník, stabilizace a cruise. Poprvé diagnostika vyhodila obligátní P0420, chceme věřit, že to jsou nějaké skvrny na slunci, po smazání všechno normálně funguje.
    Nouzák podruhé, auto na chvíli vypnuto, pak jede normálně, ale kontrolky tres amigos pořád svítěj. Tentokrát hází chybu P0607 – účinnost řídicí jednotky motoru. Servisák dospěl k názoru, že se vysrala škrticí klapka.

    Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Mně jednak není jasný, proč zrovna škrticí klapka (zítra se na to ještě zeptám, zatím jsem dostala jen zprávu z předběžného ohledání) a proč ne třeba výfuk, lambda, whatever.
    Druhak nevim, kde vzít škrticí klapku. Očividně je to těžká podpultovka. Prostě nejsou.

    Jakákoliv rada needed, děkuji.
    PALMEX
    PALMEX --- ---
    TUKI: jojo.pracovne
    TUKI
    TUKI --- ---
    PALMEX: jezdíš takhle s tandemem pracovně ?
    PALMEX
    PALMEX --- ---
    TUKI: hele vozik ma kolem 2t, jede se s tim v pohode. do kopcu semtam na 4ku…jinak cestovni rychlost kolem 110-115.
    TUKI
    TUKI --- ---
    PALMEX: jak to máš těžký ? a jak to s tím jede ?
    PALMEX
    PALMEX --- ---
    SPM: mi povidej

    SPM
    SPM --- ---
    ZLOKOCKA: Jo a ještě k tomu cizí :-D Moje dá-li bůh vyjede někdy na jaře (snad po svých :-D), akorát jsem z toho chtěl udělat microcampera, tak jsem si od kamaráda půjčil tohle, abych mohl přes zimu bouchat krabice z překližky :-)))
    ZLOKOCKA
    ZLOKOCKA --- ---
    SPM: Takhle venčíš Libero? :)
    SPM
    SPM --- ---
    Lepší počasí jsem si na premiéru s taháním velkých přívěsů vybrat nemohl :-)) Stařeček to zvládnul, já snad taky :-D

    SPM
    SPM --- ---
    Ten můj BH Outback je vážně prokletej... nebo já :-) Po tom, co zase léto strávil více v servisu, než na cestě, až jsem nakonec dle hesla i ty můžeš být automechanikem nakoupil další vybavení, že co půjde, si zmrším sám (a co nešlo jsem začal přesvědčovat jiné lidi) s tím, že půjde do hutí, jestli mě bude ještě vysírat... Tak se mi to vrátilo v úplně novém. Dojel jsem ke kamarádovi a couval k dílně. Měl tam nějaký šutr, o něm jsem i věděl, tma jak v řiti... parkovací senzory to chytí. No, asi to byl nějaký ultra stealth šutr. Parkovací senzory ho nevzaly, takže po chvíli couvání se ozvala rána. Zadní nárazník v hajzlu - prasklej, poškrábanej a ještě jsem to přesně trefil na tu pitomou odrazku, kterou to samozřejmě taky zničilo. Fajn, jsem blbec, co neumí couvat (na place, kde by šel postavit celý cirkus), patří mi to. Vyjel jsem od kamaráda směr domov, dojel jsem do sousední obce a po první řadě baráků mi tam zpoza nějakého příkopu/parku vlítlo divoký prase přímo pod auto. Narval jsem to do něj v 50km/h. Přední nárazník v háji, kapota poškrábaná, pravý světlo (který jsem tam před pár dny dával nový poměrně dost zachovalý) zeškrábaný. Dodneška jsem na žádném autě ani neškrábnul lak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam