• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ: Az za tri dny.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    By mě zajímalo, jestli ten companion rules update aplikují do MTGA hned nebo až 4. 6. Zrovna mám nadraftovanej Gyruda deck a moc se mi nelíbí, že by mi ho lidi vytahovali z ruky Memory Leakem.

    Tak jako tak, ten postih mi přijde docela výraznej, všichni companions buď o tři many dražší, nebo je sesíláš dvě kola... To mi přijde trochu jako overkill, ale uvidíme.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    MATHES: já bych ho na limited sideboardoval hned... hrál jsem zatím 1x Sealed a 1x draft, obě vyhrál jeden a ten samej člověk co pokaždý deck postavil na companionu, nutno říct, že pokaždé použil jiného.

    Ale jasně do normálního decku moc není... sotva do nějakých jednokarťáků...
    MATHES
    MATHES --- ---
    hergot nemaz to furt po sobe, pak jsem tu za kokota co si povida sam se sebou:D
    MATHES
    MATHES --- ---
    KUTAS: ano, ukazalo se, ze zacinat s 8mi kartama v ruce je pomerne znacna vyhoda:)
    MATHES
    MATHES --- ---
    KUTAS: to bylo malo, Antone Pavlovici:) ale je fakt, ze tohle je uplnej a naprostej porazeny z celyho setu. "Pan Zbytecny":D
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    MATHES: trošku podraz na tady pana Magistra, ne?

    MATHES
    MATHES --- ---
    WENOUSH: lukka + fires porad hrozi nejakym ETB retard combem, protoze proste v tom 5. kole mas tempo vyhodu jako hovado.

    imo jsou proste fires rozbity od zacatku a nemeli vyjit. agent by byl (a byl) uplne v pohode bez Lukky, ale prodeje.
    MATHES
    MATHES --- ---
    WENOUSH: protoze problem je Lukka, ale dokud je Lukka na formatu, tak bude existovat za 5 many sekni bytost, ukradni souperovi permamenet a to je proste to co na tom decku bylo nejvic brutalni (v kombinaci s tim, ze jsi pak v tom samym kole jeste zahral Yoriona, aby si ten permament ukradl jeste jeden).

    Lukka je z novejsiho setu, takze banhammer dostane ta min problemova karta, protoze prodeje.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    MATHES: jak řekl, klasik: "LOL"

    Tohle je fakt tak strašnej fail :D Zajimalo by mě, kdy se naposledy musely erratovat nějaký pravidla.

    A co se týče banánu - moc nechápu, proč jde pryč jak Agent, tak Fires. NepKdyž je Luka bez Agenta, neudělá nic. A jeskai fires apod. není uplně OP deck.
    MATHES
    MATHES --- ---
    Announcement Date: June 1, 2020

    New Companion Rule:

    Once per game, any time you could cast a sorcery (during your main phase when the stack is empty), you can pay 3 generic mana to put your companion from your sideboard into your hand. This is a special action, not an activated ability.

    Standard:

    Agent of Treachery is banned.
    Fires of Invention is banned.

    Historic

    Agent of Treachery is suspended.
    Fires of Invention is suspended.

    Tabletop Effective Date (Rules and B&R): June 1, 2020
    MTG Arena B&R and Companion Rules Effective Date: June 4, 2020
    Magic OnlineB&R Effective Date: June 1, 2020
    Magic Online Companion Rules Update Effective Date: June 4, 2020
    MATHES
    MATHES --- ---
    June 1, 2020 Banned and Restricted Announcement | MAGIC: THE GATHERING
    https://magic.wizards.com/...une-1-2020-banned-and-restricted-announcement?shleueapqomgpfmewhbqukjtw
    HEERO
    HEERO --- ---
    tak nakonec jsem tu první patnáctistovku vygrindil :D
    mtga-rank-1465

    AFRI: ale stejně dobře ty
    AFRI
    AFRI --- ---
    LOL, Day 2 0-2 a konec. První hru jsem si prohrál sám na misplay, ve druhé 2x mull do pěti a flood. Dobře mi tak, nemám hrát Lukku :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: ale je tam míň hráčů, i když bůhví... na to sem taky zvedavej, jestli wizardi vůbec zveřejní nějaký čísla, ať už mety, decků nebo účastníků.
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: Day 2 je BO3
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Podobný eventy by mohly být docela dobrý způsob, jak v krátkém čase získat velký vzorek současné metagame, i když bez sideboardu to nemá takovou výpovědní hodnotu.
    AFRI
    AFRI --- ---
    WRATA: Já normálně hraju spíš BO3 a BO1 tolik nesleduju, hrál jsem BO1 akorát tenhle týden na ladderu a tam jsem potkával dost jiný věci než na tom eventu. Na eventu bylo ještě víc monoredu (dobře pro mě), a naopak jsem nepotkával Mardu Knights, kterých na ladderu bylo hodně. Zkoušel jsem v týdnu i varianty s companionama (lurrus i obosh), ale ten deck je pak prostě slabší, v mirroru je to poznat.

    4 Cauldron Familiar
    4 Dreadhorde Butcher
    4 Priest of Forgotten Gods
    2 Woe Strider
    4 Serrated Scorpion
    3 Gutterbones
    4 Mayhem Devil

    2 Act of Treason
    4 Witch's Oven
    3 Call of the Death-Dweller
    4 Claim the Firstborn

    4 Blood Crypt
    9 Swamp
    6 Mountain
    1 Castle Locthwain
    2 Fabled Passage
    WRATA
    WRATA --- ---
    AFRI: Gratuluju. Muzes postnout decklist? STD metu od vydani therosu moc nesleduju
    AFRI
    AFRI --- ---
    AFRI: Ještě mi to udělal zajímavý jeden Lukka (jak jim to v těch 80ti kartách konzistentně chodí T2 Birth T3 Teferi T4 Fires T5 Lukka fakt nepochopím. Když jsem to hrál, tak jsem to kombo vždycky horko těžko skládal bůhvíjak), ale poslední hra byla Monored a ty žeru k večeři.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam