• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    A první spoilery Dračáku, za mě super:




    MATHES
    MATHES --- ---
    ICARUS: Od modernu dal si myslim, ze je to uplne fer. Myslim, ze to porad bude pro modern zmena, protoze rozdil mezi mana leakem a counterspellem je fakt velkej:)

    Na jakejkoliv mladsi format (pioneer, historic, standard) si myslim, ze nepatri. To rikam ale radsi jenom potichu, nebo prijde Rorschach a bude zle:D
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATHES: Mě přijde že counterspell je férová karta a modern je velice neférový a rychlý formát, takže to tak žhavý nebude. V situaci, kdy nejhranější karty (https://www.mtggoldfish.com/format-staples/modern) mají CMC <= 1 je 2CMC counterspell docela nevýhoda. Ale Mana Leak se občas hraje, tak tohle může být přijatelný upgrade.
    MATHES
    MATHES --- ---
    ICARUS: taky jsou to kopie na modern, ne na legacy a vintage:)

    tohle bude pro modern asi docela zajimava zmena:)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ZURG: Hlavně to jsou (velice špatné, imho) "kopie" Brainstorm / Lion's Eye Diamond
    ZURG
    ZURG --- ---
    MATHES: Já to asi nechápu. V čem to je jako dobrý nebo proč to patří k sobě? (Nebo je to jen spoiler?)
    MATHES
    MATHES --- ---
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    MATEEJ: jj, znám ho dobře.., já si řikám, jeslti sem na to zase nějakou náhodou neklik a nevotevřel ho..
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    NECRO_BUTCHER: je vidět jen v základním menu, takže třeba ne během draftu
    NYRLEM
    NYRLEM --- ---
    HARDY: v zurovi a kinnanovi se hrajou, ale meta je dost rychla :)
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    MATHES: posledně co sem koukal sem byl cca 500%
    MATHES
    MATHES --- ---
    NECRO_BUTCHER: vault vidis pouze pokud ho mas naplnenej na 100+%
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    zdravím, hele to že v areně nevidim vault je jeden ze známejch problémů, nebo to je nějaká novinka?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    WotC jedou těžký zmrdství, pomalu ztrácím chuť i na tu Arenu. Fyzický karty věnuju kamošovi, ať může hrát se synem a ty drahý landy prodám Zelenáčovi do Rishady.
    ASYD
    ASYD --- ---
    ano
    HARDY
    HARDY --- ---
    Začal jsem se zajímat o duel commander a všimnul jsem si, že až na výjimky se nehrajou mana rocks. To je ta meta opravdu tak brutálně rychlá, že ani arcane signet nenajde místo?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    A ještě jedna poznámka ke grindovatelnosti Historicu - úplně původní oficiální nastavení Historicu bylo, že karty do něj se budou měnit za WC v poměru 2:1, z čehož vycouvali na základě backslashe hráčské základny. Už tohle naznačuje (nebo spíš na rovinu říká), že u něj počítali s jiným obchodním modelem než u Standardu a Limited. (Nemám jim to za zlé a ani by mi to nepřišlo nějak strašlivě nefér, vnímal jsem a vnímám Historic jako formát pro silně dedikované hráče, kteří nutnost větší vstupní investice znají z podobných formátů v papíru.)

    V tu chvíli samozřejmě nemohli vědět, jak se bude situace vyvíjet, zhruba ve stejné době ohlásili Pioneer a podle jejich komunikace ohledně těchhle dvou formátů to působilo dojmem, že větší podporu bude mít Pioneer.
    Skoro bych řekl (ale to jsou jenom spekulace), že Historic zavedli primárně proto, aby měly karty z odrotovaných setů v Areně nějaké využití, následně chtěli dotáhnout mobilní platformu (i kdyby ji v té době ještě neměli rozpracovanou, tak bylo jasné, že ji udělal musejí), ale pak se ukázalo, že dělat reprintové sety pro Pioneer nemá smysl, když se nedá hrát papír, tak ty zdroje přesunuli na remastered sety v Areně, které by, nebýt covidu, neudělali dva v jednom roce. A tipuji, že jeho poměrně intenzivní podpora, která v tomto roce pokračovala vydáním Mystical Archive, bude pokračovat, byť ještě nic konkrétního neohlásili. (Dokázal bych si představit, že v Adventures in the Forgotten Realms vyjde subset "forgotten art of magic", ve kterém vyjdou reprintované karty, ke kterým přidají klasické ilustrace z AD&D handbooků. Proč ne?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam