• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPolitické alternativy a jejich příznivci
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: 2,2 tacu mesicne na podporu spravedlivejsiho systemu bys prece ozelel...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: 13k splacim byt, takze zas tolik mi nezbyde.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: A nerekl sem, ze delam prd, jen delam ve firme, ktera je uplne zbytecna.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: tak to mas vic, nez kolik cini prumerna mzda v CR, ty burzouste! koukej se podelit!
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: mam cistou mzdu 22k
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: vzdyt rikas ze delas prd a beres za to jako doktor, tak neco mit musis. a je prece jedno jestli beres tisic nebo stotisic, desatka je pomerna. proste mu dej 10% a system bude spravedlivejsi, nemyslis? zacnes prece od sebe, a ne pokrytecky od ostatnich, nebo ne?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VOID: ok, ale ona egyptologie skutečně je koníček. koníček bohatých, když jsme u toho. ať otevřou nějakou egyptologickou univerzitu třetího věku, pro bohaté důchodce (kterých BTW přibývá, jako jinde v EU).

    já mluvil o školném na základních a středních školách, které by samozřejmě měl platit stát, ale že jo... musí jít vymyslet nějaký +/- tržní systém, kde nebudou tabulkové platy, a jednotlivé školy budou mít různé renomé a různé specializace, apod.

    já bych třeba chtěl, aby ČR vstoupila do ESA. A taky nevím, jak toho dosáhnout...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: Prosim te, ja nechapu co to tady kvakas... Jak mu muzu prispet, kdyz sem rad, ze vyziju sam. V uvozovkach.
    VOID
    VOID --- ---
    XCHAOS: brrrr. podivej, mame jedny z nejlepsich egyptologu na svete. rocne se obor otvira pro 2 studenty. ti maji vetsinou velke zkusenosti z praxe primo z vykopavek.
    tak tady by ucitele (opet jedni z nejkvalitejsich) brali mesicne tak petistovku.

    zatimco profesori na pajdakach, ktere jsou narvane k prasknuti, by se vozili v limuzinach.

    tohle neni cesta, jakou bych se chtel vydat. :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: bude holt muset jít dělat státního úředníka, no. ti mají svoje jisté i když od nich nechce nikdo nic :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: to jsem nekde napsal?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: a kdyz uz ti to prijde nemoralni, hodlas s tim neco delat? proc tatovi solidarne neprispejes?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: vsichni ucitele jsou neschopni?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: co to meles? to vis, ze to nedoplatim. Nemam na to. Jen mi prijde nemoralni, ze ja delam v naprosto zbytecne firme a mam po necelem roce prace skoro stejnej plat, jako muj tata jako doktor v Motole. To mi prijde nemoralni. Nic s tim nedelam, protoze nemuzu.

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LONESTAR: já ale moc dobře vím, že liberalismus a sociální solidarita se v podstatě nevylučují. nikdy jsem netvrdil opak.

    IMHO ten level, na kterém by se měla řešit sociální solidarita v bydlení, jsou obce. Obce by měli mít právo poskytovat daňové úlevy majitelům domů, kteří prokazatelně budou nabízet nějaké sociální bydlení (což lze definovat zákonem... tzn. nedefinovat strop nájmu, ale definovat který nájem pro jakého nájemníka v jak velkém bytě je sociální, a jaké výhody dostanou ti majitelé, kteří takové smlouvy jsou ochotni uzavírat...)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: cozpak chces, aby mizerny ucitel, od ktereho se nikdo ucit nechce, umrel hlady?! ty necito!
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: to by prece bylo nesolidarni k neschopnym ucitelum!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: no jednou liberálních cest je např. aby stát platit školné per-žák, a nikoliv per-škola. tzn. přispěje na vzdělání v podstatě jakékoliv vzdělávací instituci, podle počtu žáků - i soukromým školám. tzn. stejně jako manažeři nedostávají tabulkové platy - ani učitelé pak nedostanou tabulkové platy, a některý dostane víc a některý míň - podle toho, kolik žáků škola přiláká...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: a co s tim budes delat? doplatis to ucitelum ze sve kapsy? nebo to doplati Svejnar? :D

    kdyz uz jsi takovy socialni clovek, zajimalo by me kolik rocne utratis za charitu. povidej, jsem zvedavy. jiste to bude alespon desetina tveho prijmu, jinak by mi bylo divne, ze chces aby jedni "solidarne" doplaceli na druhe, ale ty sam nic.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: To taky nemoralni je..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam