• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    WIRUSS: hele to je jednoduchý, srovnej prodeje deskovek a online her... neříkám, že je fyzickej formát mrtvej a nevyjde nic zajímavýho, ale 80+% akce se bude dít virtuálně. Menší náklady na vstup, minimální problémy s distribucí a v neposlední řadě fakt, že můžeš pět minut po tom, co uslyšíš jméno hry hrát první partii(a deset minut na to kupovat první věc za reálný prachy) jsou holt partystoppery.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    OMNIHASH: Já si tím nejsem úplně jist, ano v tuto dobu tomu tak rozhodně je, ale uvidíme za 5-10 let, lidi a to i děti vychovaní od začátku "v elektronice", tak se vrací ke knihám hrají deskovky atd... A není to malé číslo, spíš mě přijde, že je hup u současných 20-30...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JULIAN: co si budeme povídat, papírovej formát už je passé, digitální trh už předběh fyzickej po celým světě a bude to jenom růst.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    WRATA: to je samozrejme moznost, ale resi to jen cast problemu - flood (a jak jsi sam poznamenal, nejen many).
    WRATA
    WRATA --- ---
    JULIAN: Imho by tomuhle hodne pomohlo zavedeni nejakoho dafaultniho cyclingu. Kazdou kartu proste muzes protocit za jednu manu dane barvy ci dve jakekoliv. Trochu se ale bojim toho jak by pak takova vec fungovala v praxi protoze by to pak znamenalo ze v decku prakticky nemas mrtvy karty.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    Nektery hry to mitiguji nejakou "base" akci kterou muzes delat i kdyz te nahoda posere, jako napriklad class ability v HS, click za peniz/kartu v netrunneru, nebo treba Faeria tusim kdyz nemas co hrat tak si muzes misto toho liznout dalsi kartu, v Duelystu muzes mulliganovat karty v prubehu hry, atd. MTG je v tomhle trochu zastarale a jak zastaravam i ja, tak mi to zacina cim dal tim vic vadit, kdyz vidim ze jsou funkcni reseni tohohle mana screw/flood problemu.
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    RORSCHACH: to mi trochu připomíná coraabii, která se zase zazdila absencí rotací. no a vlastně to byla přebíjená hodně o náhodě
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    RORSCHACH: ja nemam nic proti nahode, ta musi bejt, ale ne v takove mire ze nezanetbatelna cast jsou "nehry".
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    JULIAN: Ten náhodný efekt v MTG způsobuje variabilitu her a to, že i uplný jelito je schopný vyhát proti dobrýmu hráčovi. Takle když to napíšu, tak to vypadá blbě, ale je to nutný, aby hra udržela i horší hráče (kterých je většina).

    Byly i karetní hry, kde se tohle snažili eliminovat (Vs. System jestli se nepletu) a dopadlo to tak, že jednak lepší hráči vyhrávali tak často, že se na to většina lidí vysrala a druhak se jedna hra od druhý moc nelišila.
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---
    MARTENX: Hrajem u nás v Radotíně :) ale neni problém se dohodnout a můžem zaject někam do Prahy, třeba Joystick, Najáda nebo jakákoliv hospa kde na to bude prostor.
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---
    MATHES: Máš pravdu, nvm proč, ale Tower a Kostka se mi pletou :-)
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    STRANGERD: přesně tak.. v hrách s % náhody bude vždycky někdo brečet.. já se naučil si to užívat u soupeřů a ignorovat u sebe.. :-D
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    SKUNK23: To bych chtěl někdy zkusit! Kde to hrajete?
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    JULIAN: jo, to je jedna z odpovedi na to, proc takovou hru hrat... navic na teoreticky urovni, lepsi mana system klidne, ale system, kde by nikdo nemohl brecet, ze mu to nechodi?:)
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    STRANGERD: v dnesni dobe uz nikdo zadnou poradnou fyzickou hru nevyda. lidi co si jsou ochotni kupovat barevne papirky za nekolik tisic uz hraji bud MTG, yugioh nebo mozna pokemony. Udelat by klidne sla, mana system se da vymyslet lepsi, ale v realu to bez tahu pujde asi tezko.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    JULIAN: s touhle logikou bych ti doporucil treba go, moznosti je mnoho, ale magic (ani zadna dalsi fyzicky hratelna hra se skrytou informaci) to nebude
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    STRANGERD: vsak ja nerikam ze mana problem se objevuje kazdou hru, ciste matematicky je to nekde na 15%, ale i tak je to proste demence ktera by v dobre moderni hre byt nemela. JEste s dalsim randomem a to o tom kdo zacne prvni to dost casto pusobi, ze hracuv input na vysledek hry je temer nulovej a proc takovou hru pak hrat?
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    JULIAN: mas samozrejme pravo na nazor, ale objektivne vzato ta hra zas az tak strasne kosmickej random neni, vzhledem k tomu, ze pro hraci jsou schopny se relativne konzistentne dobre umistovat na velkejch turnajich... za me co jsem se k tomu tak nejak vratil uz s nejakejma zkusenostma z pokeru a hlavne po precteni tuny clanku o mtg (nejak me to bavi vic nez noviny:) tak nejak vidim ze v podstate kazdou hru udelam spoustu chyb, pac ta hra je hrozne tezka, clovek musi myslet statisticky a navic planovat jak pri deck buildingu tak pri samotny hre za tri rohy - a stejne se mu potom vysmeje nekdo, kdo dohlidne jeste za ctvrtej; jasne, ze ti to neprijde a i kdybys byl pvdr tak nevymyslis nic je soucast hry, ale dobrym deckem a dobrou hrou naberes vyherni konzistence vic nez dost
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: Problem v HS jsou spis ty random efekty. Ja jsem doufal ze tam bude format kde jsou karty s random efektem zakazany. To se bohuzel nestalo a proto se ted trapim kdyz jsou hry kde mi to prijde super early ale na 4tej land se nedostanu a stejne jako flood jak pica kdy zacnu se trema a dalsich 5-6 karet jsou zeme. Proto me asi tak moc bavi ten modern kde se s timhle obcas setkam u burnu anebo protoze hraju bud titanshift coz je land-galore nebo humany ktery stoji na vialce a na dvou zemich jsou porad schopny fungovat
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    MATHES: takhle je hra totalne random. jeden typek dostane v 5-7 kole trikrat land, druhej trikrat hratelnou kartu.
    To ze je mulligan tak strasne punishing se do standardu tez nehodi. Tady to proste strasne trpi na pozustatky nejakejch degenerate modern/vintage/legacy balicku. Tam chapu ze moct si dat mulligan trikrat na 7 tak protihrace rozmrdam v prvnim kole....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam