• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    TMA
    TMA --- ---
    MATEEJ: Pokud sam nepodvadis pri michani, tak by souper nemel mit moznost tohle udelat (protoze se na karty podivat nesmi a z nahodneho poradi se nenahodne bez dodatecne informace nestane). Mas k tomu nejake odkazy?

    (Zajimalo by mne to, protoze jsem parkrat potkal protihrace, kteri rozmichavali stylem "dvakrat rozdelit na 5 hromadek", coz je znamy zpusob jak udelat neco, co "vypada" nahodne, ale ve skutecnosti kazdych 7 po sobe jdoucich karet ma "spravny" pocet zemi. Tak chci vedet, na co davat pozor.)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: To si nejsem úplně jistej.

    "If the opponent does not believe the player made a reasonable effort to randomize their deck, the opponent must notify a judge. Players may request to have a judge shuffle their cards rather than the opponent; this request will be honored only at a judge’s discretion."

    A články, které to pravidlo vykládají, to formulují jako "judge shuffles instead of opponent".

    Podle mě to je tak, že když máš podezření, že soupeř při míchání tvýho decku udělal nějakej scam, upozorníš na to rozhodčího. Ten může zamíchaný deck zkontrolovat a posoudit, jestli tam scam je, nebo ne (a případně trestat). Ale v tu chvíli ho nemůžeš požádat, aby to zamíchal potřetí. Nicméně před druhou hrou můžeš říct, že nechceš, aby to po tobě míchal soupeř, ale rozhodčí, kterej ti může a nemusí vyhovět (teoreticky to můžeš říct ještě před první hrou, pokud máš důvod nebo jsi paranoidní).

    Tenhle výklad a postup zaručuje, že soupeřovi scam neprojde a zároveň se hry neprodlužují třetím mícháním navíc. Ale mám to jenom vyčtený z internetu, ne z turnajové praxe.
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: afaik ale mas pravo zavolat judge a nechat judge to jeste premichnout,)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    MATHES: máš naprostou pravdu, ale na malým REL nebo úplně friendly turnaji to za ten výraz když to soupeři dotece stoji a efektivně je to pro něj jen mulligan a lekce:)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Divný ale je, že když si balík zamícháš a pak ti ho zamíchá soupeř, tak ty už podle pravidel nemáš možnost ho ani sejmout, což imho smrdí, protože těch způsobů, jak soupeřovi při "míchání" nastavit pořadí prvních pár karet, existuje dost a dost takovejch případů bylo odchyceno i na top turnajích (jako že i v dostatečné průkazné kvalitě zachyceno na kameru).
    LUCINKA
    LUCINKA --- ---
    MATEEJ: Ok. To je asi všechno co jsem o tom potřeboval vědět :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    LUCINKA: Imho to, co popisuješ, si každej udělá před turnajem doma, přičemž pak to asi jednou nebo víckrát promíchá. Dělat na turnaji před soupeřem něco, co je random jenom částečně, což tenhle postup je, by nebylo v souladu s pravidly.
    LUCINKA
    LUCINKA --- ---
    MATHES:
    STRANGERD:Nemyslým pravidelný vzor, proto jsem tam psal truhou třetí čtvrtou a náhodně to střídáš. A pak to zamícháš a tím ještě více znáhodníš ten vzor. Stejně na začátku by jsi měl nějak rozdělit zem mezi karty. A tím nemyslým dát si ke kouzlům země atd. Nebo dáš na jednu hromadu země a na druhou vše ostatní a pak to smýcháš? Proto, že i tohle ti může vytvořit vzor.
    Jinak jsem zažil i to co popisuješ. Tedy rozházení balíku na dva, jedna a soupeř byl namydlenej.
    Proto si myslím, že namíchání zemí mezi karty v náhodném pořadí (náhodně jedna, dva, tři, čtyři) a zamíchání je ok. Nebo ne? Ale i pak si nemyslím, že by se ti často vystytovali více jak tři, čtyři země za sebou.
    YETTY
    YETTY --- ---
    Hlavně

    "Pile shuffling may not be performed other than once at the beginning of a game to count the cards in the deck."

    Já si na to musel dávat pozor, protože jsem byl zvyklý míchat tímto způsobem po každé hře...
    To že si někdo rozhází landy mezi spelly je trochu začátečnické a stačí člověka opravit, že takhle opravdu ne. Snad se se s tím někdo nesetkal někde na GP ne?
    MATHES
    MATHES --- ---
    STRANGERD: To rozmichani na kupicky pote co vidis stacking u soupere neni dobrej napad. Afaik na tebe pak muze souper zavoat judge a dostane cocku oba. Pokud vidite stacking, tak volejte judge.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    LUCINKA: eh? normalne si ten balicek zamichas, pak ho das souperi, ten ti ho taky zamicha a jdete hrat; pokud jsou pochybnosti ohledne poctivosti nejakyho z hracu, jde taky pozadat o premichani judge; namichavani zemi v nejakejch intervalech je proti pravidlum (a taky je to super zpusob jak se nechat vytrolit, dycky kdyz to vidim soupere delat tak mu to pak rozmicham na kupicky podle toho intervalu a to pak chodi devet zemi za sebou jaksi velmi snadno:)
    MATHES
    MATHES --- ---
    LUCINKA: jestli myslis takovou tu "kitchen table klasiku" vezmu dva nonlandy na to dam zemi a takhle porad dokola, tak to je podvadeni, protoze to proste neni randomizace.

    Pokud se ti nelibi jak souper micha svuj deck, tak si muzes zavolat judge, aby zkontroloval strukturu "zamichaneho" decku a pokud tam najde nejaky pattern, tak se to resi dal a ty tresty jsou docela prisny (myslim, ze vicemene DQ by default)

    Mam pocit (a to prosim nekdo potvrdte nebo vyvratte) ze dokonce muzes zavolat judge aby zamichal souperi nebo tobe deck, pokud se ti to neco nezda, ale tim si fakt nejsem uplne jistej.
    LUCINKA
    LUCINKA --- ---
    MATHES: Chápu co je randomizace. Jen bych chtěl vědět jak to probíhá na normálních turnajích (tedy ne Arena). Dlouho jsem na žádném nebyl. Tam přineseš svůj balík a nějaký rozhodnčí ti ho randomizuje? Nebo si to ty namícháš tak aby každá druhá, třetí, čtvrtá karta byla land? Myšleno, že náhodně rozstrkáš země, aby byli plus mínus od sebe a někde třeba i dvě na sobě. Pak to zamícháš. Čímž moc nezměníš pořadí a soupeř to sejme. Protože pak se ti moc často nestane aby jsi nalízal pět zemí a víc v řadě. Ale třeba si to představuju jako hurvínev válku... :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    COGNIZE_COKE: ne, ty proste jenom porovnavas jablka s hruskama a nechapes co je randomizace baliku viz "Takhle by v reálu rozmíchal karty jenom jednorukej slepej retard"
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Jo a samozřejmě sweep then scoop.
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Match maker se hodně zlepšil, ale shuffler je napsanej fakt špatně.
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Tenhle JANK hraju, když jsem na nože. 82% win, 8% completed games. Stačí vyložit Tefa a je po všem aniž by oponent chtěl vědět co je tam dál (bohužel). Od 1998 Serra Angel inspired. Dal bych si Martenskou do oka a facku přes ucho abych Vás přesvědčil, že se nejdná o ego....
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Vycrafti Teferiho. Každej to složí bez hry.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Vedle toho mě napadají dvě další varianty:

    Lifegain deck, kde ten lifegain bude masivní, ne jen po jedničkách. Do něj bych vrazil:

    4x Light of Promise
    4x Gods Willing na ochranu potvor enchantovaných tou Aurou
    4x Alseid of Life's Bounty
    a doplnil bych kopie Indulging Patrician.

    Ale nejsem si jistej, že bude výrazně lepší než ten stávající.

    A jako druhá varianta mě napadl black sacrifice/lifegain deck, postavený kolem jádra:

    Cauldron's Familiar
    Witch's Oven
    Call of the Death-Dweller
    Serrated Scorpion
    Vampire of the Dark Moon
    Archfiend's Vessel
    Lurrus
    možná Bastion of Remembrance

    A asi bych v tom hrál Aerialisty a Pridematey, určitě Castle Locthwain a asi i Knight of the Ebon Legion. Je to poměrně hodně uncommonů, které bys musel splašit, ale výhodou je, že je to imho poměrně funkční jádro sacrificovacího decku, který ti zůstane i poté, co 24. 9. vypadnou ze Standardu čtyři nejstarší sety. (Black red sacrifice deck, který je aktuálně o několik tříd lepší než mono black sacrifice, takhle přijde o 3-4 klíčové karty.)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    LUCINKA: Takže:

    1) Nejsem přeborník constructed deckbuildingu, možná by ti tu někdo poradil líp. Tvůj deck jsem si nahrál do Areny, udělal nějaké jasné změny, pak jsem s nim zkusil hrát, celkem to šlo, ale ještě bych na něm udělal nějaké změny, viz poslední bod.

    2) Operoval jsem primárně s commony, sekundárně s uncommony (konkrétně 4 dodatečné kopie uncommonů, co už tam máš). Výjimkou je Lurrus, o kterém jsi mi myslím říkal, že ho máš. (Strčil bych ho do decku, ne na pozici companiona.)

    3) Sorin Vampire Lord je blbej, Sorin Vengeful Bloodlord možná ne, ale já hrál jenom jednoho, protože jsem na druhého nechtěl plácat wildcard.

    4) Místo Hunted Witness by mohl být prakticky jakýkoli jiný common s lifelinkem, Witness má jen tu výhodu, že ho můžeš jednou předhodit do obrany.

    5) Deck nejlíp fungoval, když se podařilo, aby Pridemate nebo Aerialist rychle narostli a soupeřovi nepřišel removal spell. (Ze stejného důvodu tam imho nepotřebuješ moc removalů ty.) Proto bych jako velké zlepšení viděl 4x uncommon Alseid of Life's Bounty. Je za 1 manu, má lifelink a s jednou volnou manou ho můžeš obětovat, když chce soupeř zabít pořádně nažranýho Pridematea nebo Aerialistu. Sorinů a Ajaniho tam není moc, takže mi za těch pár her nepřišli tolikrát, ale moc odvázanej jsem z nich nebyl.

    Deck
    1 Sorin, Vengeful Bloodlord (WAR) 217
    2 Sorin, Imperious Bloodlord (M20) 115
    2 Ajani, Strength of the Pride (M20) 2
    2 Indulging Patrician (M21) 219
    4 Healer's Hawk (GRN) 14
    4 Ajani's Pridemate (WAR) 4
    2 Knight of the Ebon Legion (M20) 105
    4 Vampire of the Dire Moon (M20) 120
    4 Bloodthirsty Aerialist (M20) 91
    2 Hunted Witness (GRN) 15
    3 Sworn Companions (GRN) 27
    3 Impassioned Orator (RNA) 12
    1 Lurrus of the Dream-Den (IKO) 226
    2 Mortify (RNA) 192
    2 Castle Locthwain (ELD) 241
    1 Godless Shrine (RNA) 248
    4 Scoured Barrens (M20) 251
    9 Swamp (IKO) 268
    8 Plains (IKO) 262
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam