• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  THE_MIRACLEVáclav Havel *5.10.1936 - +18.12.2011
  TEKKRO
  TEKKRO --- ---
  ECO: trefně napsané
  ECO
  ECO --- ---
  Uf chlape,kazdy zastava nazor ktery je pro nej s casti nejak dulezity.Myslim ze na tema Havel bude jeste mnoho kontroverznich otzek,a verim tomu ze dnesni noviny a masmedie vubec toho cloveka pretvorej k obrazu sveho.Nejsem krestan ale myslim ze lidi kterejm dopomoch se nejsk prosadit,angazovat a rozvijet svuj talent a schopnosti na nej nikdy nebudou vspominat jak napriklad na loutku klause.Pro mne to byla nej.ikona v Ceskych a vubec Ceskoslovenskych dejinach ktera sice byla ve spravny cas na spravnym miste,ale myslim ze to nebyl clovek ktery si necha vse nadepsat a pak to jenom precist.Jeho obycejnost kdyz jeste neznamenal nic byla pro mne vskutku pravdiva,a to urcite vic nez dnesni jakykoli dobromyslny gesto tech sasku ktery delaj dobry skutky,veci jen proto aby se zviditelnily.Vsichni jsme si postavily kolem sveho majetku plot aby jsme vsem ukazaly co mame a jak se mame,ale proc neotevrit vratka a poslechnout si taky nazor lidi co si o tom myslej.Verit sam sobe je dulezity,ale proc si nevyposlechnout nazor taky lidi ktery maj k tomu co rict ale nikto je neposloucha.Myslim ze Havel nebyl jen jeden z tech sasku jak dnes co kuli tomu aby dostaly sve prachy tak budou mluvit hovna.Pro mne to byl OBCAN ktery si prosel svym a muze soudit a ne kadrovat jak tomu zamezil.namaste
  KECAM
  KECAM --- ---
  ECO: Nejde o to si jej brat do huby, nejsem bulvar, nicmene ten obrazek dnesnich dnu typu :ECO: me osoben velice rmouti, nebot, mnoho zmen, ktere prosadil ukazuji spise na to, ze kral je nahy.
  ECO
  ECO --- ---
  Mozna byl loutkou ale celek nedela jeden nazor.A jsem rad ze se narodil a zmeny ktere prosadil muzeme vyuzivat az do dnes,a sorry ale brat jeho jmeno do drzky je to same jak spolupracovat s bulvarem.NAMASTE
  ECO
  ECO --- ---
  Zemrel kral,a ja dekuji za vse
  KECAM
  KECAM --- ---
  Cely ten kult, ktery je aktualne mozne pozorovat uz me docela znechucuje. Dle meho Byl Havel spise loutkou s moralnimi myslenkami, ale naprosto tragickym konanim a neschopnosti opravdu dostat tomu, co rikal. Bohuzel jeho slova a ciny byly, dle meho, v rozporu.
  VIR_KENNY
  VIR_KENNY --- ---
  PREVIT
  PREVIT --- ---
  Anti-Havel | Dělníci kultury - Respekt.iHNed.cz
  http://respekt.ihned.cz/delnici-kultury/c1-54273130-anti-havel
  PFAUST
  PFAUST --- ---
  otisk1.jpg (3760970 B)
  PREVIT
  PREVIT --- ---
  PREVIT: To by me zajimalo, jestli je ILOVEYOU/CHAJIM takovej klausovec, ze mi dal tem minusek...:)
  VIR_KENNY
  VIR_KENNY --- ---
  CISLO42: strasne si protirecis
  PREVIT
  PREVIT --- ---
  Rozumný krok vlády - Neviditelný pes
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozumny-krok-vlady-0o3-/p_cirkus.asp?c=A111221_225516_p_cirkus_nef

  Viz odstavec "Dotaz čtenáře"
  CISLO42
  CISLO42 --- ---
  FAKTU: Smícháváš moc věcí dohromady. To že pro něj smutní hodně lidí, což mi přijde naprosto v pořádku. Že má velký pohřeb, což je dané hlavně počtem těch lidí, co se ho chtějí zúčastnit. Podle mně taky v pořádku. Pokrytectví - to v pořádku samozřejmě není, hlavně z těch co jdou proti jeho poselství, nebo chtějí být jen na první stránce Blesku.
  K jásání o tom že se na nás zaměřují média, přijíždějí sem státníci atd. - nevím o nikom, koho by to v tuhle chvíli nějak zvlášť vzrušovalo, kromě médií, které potřebují titulky a články. To že si média našla na chvíli téma co jim zajistí čtenost ještě neznamená, že takhle šílí i národ. Číst to a prožívat to jsou dvě různé věci.
  Jediná zajímavá věc co mi stojí opravdu k zamyšlení je leda ta ironie, kdy se z člověka, co chtěl vždycky působit jako jeden z lidu, dělá pomalu světec. A různá ta absurdní symbolika, co se kolem jeho pohřbu objevuje a je občas v rozporem s tím, co by on sám asi chtěl. Ale to nemusí být nutně špatně, respektive nic zvláštního. V tuhle chvíli už nejde tolik o Havla, jako o lidi, co potřebují určitou katarzi a přehození vyhýbky. Potřebují se smířit s Havlovou novou rolí, a to rolí člověka ne živého, ale nyní už jenom velké mrtvé historické postavy. A velkým mýtickým pohřbem se tahle role dobře zahajuje. Vladaři, pokud nebyli ješitní, většinou tyhle velké pompézní věci asi moc nepotřebovali. Kdo je ale potřebuje, ba přímo tohle pozlátko a majestátnost ze své přirozenosti u svých vůdců či velkých celebrit vyžaduje, je lid.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  FAKTU: jako to asi jo, no. až se začnou zdejší ODSácké či jiné elity hlásit "k nehynoucímu odkazu Havlismu", tak mi probuď... zasměju se :-)

  Pojmenovat po něm např. letiště mě přijde vcelku "v normě". (Dřív nebo později by mohlo skončit pojmenované po někom horším...)
  FAKTU
  FAKTU --- ---
  XCHAOS: "Specifickou formou je kult osobnosti posmrtný, kdy určité společenské seskupení legitimuje hojným uctíváním zesnulé autority věrnost jejímu odkazu či souhlas s aktuálním stavem věcí v daném hnutí nebo společnosti, přičemž ony konkrétní věci (např. společensko-politické pohyby) byly reálně či fiktivně uvedeny do pohybu zejména onou uctívanou osobou. Po smrti uctívané autority může rovněž dojít k určité deformaci jejího pěstovaného obrazu pro „lepší použití“ ve veřejném diskursu."
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  FAKTU: státníci minulých režimů si užívali pocty jaksi "předsmrtně", i když cca od roku 1956 si už dávali bacha na přejmenovávání.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  FAKTU: kult osobnosti se tomu říká, když je to zaživa, myslím
  FAKTU
  FAKTU --- ---
  FAKTU: Nemám, jen mi to přijde moc teatrální a připomíná mi to pohřby státníků minulých režimů, pokrytecké v tom že si na Havla v poslední době málokdo vzpomenul, jeho kritické názory na současnost reflektoval, absurdní když ho jako pacifistu vezli na lafetě děla a malé jak se všichni těší z toho, že se o nás po dlouhé době díky této informaci píše ve světě.
  CISLO42
  CISLO42 --- ---
  FAKTU: Jinak řečeno máš problém s tím, že by veřejnost měla posmrtně ocenit lidi, kteří se pokusili společnost osvobodit či pozvednout? Týká se to jenom Havla, nebo i dalších osobností, které jsme si po jejich smrti dali do učebnic?