• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    K3BAB: 4x scarab god :)

    Overflowing Insight nahrad Pull from Tomorrow. Countervailing winds jsou trosku slabsi, lepsi hrat Vizier of Many Faces. A Treasure map se taky da.

    Mrkni sem, tady jsou tier decklisty: https://www.compleat.info/msdom2.php
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    Tak toto je moj deck http://textuploader.com/dfg9a
    a toto okrem neho mam http://textuploader.com/dfg9d
    Mozno teda ak by niekto vedel poradit, ako ten deck vylepsit z toho co zatial mam, bolo by to super :)
    ASYD
    ASYD --- ---
    za me MTG se svyma pravidlama, formatama, lore atd VYRAZNE VIC nez jakakoliv prezentace, interface, sexy grafika, plynulost, atd
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    MATHES: uznavam, niekolko hier a hlavne tie prve som prehral prave kvoli tomuto, no zvykol som si, uz viem ako sa hra ovlada a je to velka zabava.

    kedze ako pises, ze je to praotec vsetkych kartovych hier, porovnavam to najma s predoslymi digitalnymi vydaniami, ktore su imo dost otrasne oproti arene. co sa tyka inych digitalnych kartovych hier ano maju sa o co snazit, podla mna nebude stacit len to ze je to Magic aby konkurovali Hearthstonu a neskoncili ako Gwent, ci elderscrolls karty (aj ked pevne dufam, ze na tom bude MTG Arena lepsie ako spomenute).

    mtgo je totalne mimo mna, je to nechutne, skarede, blbo sa mi to ovlada, nieje to plynule... otras v porovnani s inymi digitalnymi kartovimi hrami, aj ked je tam moznost tradovania.

    Preco by to chceli robit? aby konecne zaujali aj digitalny trh s hrami. cakam to od wizardov uz roky, stale to nieje to prave makove a je to Magic praotec vsetkych kartovych hier, zasluzi si to poriadnu digitalnu verziu, uz by bolo fakt na case aby prisli s niecim, co bude schopne konkurovat hearthstonu, ktory dominuje.
    MATHES
    MATHES --- ---
    K3BAB: MTG je imho naopak nejmin "user friendly" na ovladani ze vsech karetnich her co snad jsou, protoze ma extremne komplexni (a konzistentni) pravidla. to co pri papirovym magicu casto resis tak, ze proste reknes jakej efekt chces aby se stal, tak v mtgo i v arene musis proste presne nastackovat a zacilovat.

    MTG jako praotec karetnich her se nejak moc odlisovat nepotrebuje, ne?

    navic pokud bys tam pridal trading, tak z toho realne udelas druhy mtgo a to nevim proc by WOTC chteli delat.
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    ICARUS: tomu rozumiem, v prípade ze MTG Arenou sa snažia len podporit predaje skutocnych karticiek to beriem. No ak sa tym snazia vyrovnat inym digitalnym kartovym hram, alebo ich nebodaj predcit, obavam sa, ze budu musiet ponuknut viac, nez len to, ze je to Magic. Ja ako fanusik digitalnych verzii, by som bol radsej za druhu moznost.
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    ASYD: už to testujou v austrálii nebo NZ..

    a ano myslim si, že nějakej způsob odměnování hráčů, který choděj hrát i do heren(třeba FNM), nebo kupujou reálnej produkt, by pomohlo hře jako celku..
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    K3BAB: Magic se nepotrebuje nijak odlisovat od ostatnich her, prave protoze to je Magic.
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    MATHES: zjednoducheho dovodu, aby ta hra bola viac hratelna, odlisovala sa od inych digitalnych kartovych hier a pritiahla viac hracov.

    Vsetky ccg co vznikaju doradu odinstalovavam, lebo neprinasaju nic "nove". Tomu dam este sancu, kedze je to Magic a je tam kvantum moznosti a konecne Mtg co je kvazi "user friendly" na ovladanie a podobne.
    MATHES
    MATHES --- ---
    K3BAB: a proc by tam chteli mit trade system? k cemu by jim byl sekundarni trh? vsechny novy card games vznikaji na bazi CCG protoze je to vic profit friendly:)
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    ICARUS: ak to maju z unity, nemoze tam byt problem uplacat tradovaci system ak by chceli.

    Tak aspon, ze boostre z realu poficia, to mozno si aj nieco kupim v buducnosti.

    MATHES: aha uz mi je jasne o com si pisal a ano s control deckom mam problem a sideboard (sory nedosla mi ta skratka)som zategistroval, ze tam je, ale nenasiel pre neho vyuzitie presne z dovodu, ze naco.
    MATHES
    MATHES --- ---
    K3BAB:
    manascrew - kdyz si liznes malo zemi a tim padem moc nehrajes
    manaflood - kdyz si liznes moc zemi a tim padem moc nehrajes
    SB = sideboard, 15 karet ktery jsou separatni soucastni tvyho decku. standardne se hraje na 2 vitezne hry s tim, ze po 1 hre muzes pridat nebo vymenit karty ze SB do decku s tim, ze vysledny balicek musi mit minimalne 60 karet.
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    MATHES: manascrew/flood a SB
    ASYD
    ASYD --- ---
    ICARUS: to s tim kodem z real-life boo zni zajimave
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    K3BAB: Presne tak, na kvalitni deck potrebujes hromadu wildcards, ktere jsou dost tezky ziskat, v podstate akorat masovou koupi boosteru. Hearthstone je v tomto ohledu naopak daleko lepsi, protoze muzes zdustovat veci hnedka. V Arene to muzes az po tom, co mas od dane veci playset a i tehdy "dustujes" v naprosto smesnym pomeru - myslim, ze jeden mythic prispiva k otevreni vaultu neco jako 1.1% procenty, coz je naprosto smesny pomer (v HS je to 25%).
    Kdyz si v HS koupis hromadu boosteru, vis, ze i kdyz otevres hovno, muzes to zdustovat a postavit si, co chces. V Arene mas smulu.

    Odmeny z real-life booster jsou planovane, uz takto probehl test na Novem Zelande, kde se prodavaly Dominara boostery s kody do Areny.

    Tradovani tam nikdy nebude, jednak na to neni postaveny klient (coz je zejmena strasna splacanina z nakoupenych Unity assetu).
    MATHES
    MATHES --- ---
    K3BAB: wildcards nejsou za prachy. wildcards dostavas nahodne z boosteru a tech "loot chests" - kdyz nasbiras dost duplikatu, tak se ti zpristupni bedna, kde mas nejaky karty a nejaky wildcards

    co presne objasnit?
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    MATHES: som lama, pomaly na mna neviem co to pouzivas za vyrazy :) objasni prosim.


    MATHES: aha! fail, takze wildcards za prachy, alebo kopu casu a stastia. to ano to je dost blby system, s tym nezlozim nic.
    MATHES
    MATHES --- ---
    K3BAB: resi to pres wildcards. arena neni TCG (trading card game), ale CCG (collective card game)
    MATHES
    MATHES --- ---
    arena je takova vic smooth a noob friendly, nez mtgo, ale ta ekonomika je fakt otresna.

    prestoze mam tu betu uz fakt dlouho, tak jen diky velkymu stesti mam funkcni docela zabavnej deck na ladder

    docela mi vadi ten format hrani na jednu viteznou hru, kde tak pulku her rozhoduje jen manascrew/manaflood na jedny ci druhy strane a absence SB je taky dost hloupa, protoze kontroly jsou tim padem dost znevyhodneny
    K3BAB
    K3BAB --- ---
    ICARUS: nejako nerozumiem, aku ekonomiku v hre riesia, ked tam nieje ziadna vymena kariet medzi hracmi, co cakam, ze bude. Vnimam hlavne to, ze hra je dost malo odmenujuca, k draftu sa asi nikdy nedostanem, pokial don nedam prachy.

    To co by Arene pomohlo, je vylepsit odmenujuci sposob a pridavanie boosterov formou kodu napriklad, ktory by som nasiel v bossteri z obchodu. To by som aj rad obetoval nieco na boostre.

    Potencial tam je neskutocny, podstanou vecou cim by sa mohli lisit, je pridat tradovanie(trading card game). S tym by to brutalne vyhrali nad Hearthstonom. Paci sa mi to, ze tam nieje dust system, ktory ma napr. v HS nuti nicit karty (do hs som jebol asi uz 400eur a mam z toho nic).

    Ano netusim ako dorobim coby len jeden deck bez toho aby som do toho nasolil kopu prachov, alebo hral to aspon rok a dufal v stastie (wild karty).

    Zrejme to je ta ekonomika o ktorej sa tak pise. Neviem, vnimam to takto ako to je v hre, do ktorej som zatial nedal ani cent. Este som zvedavy na tu tyzdnovu odmenu za matche.

    Cez vikend to bude na twitch.tv/majcuch ... zrejme zase bez komentara, ak sa neukazu ludia komunikujuci na kanali. Kedze to mam skor aby som si hladal friendov online, ako robil divadlo do kamery. Teraz tam mam nejake hodiny gameplayu s mojim tragickym conteol deckom, ktory zatial ani netusim ako vylepsit s tym co mam. Skusim to nejako vyexportovat cez vikend a spytat sa tu o radu, ci to mozem zlozit lepsie z toho co mam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam