• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Co říkáte tě rumorům ohledně MH2 a toho co má vyjít? Přihodil jsem k tomu nějaký komenty (jsou to jen první dojmy a nějak jsem o tom nepřemýšlel do hloubky)

    Couterspell (přijde mi to dost silné, už teď je modrá přesílená, ale pravda na legačce se skoro nehraje)
    Solitary Confinement (na to nemám moc názor, pořádně jsem to neviděl ve hře, ale umím si to představit jako problémové, třeba i v EPIC decku)
    Recruiter of the Guard (super posílení pro D&T, ale nic co by modern nevydržel)
    Council's judgment (super removal, taky si myslím, že by to nic nerozbilo)
    Chain Lightning (ok, jen další sorcery bolt, ale prošel by)
    Stifle (zde se bojím o fetchky, ale něco na couterpvání activačních abilit by mohlo bejt, asi bych to viděl raději, než normální counter)
    Standstill (jako představit si to umím, ale nejsem, si zcela jist)
    Hymn to tourach (ta může být velmi problematická, ale zase by to dsot dostalo pod tlak decky typu G Tron, který mulizenuje do TOP 4 a ty nechá)
    Crop rotation (v tomhle nevidím zas tak problém, ano Titán asi bude hrát)
    Shardless agent (pokud by nebyl ban URO, tek by byl simic mimo, ale tohle si i umím představit)
    Price of progres (tohle mi přijde až moc pro prowless/burn decky prostě blesk za 8+ au)
    Cunning wish (tohle mi taky přijde na modern hrozně silné, ale jako máme tu Karna, tak proč ne)
    Wirewood symbiote (stále chybí části komba pro Elfy, nepřijde mi to tak silné)
    Argothian Enchantress (tu proč ne)
    Leovold, Emissary of Trest (tohle mi přijde až moc brutální)
    Sanctum Prelate (další věc pro D&T, dle mého by taky nic nerozbila) má to být BaB promo
    Sneak Attack (jako Emráč v 5. je nepříjemný, ale dle mého by to šlo)
    PW, který se ve všech zónách (kromě boardu) tváří jako 1/1 insect (uvidíme co bude umět, ale pokud t obude jak Wrenn a ještě půjde tutorovat, tak to je moc)
    Nový cyklus Suspend karet, jako Restore balance (asi ok)
    Nová karta co nebude mít mana cost, ale jen Madness cost (uvidíme co bude umět)
    FORACE
    FORACE --- ---
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---

    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ASYD: Půjdeš do pekla a Adam Paquette tě tam bude píchat vidlema.

    Trochu mi vadí fortnitovej styl malby toho prvního forestu, ale vlastně jde jen o strukturu těch kmenů, jinak je ok. A obecně nemám rád basic landy, na kterých pořádně není vidět příslušný biom, což se tady týká silverquillovský pláně (naopak SQ bažina je super).
    ASYD
    ASYD --- ---
    protoze sou tentokrat docela osklivy
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    STX full spoiler list je venku, ale ty nejdůležitější karty vám nikdo neukáže (sorry za velikost):

    stx 374 forest — Postimages


    stx 371 swamp — Postimages


    stx 367 plains — Postimages


    stx 373 mountain — Postimages


    stx 368 island — Postimages
    JEENA
    JEENA --- ---
    Mimochodem, pro ty z vás, co maj rádi magicový pravidla:

    The MtG Rulebook Iceberg 2.0 : magicTCG
    https://old.reddit.com/r/magicTCG/comments/mikdf1/the_mtg_rulebook_iceberg_20/

    Jsou tam dost zajímavý věci, a dost z nich je i vysvětlenejch v commentech.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    JEENA: To je celkem sick.
    JEENA
    JEENA --- ---


    Dovolím si zdůraznit, že cílovaná potvora nemusí být "you control".
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Už v tom moc nedoufám, ale protože je tu hodně Strixhaven spoilerů a taky proběhl restart nyxu, dávám poslední výzvu:

    [MATEEJ @ MAGIC THE GATHERING : Cascade is new, Cascade is fixed?]

    Zatím nás je 7/8...

    Elvis Presley - So Close Yet So Far (From Paradise) - Studio Dub
    https://www.youtube.com/watch?v=Sg9k4MJkxgI
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: Aegar

    trigger - Whenever a creature or planeswalker an opponent controls is dealt excess damage
    effect - if a Giant, Wizard, or spell you controlled dealt damage to it this turn, draw a card
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: ne, staci aby nejaky giant, wizard, nebo spell v tom kole ten dmg udelali " if a Giant, Wizard, or spell you controlled dealt damage to it this turn, draw a card."
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: Ale aby Aegar zafungoval, tak tu excessive dmg musí udělit on (nebo jiný giant nebo wizard).
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: combat dmg se neresi postupne, ale probehne vsechen najednou. v tomhle konkretnim pripade 4/4 bytost vzdycky dostane 1 escessive dmg. jediny co muzes udelat je zabranit excessive dmg (pumpnout svoji 4/4, nebo podstrelit blockera pred dmg)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Dotaz na pravidla:

    Podle čeho se určuje pořadí, ve kterém vícenásobní blockeři udělí dmg útočící potvoře, kterou společně blokují?

    Situace: Útočím potvorou 4/4 a soupeř ji blokuje Aegarem 3/3 a 2/2 elfím berserkerem. Dolízne si kartu za Aegarovu abilitu o excesivní damagi? Popř. je něco, co může soupeř nebo já udělat, aby si ji dolízl/nedolízl?
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    Možná do UW a s narset? Nechtěl bych soupeři liznout 3 karty....
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    A tohle je to draw 3 cards do bílý (asi primárně pro commander)

    Postimages — free image hosting / image upload
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    Ignus je prostě jen o tom, s čím ti nejvíc sedí, karta která nutí combit..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam