• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    HEERO
    HEERO --- ---
    Tak paráda no, alespoň ze sem si to s tim deckem uzil jednu sezonu :D předpokládám, ze dostanu alespoň rare tokeny zpět....

    Takže vse se vrací do starých koleji... Mono blue, mono red, mono white, rakdos nebo jund cat a winota (ktera by mohla fungovat i bez agenta) a vrátí se nam azorius control, temur adventure, temur reclamation a všechny deckys urem :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: tabletop + mtgo dneska. arena 4. s downtimem
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ: Az za tri dny.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    By mě zajímalo, jestli ten companion rules update aplikují do MTGA hned nebo až 4. 6. Zrovna mám nadraftovanej Gyruda deck a moc se mi nelíbí, že by mi ho lidi vytahovali z ruky Memory Leakem.

    Tak jako tak, ten postih mi přijde docela výraznej, všichni companions buď o tři many dražší, nebo je sesíláš dvě kola... To mi přijde trochu jako overkill, ale uvidíme.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    MATHES: já bych ho na limited sideboardoval hned... hrál jsem zatím 1x Sealed a 1x draft, obě vyhrál jeden a ten samej člověk co pokaždý deck postavil na companionu, nutno říct, že pokaždé použil jiného.

    Ale jasně do normálního decku moc není... sotva do nějakých jednokarťáků...
    MATHES
    MATHES --- ---
    hergot nemaz to furt po sobe, pak jsem tu za kokota co si povida sam se sebou:D
    MATHES
    MATHES --- ---
    KUTAS: ano, ukazalo se, ze zacinat s 8mi kartama v ruce je pomerne znacna vyhoda:)
    MATHES
    MATHES --- ---
    KUTAS: to bylo malo, Antone Pavlovici:) ale je fakt, ze tohle je uplnej a naprostej porazeny z celyho setu. "Pan Zbytecny":D
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    MATHES: trošku podraz na tady pana Magistra, ne?

    MATHES
    MATHES --- ---
    WENOUSH: lukka + fires porad hrozi nejakym ETB retard combem, protoze proste v tom 5. kole mas tempo vyhodu jako hovado.

    imo jsou proste fires rozbity od zacatku a nemeli vyjit. agent by byl (a byl) uplne v pohode bez Lukky, ale prodeje.
    MATHES
    MATHES --- ---
    WENOUSH: protoze problem je Lukka, ale dokud je Lukka na formatu, tak bude existovat za 5 many sekni bytost, ukradni souperovi permamenet a to je proste to co na tom decku bylo nejvic brutalni (v kombinaci s tim, ze jsi pak v tom samym kole jeste zahral Yoriona, aby si ten permament ukradl jeste jeden).

    Lukka je z novejsiho setu, takze banhammer dostane ta min problemova karta, protoze prodeje.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    MATHES: jak řekl, klasik: "LOL"

    Tohle je fakt tak strašnej fail :D Zajimalo by mě, kdy se naposledy musely erratovat nějaký pravidla.

    A co se týče banánu - moc nechápu, proč jde pryč jak Agent, tak Fires. NepKdyž je Luka bez Agenta, neudělá nic. A jeskai fires apod. není uplně OP deck.
    MATHES
    MATHES --- ---
    Announcement Date: June 1, 2020

    New Companion Rule:

    Once per game, any time you could cast a sorcery (during your main phase when the stack is empty), you can pay 3 generic mana to put your companion from your sideboard into your hand. This is a special action, not an activated ability.

    Standard:

    Agent of Treachery is banned.
    Fires of Invention is banned.

    Historic

    Agent of Treachery is suspended.
    Fires of Invention is suspended.

    Tabletop Effective Date (Rules and B&R): June 1, 2020
    MTG Arena B&R and Companion Rules Effective Date: June 4, 2020
    Magic OnlineB&R Effective Date: June 1, 2020
    Magic Online Companion Rules Update Effective Date: June 4, 2020
    MATHES
    MATHES --- ---
    June 1, 2020 Banned and Restricted Announcement | MAGIC: THE GATHERING
    https://magic.wizards.com/...une-1-2020-banned-and-restricted-announcement?shleueapqomgpfmewhbqukjtw
    HEERO
    HEERO --- ---
    tak nakonec jsem tu první patnáctistovku vygrindil :D
    mtga-rank-1465

    AFRI: ale stejně dobře ty
    AFRI
    AFRI --- ---
    LOL, Day 2 0-2 a konec. První hru jsem si prohrál sám na misplay, ve druhé 2x mull do pěti a flood. Dobře mi tak, nemám hrát Lukku :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: ale je tam míň hráčů, i když bůhví... na to sem taky zvedavej, jestli wizardi vůbec zveřejní nějaký čísla, ať už mety, decků nebo účastníků.
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: Day 2 je BO3
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Podobný eventy by mohly být docela dobrý způsob, jak v krátkém čase získat velký vzorek současné metagame, i když bez sideboardu to nemá takovou výpovědní hodnotu.
    AFRI
    AFRI --- ---
    WRATA: Já normálně hraju spíš BO3 a BO1 tolik nesleduju, hrál jsem BO1 akorát tenhle týden na ladderu a tam jsem potkával dost jiný věci než na tom eventu. Na eventu bylo ještě víc monoredu (dobře pro mě), a naopak jsem nepotkával Mardu Knights, kterých na ladderu bylo hodně. Zkoušel jsem v týdnu i varianty s companionama (lurrus i obosh), ale ten deck je pak prostě slabší, v mirroru je to poznat.

    4 Cauldron Familiar
    4 Dreadhorde Butcher
    4 Priest of Forgotten Gods
    2 Woe Strider
    4 Serrated Scorpion
    3 Gutterbones
    4 Mayhem Devil

    2 Act of Treason
    4 Witch's Oven
    3 Call of the Death-Dweller
    4 Claim the Firstborn

    4 Blood Crypt
    9 Swamp
    6 Mountain
    1 Castle Locthwain
    2 Fabled Passage
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam