• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPolitické alternativy a jejich příznivci

    Vítejte na diskuzi pro lidi, kteří již nejsou ochotni volit "menší zlo" v podobě velkých stran, které to právě nek**ví...

    Volte malé strany, jedině tak se může něco změnit!

    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    THE_MIRACLE: ok :-) já stejně mezitím získal v hlasování klub [ Piráti.cz (unofficial) ]

    problém se vyřešil tím, že teď máme 2 neoficiální pirátské kluby :-) a Danny pořád oxiduje v tom oficiálnějším z nich, jak jinak
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    XCHAOS: Splněno... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Protože Babiš už dávno není žádná alternativa, ale favorit voleb, tak by to tenhle klub chtělo přejmenovat.

    Kdysi byl můj, ale moderátor už nejsem, přenechal jsem ho. Rád bych sem přesunul rejpaly, kteřá zasírají klub [ Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu ] .....
    _PU
    _PU --- ---
    Ivan Bartoš: „Politika není pravicová nebo levicová“ | A2larm
    http://a2larm.cz/2017/06/ivan-bartos-politika-neni-pravicova-nebo-levicova/
    rozhovor s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    LYDI: možností je hodně. Trochu přibliž, o jaký konkrétní problém jde a jakou to má asi podporu obyvatel.
    LYDI
    LYDI --- ---
    neni tu moc akcni, ale zkusim to stejne. nemuzete mi poradit, jake sou mozne/bezne varianty, jak muze 'bezny clovek'/priznivec ovlivnit zastupitelstvo? muze se ptat/podat nejake navrhy? muze prijit s transparentem... ? diky (;
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    V tomhle klubu jsem dlouho nebyl. Co říkáte na dnešní plíživou babišizaci Bělohradského?
    KONNY
    KONNY --- ---
    Zelení se vracejí do celostátní politiky: je to historický okamžik, zřídíme klub - Deník.cz
    http://www.denik.cz/...e-vraceji-do-celostatni-politiky-je-to-historicky-okamzik-zridime-klub-2.html
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    Největším rozporem naší doby je právě naše schopnost sebezničení a neschopnost si vládnout.

    http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/fidel-castro-silenstvi-nasi-doby.html
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    THE_MIRACLE: citace :"Nikdy bych to do sebe neřekl, ale mám pocit, že Klaus byl proti Zemanovi jen neškodnej vzteklej dědek. "
    Reakce : No...Zeman sice "předělává" ČSSD ( já osobně to nevidím ) ale Klaus předělal ( svým přičiněním !! ) celou společnost tak, že se změnila k nepoznání : vládnou korupce, hašteřivost, nenávist, tunelovačky, nálada pod psa, rozkrádání rozpočtu aj., prohlubování chudoby, bohatnutí bohatých ještě víc, morálka klesá, společnost je totálně v rozkladu ... - ... viva Klaus, tomu vzteklýmu, neškodnýmu dědkovi...
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    TEKKIT: citace : "1) ono skutečně není na místě před volbami jako leader strany říkat, že očekáváme výprask přece. promiňte ale to snad..."

    Reakce : ..ono skutečně není na místě po volbách jako leader strany říkat, že už jsme výprask dostali, přece, promiňte ale to snad... ( chameleon je chameleon )
    Mimochodem : ta Němcová je pořádnej chameleon, ta se tváří i před volbami i po nich stále ......
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    Cena potravin v závislosti na kvalitu
    http://potraviny-za-komunismu.webnode.cz/
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Je to děs, pozorovat, jak si král Miloš předělává, jako následek neúspěchu SPOZ (což bych mimochodem označil jako jisté referendum o dosavadním působení Zemana na Hradě), ke své (z)vůli ČSSD. Nikdy bych to do sebe neřekl, ale mám pocit, že Klaus byl proti Zemanovi jen neškodnej vzteklej dědek. Tohle začíná být fakt nebezpečný a ačkoliv jsem ČSSD nevolil a Sobotku považuji za cucáka, tak mu teď fakt držím palce, aby to ustál.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    JOSEFDRUHY: 1) ono skutečně není na místě před volbami jako leader strany říkat že očekáváme výprask přece. promiňte ale to snad...

    2) ok to by mě opravdu zajímalo, rád se na to podívám...Jen připomínám že jste říkal že "zdejší snílkové" mysleli že "boháči zvítězí", takže bych rád i tyto snílky odhalil (nevěřím tomu že si to někdo myslel...možná že to bude o pár procent lepší, ale ústavní většina těžko)

    4) Věřím že ve vaší reakci také cítíte tu ironii...asi netřeba dále rozebírat

    5) Hovořil jste o "porážce pravice kterou jste avizoval". Porážka pravice by znamenala vítězství levice, o čemž lze v tomto případě dost pochybovat. Spíš je to šachovou terminologií PAT, nebo spíš ŠACH MAT. O tom zda lid volil moudře se jistě budeme moci přesvědčit v následujícím volebním období...

    Každopádně by lid určitě překvapilo že pan Okamura (jak známo) pojmenoval své hnutí "úsvit" podle knížky ekonoma kohouta:

    Úsvit - Pavel Kohout | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/175363/usvit/

    Voliče pana Okamury, kteří jistě spadají pod vaše "volil jakoukoliv stranu, která mu slibovala zpepšení života v této společnosti" by nemile překvapil obsah této knihy. Jedná se totiž mimojiné i o souhrn doporučení stran veřejných rozpočtů, mandatorních výdajů.... Velmi zjednodušeně je ve srovnání s panem Kohoutem pan Kalousek v podstatě troškař.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    TEKKIT:
    1) nikdo příčetný (pravicově nebo levicově smýšlející) si nemohl myslet "že boháči prostřednictvím ODS či Kaluska zvétězí"...porážka ODS byla předem jasná, otázka jen byla jak bude velká. Pokud někdo říkal opak prosím repost...
    REAKCE : Těsně před volbami sama Němcová věřila že ODS potažmo pravice uspěje ( takže byla nepříčetná...)

    2) Avizovat porážku pravice (ztrátu mandátů TOP a ODS) nevyžadovalo opravdu žádné prognostické myšlení...
    REAKCE : Budu-li mít čas, najdu spoustu článků před volbami našich novinářů kteří si to nemysleli

    3) "...podvodníky, šmelináře, korupčníky..." jaké zeměkoule neviděla? Pokud myslíte, že jsme jako češi v tomto nějak vyjímeční, tak vás musím zklamat...je to na celém světě zhruba stejné...
    REAKCE : jsem zklamán...

    4) Ten "chudý lid" (váš výraz) právě zvolil jednoho z nejbohatších mužů kteří v novodobé historii kráčeli "českou kotlinou"...tudíž nerozumím co se tím snažíte říci.
    REAKCE : chudý lid volil nikoliv "miliardáře Babiše" ale "Babiše, co slíbil že s darebáky zatočí" a to bylo lidu milé...

    Dále si dovolím podotknout, že čistě profilované levicové strany (ksčm a čssd) volila necelá polovina občanů, zbytek byli buď pravicové strany (ODS, TOP ...eh dejme tomu), nebo spíše středové (KDU) a dále populistické strany s nevyjasněnou pravolevou orientací (ANO a úsvit)...čili o nějakém drtivém vítězství levice nemůže být řeč. V médiích se už vžilo označení "nevýhra" což je ve světle nejnovějších událostí myslím velmi přesné...
    REAKCE : "levice - pravice" jsou strany se svými postoji-profilací, ale lid, který volil, volil jakoukoliv stranu, která mu slibovala zpepšení života v této společnosti. A především volil moudře, např. odsunul Bobošíkovou "zemanovce", atd.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    JOSEFDRUHY: tento příspěvek si zaslouží podrobnější vysvětlení:

    1) nikdo příčetný (pravicově nebo levicově smýšlející) si nemohl myslet "že boháči prostřednictvím ODS či Kaluska zvétězí"...porážka ODS byla předem jasná, otázka jen byla jak bude velká. Pokud někdo říkal opak prosím repost...

    2) Avizovat porážku pravice (ztrátu mandátů TOP a ODS) nevyžadovalo opravdu žádné prognostické myšlení...

    3) "...podvodníky, šlemináře, korupčníky..." jaké zeměkoule neviděla? Pokud myslíte že jsme jako češi v tomto nějak vyjímeční, tak vás musím zklamat...je to na celém světě zhruba stejné...

    4) Ten "chudý lid" (váš výraz) právě zvolil jednoho z nejbohatších mužů kteří v novodobé historii kráčeli "českou kotlinou"...tudíž nerozumím co se tím snažíte říci.

    Dále si dovolím podotknout, že čistě profilované levicové strany (ksčm a čssd) volila necelá polovina občanů, zbytek byli buď pravicové strany (ODS, TOP ...eh dejme tomu), nebo spíše středové (KDU) a dále populistické strany s nevyjasněnou pravolevou orientací (ANO a úsvit)...čili o nějakém drtivém vítězství levice nemůže být řeč. V médiích se už vžilo označení "nevýhra" což je ve světle nejnovějších událostí myslím velmi přesné...

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    PREVIT: Tys to věděl před třemi-pěti dny "co" bude vyvádět Hašek ?? Pokud ne, tak sem netahej tento argument jako svůj trumf jasnovidecké mysli.
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    myslim ze kdyby byli volby za pul roku tak CSSD ma sanci se dostat po 10% :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam