• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: je to reprint, ohniva diskuze probehla uz davno, kdyz ho printli, myslim ze v horizons?

    cely double masters jsou jen reprint sada, zadna nova karta v tom neni.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Trochu jsem myslel, že se tu rozjede diskuze nad Yawgmoth's Will na nožičkách, co myslíte skončí to, jako Therapista?

    ASYD
    ASYD --- ---
    wow. konecne neco zajimaciho

    WRATA
    WRATA --- ---
    WIRUSS: Tak sady co ted vychazeji jsou v 18-24 mesicu stary
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    WIRUSS: “We haven’t commissioned new art from Terese Nielsen in quite a while,” said Doug Beyer, Principal Game Designer on the Worldbuilding team for Magic: the Gathering. “The last product that will have any reprint art from her is this Fall with Zendikar Rising.”

    Wizards Ends Their Relationship with Terese Nielsen : Hipsters of the Coast
    https://www.hipstersofthecoast.com/2020/06/wizards-ends-their-relationship-with-terese-nielsen/
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    JEENA: Docela se divím, že Wizardi opět uvedli kartu s obrázkém o té "zlé" Terese Nielsen. Jinak ten alternativní se mi zatím moc nelíbí, budu ho muset vidět naživo, ale samotný art bez cropu mi přijde pěknej...

    JEENA
    JEENA --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    Martina Pilcerova jede bomby:D


    YETTY
    YETTY --- ---
    ICARUS: Jasný, dík.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    YETTY: Masters edice neni jen Modern Masters, ale treba taky Eternal Masters (legacka) a dalsi.
    YETTY
    YETTY --- ---
    Koukám, že Double Masters necílí pouze do modern bloku. Měl jsem za to, že v Masters edicích vychází karty, které jsou pro tento formát...
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    No nevím ohledně ceny se min zatím splnilo, že vydají další filtrovačky a Chord, plus třeba Judgment či Academy Ruinst tedy stále narůstá počet Rare, které ti sami zaplatí boo + máš šanci na další rare a foil, chce to, aby vydali ještě pár karet z toho seznamu co jsem psal a lidi to budou docela otevírat, jelikož Mka jsou pěkný vlastně nejhorší je zatím Coila a Vengevine což jde... (no uvidíme, jak se vytasí s 0,5$ M ;-) )
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    WRATA: Jasně, to o čem ty mluvíš je ta "nabídka". Ta je cenou boosteru dost zásadně ovlivněná. Uro stojí tolik, protože je velká poptávka a generovat tu nabídku něco stojí. V případě Therosu je expected value z otevírání těch boosteru tak špatná, že se to nevyplatí otevírát, ikdyž Uro stojí takovej kotel. Kdyby teď někdo začal prodávat boostery Therosu za $0.5, tak je situace rázem jiná a všichni začnou ty boostery otevírát a cena Ura (a ostatních karet z edice) půjde dolů.
    FORACE
    FORACE --- ---
    To klesne na mesic dva, a pak to bude podobny jako ted, pokud ty dalsi spoilovany karty nebudou fakt bomby. Co treba zpusobilo pokles cen byl mystery booster. Taky jeho cena za mesic stoupla o 1000. Ja koupil za 2300 hned pri releasu, a otevrel karty pres 5000. Ok mel sem tam cryptu, ale i bez ni sem dal vetsinu do vykupu a ten box si zaplatil. A kryptu stale mam.

    Navic to co pise safran muze byt ted pravda, protoze v americe diky covidu je stale dost shopu zavrenejch a nektery karty tam sou za vic jak 2x nez v evrope.
    WRATA
    WRATA --- ---
    RORSCHACH: Jedina vec ktera ma vliv na cenu karet je poptavka/nabidka. To je proste zakon trhu.

    Uro stoji na ulici 1300 a je z boosteru za 79,- vs karty z UMA ktery sem vypisoval niz.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    WRATA: Cena boosteru ovlivňuje cenu karet dost zásadně. To snad ani nemůžeš myslet vážně, tohle rozporovat. Každá edice má nějakou cenu boosteru a nějakej očekávanej "zisk/ztratu" z otevření toho boosteru. Dokud je ten "zisk" dostatečně velkej, tak to všichni otevírají jak protrhnutý a ty karty prodávaj, než nastane nějaká rovnováha, kdy už se to nevyplatí.

    Obchody nebudou masově otevírat boostery, u kterých je "expected value" $4, když ten booster stojí v nákupu třeba na $7. Pokud to ale bude naopak, tak to budou otevírat dokuď cena karet neklesne nebo naopak nestoupne cena těch boosteru na trhu. Stačí se podívat jak dopadly fetchky v Khanech. Toho se otevřelo tolik, že na to padla tak polovina deštných pralesů na Zemi. Proč? Protože cena boosterů byla nízka, cena fetchek vysoká a k dispozici byl neomezenej počet boosterů.
    WRATA
    WRATA --- ---
    WIRUSS: Hele ja jsem celkem spokojenej s tim ze tam vyjdou black-border Urza's zeme ktery me nebudou stat 2500 :D
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    WRATA: Přesně tak, navíc ty karty hlavně budou, což nyní je občas problém sehnat modern staple karty...

    Osobně jsem hodil 2 boxy v nájadě do košíku a uvidím zda je vezmu, zatím právě mě ten rare pool nepřesvědčil, když je mi jasné, že tam teď budou přibejvat hlavně karty na úrovni Boshe. Za mě to chce na rareslotu meče nikoliv jako M, fetchky (ty nebudou) a k tomu věci Damnace, Mystic, Ad Nauseam, další filter landy, Anointed Procession,Wasteland, Urborg, Ballista, Mesmeric Orb, Trapa, Angels Grace, Confluence, City, Nykthos, Nexusy, Sliver Hive, Extrakce, CoCo, Mutavault, Goblin Guide, Dack Fayden, Mimic, Toxic Deluge, Chord, Death Shadow, další fast landy (alety by mohli raději vyjít v Zendikaru). Eldrazi Temple, Očko, Living End, Sylvan Library, Spellskite, Vedalken Shackles, Infernal Tutor, Phantasmal Image, Thing in the Ice, Spell Queller, Counterbalance, Dryad Arbor, Heritage Druid což je hromada věcí co ti často nezaplatí ani ten boo (i když pokud tam budou 2x tak ano), ale dobu nevyšli a díky zajímavejm U (bolt, Steelshaper's Gift, Morfóza , Veil, Bublina, Sprawl, Boros charm, Path, Spike, Push etd) by průměrná cena boo byla třeba 150 Kč a to už by šli ceny dolů, jelikož by to lidi kupovali, stejně tak si myslím, že by ty full art Avon landy měli být v každém boo a ty spešl obrázky by němli být jen v VIP, ale měli by sem tam padat - ale tohle vše je jen zbožné přání ;-)
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: Nehraje, historicky overeno. Jediny co urcuje cenu karty je jeji hratelnost vs dostupnost. Podivej se jakej drop meli karty z UMA. Snapcaster pred UMA byl za 1500/kus. Dneska 1200 na krame, a to je to pomerne dost casu od vydani. Liliana mela 2k, Karn 1500. Tarmogoyf pred printem v MM17 mel skoro 3k. Ten trh se tema kartama postupne zasycuje. UMA boostery meli v krame cenovku 259,- a meli jedno rare, tady za 289 mas dve. Ta cena proste spadne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam